2014-03-30 Cracovia II - MKS Trzebinia-Siersza 3:1

"WOJCIECH STAWOWY. Trener Cracovii .Nie jestem głupi" -

WOJCIECH STAWOWY. Trener Cracovii .Nie jestem głupi

MATEUSZ MIGA: Kilka dni po tym, jak prezes Janusz Filipiak otwarcie pana skrytykował, zapowiedział pan, że po sezonie odejdzie z klubu. Długo bił się pan z myślami, nim podjął tę decyzję?

WOJCIECH STAWOWY: Nie. Przecież w Cracovii od dłuższego czasu, po każdym słabszym meczu, mówiło się o zmianie trenera. Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że były prowadzone rozmowy z różnymi szkoleniowcami. Nie miałem na to wpływu, więc nic sobie z tego nie robiłem. Ale ostatnie wypowiedzi profesora przelały czarę goryczy. Padły zaraz po wygranym meczu, gdy łapaliśmy oddech i wracaliśmy do walki o czołową ósemkę ekstraklasy. Jeśli mój szef tak ocenia moją pracę, nie mogę spuścić głowy i udawać, że nic się nie stało. Nadal robię swoje, ale mojej decyzji nic już nie zmieni. Odchodzę.

Jak pan się dowiedział o słowach Filipiaka?

Trudno było się nie dowiedzieć, bo było o tym głośno. Nie mam do niego pretensji, szanuję go za to, co zro¬bił dla Cracovii, ale nie mogę pozwalać, by mnie oczerniał. Zarzuty, które mi postawił, były nieprawdziwe.

Rozmawialiście ze sobą od tamtego czasu?

Nie, ale nie odbierajcie tego w ten sposób, że kontaktujemy się poprzez media. Za-wsze mieliśmy dobry kontakt. Teraz wytworzyła się taka sytuacja, że prezes coś powiedział, a ja to sprostowałem. To, co chcę mu o tej sytuacji powiedzieć, jeszcze mu powiem. Moja decyzja to nic sensacyjnego, większość trenerów postąpiłaby w tej sytuacji tak samo. Wypowiedzi prezesa odebrałem jako zaproszenie do takiej decyzji, jaką podjąłem. Nie jestem głupią osoba, choć na taką być może wyglądam. Umiem odczytywać takie sygnały.

Wiele osób uważa, że prezes chlapnął kilka słów za dużo, a teraz może tego żałować. Uważam, że on tego nie żałuje. Profesor zna mój charakter, więc mógł spodziewać się takiej odpowiedzi z mojej strony. Od dłuższego czasu krytykował moją pracę, a teraz po prostu postawił kropkę nad i.

Rozmawiał pan z prezesem po meczu z Jagiellonią. Czy przedstawił panu te same zarzuty, co potem dziennikarzom?

Rozmawialiśmy o zespole, o młodych zawodnikach. Profesor chce, by grało ich jak najwięcej, dlatego pokazałem mu, jak na tacy, że grają - Jaroszyński, Danielewicz, Steblecki, Dąbrowski. To, że nie grają inni, to tylko kwestia czasu. Nie rozmawialiśmy natomiast o transferach. Szkoda, bo potem zarzucił mi w rozmowie z dziennikarzami, że ich nie chciałem. A to nieprawda.

Dziwne jest to, że prezes podciera się opiniami kibiców.

Nie chcę oceniać tego, co robi prezes. Nie będę go krytykował, bo każdy ma swoje plusy i minusy. Nie powiem, czy to dobrze, czy źle, że prezes kieruje się opiniami ludzi z zewnątrz, a nie opinią sztabu trenerskiego, który przy drużynie jest non-stop. Profesor obrał taką drogę i takie jego prawo, bo jest szefem.
ADAM DAWIDZIUK
Źródło: Przegląd Sportowy 28 marca 2014

"Liga: Cracovia - Widzew 1:1 (1:0)" -

Liga: Cracovia - Widzew 1:1 (1:0)

Cracovia rozpocznie mecz z Widzewem w identycznym składzie jak w poprzednim meczu ligowym z Podbeskidziem. W „18” meczowej w ostatniej chwili Rakels zastąpił Bernhardta.

Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu oddali goście w 4 minucie, ale Krzysztof Pilarz udanie interweniował po uderzeniu Cetnarskiego. W 12 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Boljević, ale sędzia przerwał akcję sygnalizując pozycję spaloną. W 23 minucie Boljević trafił w poprzeczkę, ale chwilę wcześniej sędzia znów sygnalizował pozycję spaloną.

W 36 minucie Krzysztof Danielewicz został ukarany żółtą kartką co oznacza, że nie będzie mógł zagrać w kolejnym meczu z Górnikiem Zabrze.

W 39 minucie Cracovia wreszcie przeprowadziła bramkową akcję w swoim stylu. Mateusz Żytko posłał prostopadłą piłkę do Krzysztofa Danielewicza, ten odegrał piłkę piętą do Giannisa Papadopoulosa, który technicznym strzałem posłał piłkę do bramki Widzewa. 1:0!

Przerwa. Nie było to najbardziej pasjonujące 45 minuty na stadionie przy ul. Józefa Kałuży w tym sezonie. Ozdobą tej części meczu była piękna akcja po której Papadopoulos zdobył swoją drugą bramkę dla Cracovii.

W przerwie meczu trener Wojciech Stawowy dokonał dwóch zmian. Miejsce Vladimira Boljevića i Krzysztofa Danielewicza zajęli Deniss Rakels i debiutujący w Cracovii 17-letni Bartosz Kapustka.

W 52 minucie akcję Cracovii celnym strzałem zakończył Steblecki, ale bramkarz Widzewa złapał piłkę. Dwie minuty później znakomicie piłkę rozegrał Rakels, po którego podaniu Papadopoulos znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał umieścić piłki w bramce.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 62 minucie. W zamieszaniu podbramkowym na piątym metrze pierwszy do piłki doskoczył Mroziński i strzelił wyrównującą bramkę dla gości. 1:1...

W 65 minucie Papadopoulos po prostopadłym podaniu miał przed sobą tylko bramkarza, ale sędzia dopatrzył się spalonego! (!?) W 72 minucie Rakels ukarany został żółtą kartką. Chwilę później Sebastiana Stebleckiego zastąpił Przemysław Kita.

W 73 minucie znakomitą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Krzysztof Nykiel. Obrońca Pasów zakończył kilkudziesięciometrowy rajd mocnym i celnym strzałem, ale Wolański z wielkim trudem obronił.

W 78 minucie żółtą kartkę zobaczył Krzysztof Nykiel. W 84 minucie na strzał z 35 metrów zdecydował się Jaroszyński, ale piłka nieznacznie minęła bramkę. W 85 minucie z 10 metrów tuż nad poprzeczką strzelał Rakels. W 89 minucie zza pola karnego celnie uderzył Straus, ale bramkarz odbił piłkę. Minutę później obok słupka strzelał Papadopoulos...

Koniec meczu. Remis. Niestety...
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 29 marca 2014 [1]

"Grek wyrównał swój rekord" -

Grek wyrównał swój rekord

CRACOVIA - WIDZEW 1:1 Gospodarze nie poradzili sobie z wysokim pressingiem łodzian.

Nie sprawia mi różnicy, czy gram jako ofensywny, czy defensywny pomocnik - mówił po podpisaniu kontraktu z Cracovią Giannis Papadopoulos, ale nie spodziewał się, że Wojciech Stawowy zrobi z mego snajpera. Gdy przeanalizuje się statystki 25-letniego Greka, to pomysł trenera Pasów uznać należałoby za szalony. Papadopoulos w swojej zawodowej karierze zdobył wcześniej dwie bramki! A rozegrał 25 meczów w barwach Iraklisu Saloniki, 31 w Olympiakosie Pireus, 31 w Dynamie Drezno i 16 w Arisie Saloniki.

W naszej ekstraklasie wystarczyły mu trzy występy, by dwa razy umieścić piłkę w bramce. A zaznaczyć trzeba, że były to bardzo efektowne trafienia.

- Choć strzeliłem gola, jestem rozczarowany, bo nie udało się nam wygrać - powiedział Papadopoulos. - W drugiej połowie miałem jeszcze jedną świetną okazję, chciałem posłać piłkę tuż przy słupku, ale bramkarz był dobrze ustawiony. Szkoda, bo gdyby padł gol, to zwycięstwo byłoby nasze - dodał piłkarz Pasów, który przyznaje, że był trochę zaskoczony tym, że trener ustawia go na środku ataku. - Nie mam z tym większych problemów. Najważniejsze jest dobro zespołu - podkreśla Papadopoulos.

Nastroje w Cracovii po remisie z Widzewem nie były radosne. Beniaminek mocno ograniczył swoje szanse na awans do czołowej ósemki. W znacznie lepszych humorach byli piłkarze Widzewa, którzy po raz ostatni punkt na wyjeździe wywalczyli 30 maja ubiegłego roku, remisując 0:0 z Koroną w Kielcach.

- W naszej sytuacji ten punkt nie daje zbyt wiele, ale liczy się to, że piłkarze uwierzyli w możliwość gry wysokim, agresywnym pressingiem na połowie rywala. Jeśli dalej będziemy tak robić, to cel, który jest przed nam może zostać zrealizowany - stwierdził trener łodzian Artur Skow¬ronek. Natomiast Wojciech Stawowy narzekał na swoich piłkarzy. - Pokazaliśmy ospały, leniwy i pozbawiony agresji futbol - ocenił. Część kibiców, wyrażając solidarność ze szkoleniowcem, krytykowanym przez prezesa Cracovii Janusza Filipiaka, zapuściła wąsy. - Dziękuję za wsparcie, jeśli awansujemy do ósemki, zgolę wąsy, choć na tydzień zapowiedział trener Pasów.
GRZEGORZ WOJTOWICZ
Źródło: Przegląd Sportowy 31 marca 2014

Mecze sezonu 2013/14

Okocimski Brzesko 2013-06-29 Okocimski Brzesko - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-06-30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:3  Garbarnia Kraków 2013-07-03 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:3  FC Icon New Jersey 2013-07-06 FC Icon New Jersey - Cracovia 0:0  Puszcza Niepołomice 2013-07-09 Cracovia - Puszcza Niepołomice 2:1  Korona Kielce 2013-07-12 Korona Kielce - Cracovia 2:0  Stal Mielec 2013-07-15 Cracovia - Stal Mielec 1:1  Piast Gliwice 2013-07-21 Cracovia - Piast Gliwice 2:3  Stal Stalowa Wola 2013-07-24 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2013-07-28 Lech Poznań - Cracovia 1:1  Ruch Chorzów 2013-08-02 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2013-08-10 Lechia Gdańsk - Cracovia 3:1  Puszcza Niepołomice 2013-08-14 Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2013-08-16 Korona Kielce - Cracovia 0:1  Zagłębie Lubin 2013-08-23 Zagłębie Lubin - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2013-08-31 Cracovia - Legia Warszawa 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2013-09-14 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 2:0  Wisła Kraków 2013-09-21 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Śląsk Wrocław 2013-09-25 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:3  Pogoń Szczecin 2013-09-28 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Jagiellonia Białystok 2013-10-05 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-10-20 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2  Widzew Łódź 2013-10-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:3  Górnik Zabrze 2013-10-28 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2013-11-02 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Piast Gliwice 2013-11-09 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  MFK Ružomberok 2013-11-15 Cracovia - MFK Ružomberok 3:0  Lech Poznań 2013-11-25 Cracovia - Lech Poznań 1:6  Ruch Chorzów 2013-12-01 Ruch Chorzów - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2013-12-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1  Zagłębie Lubin 2013-12-09 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0  Legia Warszawa 2013-12-15 Legia Warszawa - Cracovia 4:1  Cracovia_herb 2014 Trening Noworoczny  Widzew Łódź 2014-01-15 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Calisia Kalisz 2014-01-18 Calisia Kalisz - Cracovia 0:3  Energie Cottbus 2014-01-25 Cracovia - Energie Cottbus 0:5  Erzgebirge Aue 2014-01-28 Cracovia - Erzgebirge Aue 1:3  Pohang Steelers 2014-01-31 Cracovia - Pohang Steelers 0:1  AS Trenčín 2014-02-05 AS Trenčín - Cracovia 1:2  Spartak Trnava 2014-02-07 Spartak Trnava - Cracovia 1:1  Zawisza Bydgoszcz 2014-02-15 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 0:2  Wisła Kraków 2014-02-23 Wisła Kraków - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2014-03-02 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Pogoń Szczecin 2014-03-09 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Jagiellonia Białystok 2014-03-17 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-03-23 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Widzew Łódź 2014-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:1  Górnik Zabrze 2014-04-04 Cracovia - Górnik Zabrze 2:0  Korona Kielce 2014-04-12 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-04-25 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1  Cracovia_herb 2014-04-29 Cracovia - Cracovia 2005 3:1  Widzew Łódź 2014-05-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2014-05-10 Cracovia - Piast Gliwice 1:5  Zagłębie Lubin 2014-05-18 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2014-05-23 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Śląsk Wrocław 2014-05-27 Śląsk Wrocław - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2014-05-31 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:2