2014-08-09 Cracovia II - Garbarz Zembrzyce 9:0

"Emocje do ostatniej akcji! Punkty zostają w Krakowie!" -
Cracovia.pl

Emocje do ostatniej akcji! Punkty zostają w Krakowie!

W 4. kolejce T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Cracovia wygrała na własnym stadionie z Koroną Kielce 2:1. Zwycięstwo "Pasom" w ostatnich sekundach meczu dał Marcin Budziński. Tym samym podopieczni trenera Roberta Podolińskiego zdobyli pierwsze punkty w obecnym sezonie T-Mobile Ekstraklasy.

Spotkanie rozpoczęło się dobrymi podaniami "Pasów" na połowie gości. Po pięciu minutach to Korona na moment przejęła inicjatywę i Krzysztof Pilarz musiał wykazać się swoim, na szczęście niezawodnym, refleksem.

W 12. minucie Cracovia stworzyła groźną sytuację pod bramką Korony. Akcję rozpoczął Rymaniak, który ominął Kiełba, ale zakończył wrzutką w pole karne i obrońcy gości przejęli piłkę.

Klika minut później duet Sobolewski - Golański ruszył na naszą bramkę. Po chwili niemocy "Pasów" w defensywie, piłkę wybił Jaroszyński. Od początku aktywny Rymaniak w 23. minucie zszedł do środka i oddał bardzo mocny, ale niecelny strzał na bramkę Kielczan.

26., 29. i 32. minuta to akcja po akcji Zjawińskiego. Pierwszy strzał z 35. metrów, drugi z bliska głową, trzeci raz "Zjawka" przyjął dobrą piłkę od Deleu w polu karnym niestety nie zdołał oddać strzału. Wszystkie akcje zakończyły się niepowodzeniem.

W 37. minucie żółtą kartką za faul na Dąbrowskim, ukarany został Sobolewski.

W końcu się udało! W 38. minucie piłkę w bramce Korony umieszcza po raz pierwszy w oficjalnym meczu Diabang!

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, sędzia po raz drugi wyciągnął żółty kartonik w kierunku zespołu z Kielc. Tym razem kartką został ukarany Golański za faul na Zejdlerze.

Na drugą połowę Cracovia wyszła w bojowym nastroju. Właściwie już od pierwszych minut nasza ofensywa nacierała na bramkę gości, ale dopiero po 10 minutach udało się wykreować pierwszą groźną akcję. W 55. minucie Zjawiński idealnie zagrał piłkę do Diabanga, jednak ten zdecydował się na strzał z dystansu, niecelny.

Następna akcja to kolejne podanie Zjawińskiego do Diabanga, tym razem zbyt mocne. Piłka wylądowała w rękach Cerniauskasa.

W 78. minucie sędzia Gil uznał, że jeden z naszych zawodników zagrał piłkę ręką w polu karnym i odgwizdał rzut karny dla gości. Trytko pewnie strzelił bramkę wyrównującą.

W tym meczu żółte kartki posypały się dla zawodników Korony. Czwartą dla swojego zespołu, w 81. minucie zaliczył Kiełb.

W 84. minucie po dużym zamieszaniu w polu karnym Kielczan, piłka trafiła do Budzińskiego, który jednak uderzył nad poprzeczką.

Kolejną szansę na zdobycie gola miał Dąbrowski z rzutu wolnego. Nie udało się jej niestety po raz kolejny wykorzystać.

Spotkanie zostało przedłużone przez sędziego o 4 minuty, w których nasi piłkarze zmarnowali kilka świetnych okazji.

W ostatniej akcji spotkania, w ostatnich sekundach Marcin Budziński pięknym strzałem dał zwycięstwo "Pasom".

Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Zobaczyło go na żywo 7057 widzów.

Źródło: Cracovia.pl 8 sierpnia 2014 [1]

"Liga: Cracovia – Korona Kielce 2:1 (1:0)" -

Liga: Cracovia – Korona Kielce 2:1 (1:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Jagiellonią Białystok w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły dwie zmiany. Miejsce Mateusza Cetnarskiego i Denissa Rakelsa zajęli Boubacar Dialiba i pozyskany w ostatnich dniach Luiz Carlos Deleu.

Pierwszą groźną akcję w tym meczu stworzyli goście w 5 minucie gry. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę na piątym metrze dostał Kiełb. Piłkarz Korony nie trafił czysto w piłkę i ta nieznacznie minęła bramkę Cracovii. W pierwszym kwadransie to był jedyny strzał...

W 16 minucie Markowić uderzył z 20 metrów, ale zbyt lekko aby zaskoczyć Pilarza. W 23 minucie Rymaniak zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Piłka o kilka metrów minęła bramkę Korony. Był to pierwszy strzał Cracovii w tym spotkaniu. Trzy minuty później z 25 metrów celnie strzelał Zjawiński, ale bramkarz złapał piłkę. W 29 minucie spore zamieszanie przed bramką Korony zakończone niecelną główką Zjawińskiego. W 33 minucie Zjawiński stojąc kilka metrów przed bramką nie zakończył strzałem akcji po dośrodkowaniu Deleu.

W 38 minucie Cracovia objęła prowadzenie. Marcin Budziński wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie przejął ją Boubacar Dialiba i strzałem po ziemi z 10 metrów zdobył swoją pierwszą bramkę dla Cracovii. 1:0!

W 42 minucie z okolic bocznej linii pola karnego strzelał Budzińskie, ale bramkarz Korony pewnie obronił.

Przerwa. Słabe 45 minut w wykonaniu obydwu zespołów. Nieco lepiej prezentowała się Cracovia, która w miarę upływu czasu uzyskała optyczną przewagę i zasłużenie prowadzi na półmetku tego meczu.

Drugą połowę zespół Cracovii rozpoczął w niezmienionym składzie.

Po przerwie inicjatywę przejęła Korona i gra toczyła się głównie na połowie Cracovii.

W 58 minucie pierwsza zamiana w Cracovii. Pawła Jaroszyńskiego zastąpił Sebastian Steblecki. Po tej zmianie miejsce na lewej obronie zajął Adam Marciniak.

W 65 minucie jedna z nielicznych składnych akcji w tym meczu. Po akcji Dialiby i Deleu z 14 metrów strzelił Budziński. Bramkarz odbił piłkę, ale Zjawiński nie zdążył dobić piłki.

W 68 minucie po prostopadłym podaniu Dialiby Dariusz Zjawiński znalazł się sam na sam z bramkarzem Korony, który zdołał odbić piłkę po strzale napastnika Pasów... W 76 minucie na strzał z 30 metrów zdecydował się Budziński, ale piłka nieznacznie minęła bramkę gości.

W 77 minucie w zamieszaniu podbramkowym sędzia dopatrzył się zagrania ręką przez Sebastiana Stebleckiego i podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Przemysław Trytko. 1:1.

W 79 minucie druga zmiana w Cracovii. Deniss Rakels zastąpił Dialibę. W 84 minucie Deleu dośrodkowywał, a odbita od obrońcy piłka trafiła do Budzińskiego, ale ten z 12 metrów strzelił nad bramką. W 88 minucie Zjawińskiego zastąpił Kita. W 89 minucie Damian Dąbrowski strzelił celnie z rzutu wolnego, ale bramkarz gości pewnie obronił.

Sędzia doliczył 4 minuty. W ostatniej akcji meczu Marcin Budziński z najbliższej odległości pokonał bramkarza Korony! Koniec meczu! Pierwsze zwycięstwo Cracovii w tym sezonie!
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 8 sierpnia 2014 [2]

Mecze sezonu 2014/15

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-06-21 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Ruch Chorzów 2014-06-28 Cracovia - Ruch Chorzów 3:0  BKS Stal Bielsko-Biała 2014-07-02 BKS Stal Bielsko-Biała - Cracovia 1:2  Rozwój Katowice 2014-07-02 Rozwój Katowice - Cracovia 1:2  Karpaty Lwów 2014-07-05 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  ROW Rybnik 2014-07-05 Energetyk ROW Rybnik - Cracovia 1:3  GKS Bełchatów 2014-07-08 GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  Polonia Warszawa 2014-07-12 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0  Górnik Zabrze 2014-07-21 Górnik Zabrze - Cracovia 2:0  Legia Warszawa 2014-07-26 Cracovia - Legia Warszawa 1:3  Jagiellonia Białystok 2014-08-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2014-08-08 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Śląsk Wrocław 2014-08-17 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-08-23 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3  Lech Poznań 2014-08-31 Lech Poznań - Cracovia 1:1  MKS Radymno 2014-09-07 MKS Radymno - Cracovia 1:7  Górnik Łęczna 2014-09-13 Cracovia - Górnik Łęczna 2:1  Piast Gliwice 2014-09-20 Piast Gliwice - Cracovia 4:2  Okocimski Brzesko 2014-09-24 Okocimski KS Brzesko - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2014-09-28 Cracovia - Wisła Kraków 1:0  Lechia Gdańsk 2014-10-04 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  Beskid Andrychów 2014-10-11 Beskid Andrychów - Cracovia 1:4  Ruch Chorzów 2014-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Pogoń Szczecin 2014-10-25 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1  Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2014-10-29 Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Cracovia 1:2  Zawisza Bydgoszcz 2014-11-02 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 1:0  GKS Bełchatów 2014-11-08 GKS Bełchatów - Cracovia 1:1  Cracovia_herb 2014-11-13 Cracovia - Cracovia II 10:0  Górnik Zabrze 2014-11-24 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Legia Warszawa 2014-12-01 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Jagiellonia Białystok 2014-12-06 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Korona Kielce 2014-12-12 Korona Kielce - Cracovia 1:2  Cracovia_herb 2015 Trening Noworoczny  Dolcan Ząbki 2015-01-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 1:1  Jagiellonia Białystok 2015-01-14 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-01-17 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1  ASA Târgu Mureș 2015-01-26 Cracovia - ASA Târgu Mureș 0:1  SV Ried 2015-01-30 Cracovia - SV Ried 0:1  Slavia Praga 2015-02-02 Cracovia - Slavia Praga 0:1  GKS Tychy 2015-02-07 GKS Tychy - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2015-02-15 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-02-20 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Lech Poznań 2015-02-27 Cracovia - Lech Poznań 0:0  Błękitni Stargard Szczeciński 2015-03-04 Błękitni Stargard Szczeciński - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2015-03-09 Górnik Łęczna - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2015-03-13 Cracovia - Piast Gliwice 3:1  Błękitni Stargard Szczeciński 2015-03-17 Cracovia - Błękitni Stargard Szczeciński 0:2  Wisła Kraków 2015-03-21 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Cracovia_herb 2015-03-26 Cracovia - Cracovia II 6:0  Lechia Gdańsk 2015-04-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2  Ruch Chorzów 2015-04-10 Ruch Chorzów - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2015-04-18 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2015-04-24 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:3  GKS Bełchatów 2015-04-29 Cracovia - GKS Bełchatów 3:1  GKS Bełchatów 2015-05-10 Cracovia - GKS Bełchatów 1:1  Górnik Łęczna 2015-05-16 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Zawisza Bydgoszcz 2015-05-19 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Korona Kielce 2015-05-22 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-05-29 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:3  Ruch Chorzów 2015-06-02 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Piast Gliwice 2015-06-05 Piast Gliwice - Cracovia 0:3