"Super Cracovia!" -

Super Cracovia!

Pierwszy oficjalny mecz sezonu przyniósł Cracovii pierwsze trofeum.
Podopieczni Rudolfa Rohačka pokonali w Sanoku Ciarko PBS Bank i zdobyli pierwszy historyczny Superpuchar Polski.

Obie drużyny grały ze sobą dwa sparingi w okresie przygotowawczym i w obu grach w pierwszej tercji to Cracovia wychodziła na prowadzenie. Sytuacja powtórzyła się i w trzecim spotkaniu. W 2. minucie nowy kanadyjski bramkarz sanoczan dał się zaskoczyć uderzeniem z dystansu w wykonaniu Macieja Kruczka i guma wtoczyła się do bramki między parkanami Pittona. W 9. minucie zrobiło się 0:2. Adrian Kowalówka wyłuskał krążek tuż przed sanocką bramką i błyskawicznie przerzucił gumę wzdłuż pola bramkowego do brata, który dopełnił formalności. Gospodarze wrócili do gry w ostatnich sekundach pierwszej tercji. Zaťko uderzył z niebieskiej, a krążek odbił się po drodze od Williamsa i zmylił Rafała Radziszewskiego.

Druga tercja upłynęła pod znakiem naporu gospodarzy, jednak biało-czerwoni świetnie realizowali plan taktyczny trenera Rohačka i skutecznie blokowali dostęp do własnej bramki. Na dodatek w 33. minucie pierwsza piątka zdyskontowała okres gry w przewadze i Damian Słaboń wpakował gumę do bramki Pittona niemal z zerowego kąta. Przy stanie 3:1 gospodarze przez ponad cztery minuty grali w przewadze, w tym przez 95 sekund w przewadze podwójnej, jednak „Radzik” bronił ze szczęściem i kapitalnym wyczuciem. Ostatecznie tercja zakończyła się remisem, bo w końcówce, już podczas gry 5 na 5 Kanadyjczyk Da Costa objechał bramkę i trafił na 3:2.

Było jasne że decydująca dla rywalizacji będzie trzecia tercja. Ta rozpoczęła się doskonale dla sanoczan. Już po 26. sekundach był remis. Obrońcy Pasów wyraźnie się zdrzemnęli i Vozdecký skutecznie dobił strzał Dutki. W kolejnych minutach mecz się wyraźnie otworzył. Raz za razem sunęły akcje na jedną i drugą bramkę i to Pasy wyszły zwycięsko z tej wymiany ciosów. Prowadzenie biało-czerwonym dał mistrzowski duet Valčak- Fojtík, a kiedy w 57. minucie profesorską asystą w stylu Valčaka popisał się Rosjanin Kozub i Grzegorz Pasiut trafił na 5:3, wydawało się że jest już po meczu. Szybka odpowiedź Wilusza dała gospodarzom nadzieję, jednak te prysły równie szybko jak się pojawiły. Pasiut wypuścił Filipa Stoklasę sam na sam z Pittinem i nowy czeski gracz w szeregach Pasów ustalił wynik spotkania.

Mecz w Sanoku zainaugurował nowy sezon hokejowy w Polsce i trudno o lepszy początek dla biało-czerwonych.

Rudolf Rohaček zapisał kolejną złotą kartę w historii klubu. Pierwszy, historyczny Superpuchar Polski w hokeju na lodzie dla Cracovii!
Źródło: TerazPasy.pl 09 września 2014 [1]