2014-12-01 Legia Warszawa - Cracovia 2:0

Wersja z dnia 19:58, 18 lut 2015 autorstwa PiotrekKSC (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Legia Warszawa | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = | gos...")

Liga: Legia - Cracovia 2:0 (1:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Górnikiem Zabrze w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Krzysztofa Nykiela, Sławomira Szeligi i Bartosza Kapustki zajęli Mateusz Żytko (powrót po pauzie za kartki), Deleu i Przemysław Kita.

Po pierwszej akcji meczu Cracovia wywalczyła rzut rożny, ale nie stworzyła po nim żadnego zagrożenia pod bramką Legii. W 8 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Cracovii piłka trafiła pomiędzy trzech piłkarzy Legii, ale sytuację wyjaśnił Pilarz.

W 10 minucie gospodarze objęli prowadzenie... Adam Marciniak atakowany przez Michała Żyro próbował podawać do bramkarza, ale zrobił to tak niefortunnie, że piłka przelobował Krzysztofa Pilarza i wpadła do bramki... 1:0 dla Legii.

Cztery minuty później Cracovia wyprowadził groźny kontratak. Kita dośrodkował w pole karne do Rakelsa, a ten strzelił zbyt lekko aby zaskoczyć Kuciaka.

Z każdą minutą rośnie przewaga Legii. Po pierwszym kwadransie gra toczy się głównie na połowie Cracovii.

W 26 minucie po składnej akcji Legii Radović strzelił celnie z 12 metrów, ale pewnie obronił Pilarz. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Deleu głową z linii pola karnego strzelał Covilo, ale Kuciak nie miał najmniejszych problemów żeby złapać piłkę.

W 37 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Budzińskiego głową uderzył Rymaniak, ale Kuciak pewnie obronił.

W końcowych minutach Cracovia odważniej zaatakowała i przeniosła ciężar gry na połowę rywala.

W 44 minucie bardzo groźnie głową uderzył Pinto, ale piłkę zmierzającą w róg bramki kapitalną interwencją zatrzymał Krzysztof Pilarz.

Przerwa. Przez znaczną część pierwszej połowy Legia prowadziła grę, ale rzadko kończyła swoje akcje strzałami i nie stworzyła wielu dogodnych sytuacji bramkowych. Cracovia szukała szczęścia w kontratakach, które zazwyczaj kończone były strzałami. Inna sprawa, że nie były to strzały, które mogły zaskoczyć bramkarza Legii.

Drugą połowę Cracovia rozpoczęła w niezmienionym składzie.

W 46 minucie żółtą kartką ukarany został Miroslav Covilo. W 53 minucie po efektownej akcji w polu karnym z kilku metrów strzelał Radović, ale bramkarz Cracovii zdołał obronić. Trzy minuty później żółtą kartkę zobaczył Damian Dąbrowski.

W 65 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Przemysława Kitę zastąpił Dariusz Zjawiński. Cztery minuty po wejściu na boisko Zjawiński uderzył mocno i celnie zza linii pola karnego, ale Kuciak z kłopotami obronił.

W 71 minucie druga zmiana w Cracovii. Łukasz Zejdlera zastąpił Denissa Rakelsa.

W 72 minucie kapitalną interwencją popisał się Krzysztof Pilarz zatrzymując na linii bramkowej piłkę po strzale Pinto z rzutu wolnego z 25 metrów. Chwilę później piłka wpadła jednak do bramki Cracovii. Po rzucie rożnym Kosecki przedłużył dośrodkowanie na długi słupek, a tam Orlando Sa głową z najbliższej odległości zdobył drugiego gola dla gospodarzy. 2:0 dla Legii.

W 78 minucie piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Cracovii po strzale głową Sa i interwencji Rymaniaka.

W 83 minucie trzecia zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Adam Marciniak, a jego miejsce zajął Krzysztof Nykiel.

Sędzia doliczył 3 minuty. Koniec meczu. Cracovia przegrywa szósty wyjazdowy mecz w tym sezonie.