9:2
10:2

10:24 Michałkiewicz

40:41 Wróbel (Wróblewski) 5/4

18 min. (w tym McCauley 10) 4 min.

Obowiązek spełniony, Comarch Cracovia w turnieju finałowym PP

W rewanżowym meczu barażowym, którego stawką jest awans do Turnieju Finałowego Pucharu Polski, pokonała Automatykę Stoczniowca 2014 Gdańsk 10:2 (3:1, 3:0, 4:1). Tym samym Pasy uzupełniły stawkę drużyn, które będą walczyć o to trofeum w dniach 27-28 grudnia w Kraków Arenie.

Rewanżowe spotkanie rozpoczęło się planowo, czyli od dwóch szybkich ciosów zadanych gościom przez Witowskiego i McCauleya, ale w 11. minucie po koszmarnym błędzie Liottiego bramkę dla gdańszczan zdobył Michałkiewicz.

Gospodarze przez całe 60 minut nie forsowali tempa, jednakże największe błędy popełniali w obronie właśnie w pierwszej tercji. Ostatecznie jednak ani przez moment Stoczniowiec nie mógł przejąć inicjatywy. Goście momentami byli zamykani w zamku mimopełnego zestawienia obu drużyn na tafli.

Kolejne bramki dla Pasów padały seryjnie. Dobrze wyglądała współpraca Witowskiego z Sebastianem Kowalówką. Po stronie gości można wyróżnić Marka Wróbla, który był aktywny i dochodził do sytuacji strzeleckich.

Na dobre słowo zasłużył także Szymczewskiego, który pomimo puszczonych dziesięciu goli dzielnie bronił bramki swojej drużyny przed naporem zdecydowanego faworyta.

Tydzień temu w Gdańsku, Cracovia wygrała 9:1, co właściwie już przed rewanżem rozstrzygnęło, kto awansuje do Turnieju Finałowego Pucharu Polski. PodopieczniRudolfa Roháčka mogą oczekiwać na mecz półfinałowy, który zostanie rozegrany 27 grudnia o godzinie 15:30, a przeciwnikiem krakowian będzie Ciarko PBS Bank KH Sanok.