2014-12-06 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Cracovia | gosc = Jagiellonia Białystok | gospodarz_owczesna_nazwa = | ...")

(wikizacja)
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 32: Linia 32:
|              kartki_czerwone_gosc =
|                  trener_gospodarz = [[Robert Podoliński]]
|                        trener_gosc = Michał Probierz
|                        trener_gosc = [[Michał Probierz]]
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = [[Krzysztof Pilarz|Pilarz]]<br>[[Bartosz Rymaniak|Rymaniak]]<br>[[Mateusz Żytko|Żytko]]<br>[[Adam Marciniak|Marciniak]] (75' [[Paweł Jaroszyński|Jaroszyński]])<br>[[Krzysztof Nykiel|Nykiel]] (62' [[Bartłomiej Dudzic|Dudzic]])<br>[[Sławomir Szeliga|Szeliga]] (67' [[Bartosz Kapustka|Kapustka]])<br>[[Damian Dąbrowski|Dąbrowski]]<br>[[Boubacar Diabang|Diabang]]<br>[[Marcin Budziński|Budziński]]<br>[[Dariusz Zjawiński|Zjawiński]]<br>[[Deniss Rakels|Rakels]]
|                    sklad_gospodarz = [[Krzysztof Pilarz|Pilarz]]<br>[[Bartosz Rymaniak|Rymaniak]]<br>[[Mateusz Żytko|Żytko]]<br>[[Adam Marciniak|Marciniak]] (75' [[Paweł Jaroszyński|Jaroszyński]])<br>[[Krzysztof Nykiel|Nykiel]] (62' [[Bartłomiej Dudzic|Dudzic]])<br>[[Sławomir Szeliga|Szeliga]] (67' [[Bartosz Kapustka|Kapustka]])<br>[[Damian Dąbrowski|Dąbrowski]]<br>[[Boubacar Dialiba|Dialiba]]<br>[[Marcin Budziński|Budziński]]<br>[[Dariusz Zjawiński|Zjawiński]]<br>[[Deniss Rakels|Rakels]]
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc = Drągowski<br>M.Baran<br>Madera<br>[[Marek Wasiluk|Wasiluk]]<br>Straus<br>Grzyb<br>Gajos (90' Tymiński)<br>Romanczuk<br>Frankowski (77' Dżalamidze)<br>Tuszyński (86' Pawłowski)<br>Piątkowski
Linia 82: Linia 82:

}}
}}
=== Trenerzy po meczu ===
==== Michał Probierz (trener [[Jagiellonia Białystok|Jagiellonii]]) ====
Nie może być tak, że nie wykorzystujemy sytuacji bramkowych. Wiedzieliśmy co jest atutem Cracovii, wyeliminowaliśmy to i mieliśmy mecz pod kontrolną. Sami sobie zabraliśmy 2 punkty i o to jestem bardzo zły i bardzo niezadowolony z wyniku.
==== [[Robert Podoliński]] (trener Cracovii) ====
Z przebiegu spotkania wynik chyba sprawiedliwy. Współczuję Krzysiowi Pilarzowi, niestety niewiele trzeba, żeby strzelić nam bramkę i nie jest dobrze ze skutecznością. Wypada pojechać do Kielc i zagrać o pełną pulę. W przekroju spotkania remis jest zasłużony.

Liga: Cracovia - Jagiellonia 1:1 (0:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Legią w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Deleu, Miroslava Covilo (pauzuje za kartki) i Przemysława Kity zajęli Krzysztof Nykiel, Sławomir Szeliga i Dariusz Zjawiński.

Gra od początku toczy się głównie w środkowej strefie boiska. W pierwszym kwadransie żadna z drużyn nie stworzyła groźnej sytuacji bramkowej.

W 18 minucie pierwsza groźna sytuacja w tym spotkaniu. Po szybkiej akcji Jagiellonii zza linii pola karnego strzelał Romańczuk, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Krzysztofa Pilarza. W 27 minucie po dośrodkowaniu Rymaniaka głową z 8 metrów strzelał Rakels, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Przerwa. Bardzo nudna pierwsza połowa meczu. Dość powiedzieć, że przez 45 minut ani Cracovia, ani Jagiellonia nie stworzyły żadnej klarownej sytuacji bramkowej i nie oddały ani jednego celnego strzału...

Drugą połowę Cracovia rozpoczęła w niezmienionym składzie.

W 49 minucie Jagiellonia miała znakomitą okazję do zdobycia bramki, ale Zając stojąc sam z piłką 5 metrów przed bramką nie zdecydował się na strzał. W 53 minucie zza linii pola karnego strzelał Dąbrowski, a piłka po rykoszecie trafiła w ręce bramkarza Jagiellonii. Był to pierwszy celny strzał w tym meczu! Trzy minuty później z rzutu wolnego strzelał Budziński, ale bramkarz Jagiellonii pewnie złapał piłkę.

W 59 minucie Jagiellonia objęła prowadzenie, gdy Mateusz Piątkowski zakończył akcję technicznym „rogalem” po którym piłka przy słupku wpadła do bramki Pasów. 0:1...

W 62 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Bartłomiej Dudzic zastąpił Krzysztofa Nykiela. W 64 minucie Frankowski mocno i celnie uderzył z 16 metrów, ale znakomicie obronił Krzysztof Pilarz. Trzy minuty później druga zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Sławomir Szeliga, a jego miejsce zajął Bartosz Kapustka.

W 68 minucie z najbliższej odległości strzelał głową Frankowski, ale posłał piłkę nad bramką.

W 70 minucie Cracovia doprowadziła do wyrównania. Wprowadzony chwilę wcześniej Bartłomiej Dudzic podał w polu karnym do Rakelsa, który z 3 metrów skierował piłkę do pustej bramki. 1:1!

Minutę po zdobyciu bramki Rakels główkował z 5 metrów, ale Drągowski efektownie obronił.

W 75 minucie trzecia zmiana w Pasach: Paweł Jaroszyński zastąpił Adama Marciniaka. W 83 minucie Bartosz Kapustka uderzył celnie z linii pola karnego, ale Drągowski pewnie złapał piłkę.

Sędzia doliczył 3 minuty. Z rzutu wolnego z 25 metrów nad bramką strzelał Marek Wasiluk.

Koniec meczu. Cracovia remisem zakończyła tegoroczne występy na stadionie przy ul. Józefa Kałuży.

Crac
Źródło: TerazPasy.pl z 6 grudnia 2014 [1]

Michał Probierz (trener Jagiellonii)

Robert Podoliński (trener Cracovii)

Źródło: Cracovia.pl [2]

Mecze sezonu 2014/15

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-06-21 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Ruch Chorzów 2014-06-28 Cracovia - Ruch Chorzów 3:0  BKS Stal Bielsko-Biała 2014-07-02 BKS Stal Bielsko-Biała - Cracovia 1:2  Rozwój Katowice 2014-07-02 Rozwój Katowice - Cracovia 1:2  Karpaty Lwów 2014-07-05 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  ROW Rybnik 2014-07-05 Energetyk ROW Rybnik - Cracovia 1:3  GKS Bełchatów 2014-07-08 GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  Polonia Warszawa 2014-07-12 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0  Górnik Zabrze 2014-07-21 Górnik Zabrze - Cracovia 2:0  Legia Warszawa 2014-07-26 Cracovia - Legia Warszawa 1:3  Jagiellonia Białystok 2014-08-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2014-08-08 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Śląsk Wrocław 2014-08-17 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-08-23 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3  Lech Poznań 2014-08-31 Lech Poznań - Cracovia 1:1  MKS Radymno 2014-09-07 MKS Radymno - Cracovia 1:7  Górnik Łęczna 2014-09-13 Cracovia - Górnik Łęczna 2:1  Piast Gliwice 2014-09-20 Piast Gliwice - Cracovia 4:2  Okocimski Brzesko 2014-09-24 Okocimski KS Brzesko - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2014-09-28 Cracovia - Wisła Kraków 1:0  Lechia Gdańsk 2014-10-04 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  Beskid Andrychów 2014-10-11 Beskid Andrychów - Cracovia 1:4  Ruch Chorzów 2014-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Pogoń Szczecin 2014-10-25 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1  Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2014-10-29 Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Cracovia 1:2  Zawisza Bydgoszcz 2014-11-02 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 1:0  GKS Bełchatów 2014-11-08 GKS Bełchatów - Cracovia 1:1  Cracovia_herb 2014-11-13 Cracovia - Cracovia II 10:0  Górnik Zabrze 2014-11-24 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Legia Warszawa 2014-12-01 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Jagiellonia Białystok 2014-12-06 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Korona Kielce 2014-12-12 Korona Kielce - Cracovia 1:2  Cracovia_herb 2015 Trening Noworoczny  Dolcan Ząbki 2015-01-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 1:1  Jagiellonia Białystok 2015-01-14 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-01-17 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1  ASA Târgu Mureș 2015-01-26 Cracovia - ASA Târgu Mureș 0:1  SV Ried 2015-01-30 Cracovia - SV Ried 0:1  Slavia Praga 2015-02-02 Cracovia - Slavia Praga 0:1  GKS Tychy 2015-02-07 GKS Tychy - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2015-02-15 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-02-20 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Lech Poznań 2015-02-27 Cracovia - Lech Poznań 0:0  Błękitni Stargard Szczeciński 2015-03-04 Błękitni Stargard Szczeciński - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2015-03-09 Górnik Łęczna - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2015-03-13 Cracovia - Piast Gliwice 3:1  Błękitni Stargard Szczeciński 2015-03-17 Cracovia - Błękitni Stargard Szczeciński 0:2  Wisła Kraków 2015-03-21 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Cracovia_herb 2015-03-26 Cracovia - Cracovia II 6:0  Lechia Gdańsk 2015-04-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2  Ruch Chorzów 2015-04-10 Ruch Chorzów - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2015-04-18 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2015-04-24 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:3  GKS Bełchatów 2015-04-29 Cracovia - GKS Bełchatów 3:1  GKS Bełchatów 2015-05-10 Cracovia - GKS Bełchatów 1:1  Górnik Łęczna 2015-05-16 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Zawisza Bydgoszcz 2015-05-19 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Korona Kielce 2015-05-22 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-05-29 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:3  Ruch Chorzów 2015-06-02 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Piast Gliwice 2015-06-05 Piast Gliwice - Cracovia 0:3