Dan. Kapica
Kmiecik

"Przedsmak play-offów" -

Przedsmak play-offów

Wszystko wskazuje na to, że w pierwszej rundzie play-off Pasy trafią na Podhale. Niedzielny mecz w ramach 39. kolejki PHL dał przedsmak tego co czeka kibiców w rundzie pucharowej. Walka na całej długości i szerokości lodowiska, mnóstwo sytuacji i wynik na styku do ostatniej syreny. Dość powiedzieć że najlepszej trzeciej tercji nie padła żadna bramka.
Źródło: TerazPasy.pl 25 stycznia 2015 [1]

"Krakowiacy lepsi od górali" -

Krakowiacy lepsi od górali

W meczu 39. kolejki PHL Comarch Cracovia pokonała na własnym lodzie MMKS Podhale Nowy Targ 4:3 i przełamali serię trzech porażek z rzędu. Derby Małopolski dostarczyły sporych emocji, a ich losy ważyły się do ostatnich sekund.

Pierwsi z gola w meczu cieszyli się nowotarżanie. W 14. minucie podczas gry w liczebnej przewadze „Szarotek" do bramki Rafała Radziszewskiego trafił Dariusz Gruszka, rehabilitując się tym samym za niewykorzystany rzuty karny z 3. min. Gospodarze jeszcze w pierwszej tercji odrobili straty, i to z nawiązką. W 16. min. wyrównał Amerykanin Dennis McCauley, a 130 sekund później prowadzenie „Pasom" dał Sebastian Kowalówka.

W drugiej tercji to nowotarżanie znów pierwsi wyprowadzili cios. W 28. minucie gola dla nich zdobył Kasper Bryniczka. Po chwili jednak na ławkę kar powędrował Sebastian Łabuz i gospodarze grając z przewagą jednego zawodnika odzyskali prowadzenie po mocnym strzale Patryka Noworyty. W 37. min. zrobiło się 4:2. Strzał Jarosława Kłysa dobił skutecznie Karol Kisielewski. 46 sekund przed drugą w meczu tercją „Szarotki" – po raz kolejny grając w przewadze - ponownie złapały kontakt, po tym jak drugi raz w tym meczu sposób na Radziszewskiego znalazł Gruszka.

W tercji trzeciej wynik już się nie zmienił, w czym głównie zasługa świetnie spisujących się między słupkami Radziszewskiego i Raszki. Jeszcze w ostatnich sekundach trenerzy Podhala próbowali wariantu z wycofaniem bramkarza, ale zamierzonego efektu w postaci gola wyrównującego on nie przyniósł.
Maciej Zubek
Źródło: Hokej.net 25 stycznia 2015 [2]

Marek Ziętara, trener Podhala

Dobre spotkanie z obu stron. Dobrze zaczęliśmy. Strzeliliśmy bramkę, ale potem chwila nieuwagi i straciliśmy łatwo dwa gole. Zamiast prowadzić po pierwszej tercji to przegrywaliśmy. To wydaje mi się był jeden z kluczowych momentów. A kolejne dwie tercji to wyrównana gra. Żadnej ze stron nie udało się na dłużej przejąć inicjatywy.

Źródło: Hokej.net [3]