2015-02-15 Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 4:5

Wersja z dnia 19:58, 13 sie 2022 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(1:4; 2:1; 1:0)

Sędzia: Maciej Pachucki (główny) - Marcin Polak, Mariusz Smura (liniowi)

22:34 Pastryk (R. Nalewajka)

4 min. 8 min.

Lider śrubuje rekord

JKH GKS Jastrzębie pokonał na wyjeździe Comarch Cracovię 5:4. Emocje w tym meczu były do samego końca, choć w pewnym momencie jastrzębianie prowadzili już 5:1, ale oddali inicjatywę gospodarzom, którzy byli bliscy doprowadzenia do wyrównania, jednak fantastycznie w bramce gości spisywał się David Zabolotny. Dla JKH jest to dziewiąte zwycięstwo z rzędu, co stanowi nowy rekord klubu.

Początek meczu należał do gospodarzy. Już w 43. sekundzie do odbitego krążka najszybciej dopadł Filip Stoklasa i wyprowadził Cracovię na prowadzenie. Lider szybko odpowiedział trafieniem Jana Stebera w 4. minucie, który trzy minuty później dołożył kolejnego gola, przejmując krążek przed bramką Cracovii i nie dając szans Radziszewskiemu.

Lider z Jastrzębia nie spuścił z tonu i w końcówce tercji dołożył dwa kolejne gole. Najpierw w 17. minucie Maciej Urbanowicz zagrał zza bramki do Łukasza Nalewajki i młody napastnik pewnie pokonał Radziszewskiego, chwilę później kontrę JKH bez problemu wykończył Leszek Laszkiewicz, kładąc Radziszewskiego i posyłając gumę do pustej bramki.

Na początku drugiej tercji kolejnego gola dla JKH dołożył Tomasz Pastryk. W 28. minucie nadzieję na korzystny wynik dał jeszcze „Pasom” Filip Drzewiecki, który w zamieszaniu pod bramką JKH zachował najwięcej zimnej krwi.

Gospodarze poszli za ciosem i w 33. minucie było już tylko 3:5, a bramkę dla krakowian zdobył, uderzając nad leżącym Zabolotnym, Marek Kalus.

W trzeciej tercji do ataku rzucili się zawodnicy Cracovii, mając nadzieję na odwrócenie wyniku, jednak w bramce JKH - podobnie jak w poprzednim spotkaniu - świetnie spisywał się David Zabolotny, który popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami.

Młody golkiper jastrzębian skapitulował dopiero w 53. minucie, kiedy to przyjezdni grali w osłabieniu, a sposób na Zabolotnego znalazł Stoklasa. W ostatnich sekundach, gdy na ławce kar siedział Tomasz Pastryk, trener Rudolf Rohaczek zdjął z bramki Rafała Radziszewskiego i krakowianie zagrali 6 na 4, jednak nie udało im się doprowadzić do wyrównania i trzy punkty pojechały na Śląsk.