M. Paixao
Mecz poprzedniego dnia:

2015-02-14 Cracovia - Hutnik Kraków 4:1

Liga: Cracovia – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Koroną Kielce w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Mateusza Żytko, Pawła Jaroszyńskiego i Boubacara Dialiby zajęła trójka pozyskanych zimą piłkarzy: Sreten Sretenović, Piotr Polczak i Erik Jendrisek.

Pierwszy kwadrans meczu to ambitna walka piłkarzy obu drużyn głównie w środkowej strefie boiska. Tę część gry zakończył celny strzał Damiana Dąbrowskiego z 16 metrów. W 25 minucie po dośrodkowaniu Nykiela w dobrej sytuacji z 10 metrów strzelał Deniss Rakels, ale uderzył zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza gości. Po chwili z dystansu celenie uderzył M. Paixao, ale Krzysztof Pilarz złapał piłkę. W 35 minucie z lewej strony groźnie w pole bramkowe dośrodkował Dudu, ale bramkarz Pasów świetnie obronił. Po minucie Cracovia wyprowadziła szybki kontratak, zakończony niecelnym strzałem Rakelsa. W 42 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony w dobrej sytuacji z 10 metrów uderzył niecelnie Grajciar. Tuż przed końcem pierwszej połowy Krzysztof Pilarz pewnie obronił strzał Grajciara z rzutu wolnego.

Przerwa. Wyrównane 45 minut, obydwa zespoły stworzyły po 1 – 2 dogodne sytuacje bramkowe.

Cracovia rozpoczęła drugą połowę w niezmienionym składzie.

Drugą część spotkania Cracovia powinna rozpocząć od zdobycia bramki. Po szybkiej kontrze Erik Jendrisek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Śląska i w ostatniej chwili zawahał się czy strzelać czy podawać do Rakelsa. W konsekwencji strzelił obok słupka. Po chwili Rakels po dośrodkowaniu celnie uderzył głową, ale Wrabel przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Co nie udało się Cracovii zrobili w 51 minucie piłkarze Śląska. Po dośrodkowaniu z lewej strony i zamieszaniu w polu bramkowym Peter Grajciar z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki Pasów. 0:1...

W 59 minucie Jendrisek zagrał sprytnie do wbiegającego w pole karne Marcina Budzińskiego, ale ten nie trafił dobrze w piłkę.

W 60 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Damian Dąbrowski, a jego miejsce zajął Bartosz Kapustka.

W 66 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie głową uderzył Covilo, ale Wrabel pewnie złapał piłkę. Dwie minuty później celnie z 16 metrów uderzył Krzysztof Nykiel, ale bramkarz gości i tym razem obronił.

W 70 minucie żółtą kartką ukarany został Erik Jendrisek. W 74 minucie boisko opuścił Krzysztof Nykiel, a jego miejsce zajął debiutujący w Ekstraklasie Mateusz Wdowiak. W 80 minucie trzecia zmiana w Cracovii – Denissa Rakelsa zastąpił Dariusz Zjawiński.

Chwilę później Bartosz Kapustka strzelał z kilku metrów, ale piłka trafiła w nogi obrońców. W 85 minucie Polczak na piątym metrze uprzedził bramkarza, ale nie zdołał skierować piłki do bramki.

W 88 minucie Mateusz Wdowiak zagrał wzdłuż linii pola bramkowego do Marcina Budzińskiego, a ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce! 1:1.

Sędzia doliczył 4 minuty. W doliczonym czasie gry piłka wpada do bramki Cracovii, ale sędzia nie uznaje gola!

Koniec meczu. Cracovia remisem rozpoczęła rundę wiosenną.

Crac
Źródło: TerazPasy.pl z 15 lutego 2015 [1]

"Cracovia zremisowała z wiceliderem, a mogło być lepiej..." -

Cracovia zremisowała z wiceliderem, a mogło być lepiej...

0-1 Peter Grajciar 51

1-1 Marcin Budziński 88

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Covilo, Jendrisek, Sretenovic - Droppa, Hateley, Pawełek. Widzów 8156.

CRACOVIA: Pilarz - Rymaniak, Sretenovic, Polczak - Nykiel (74 Wdowiak), Covilo, Dąbrowski (60 Kapustka), Marciniak - Jendrisek, Budziński, Rakels (80 Zjawiński).

ŚLĄSK: Wrąbel - Hołota, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba - Droppa, Hateley - F. Paixao (89 Danielewicz), Grajciar (61 Machaj), Pich (80 Ostrowski) - M. Paixao.

W I połowie mecz był optycznie wyrównany, może nawet to Śląsk był częściej przy piłce, ale tzw. bramkowe sytuacje stwarzała Cracovia. Pierwszą w 16. minucie, gdy po wrzutce Nykiela z prawego skrzydła Dąbrowski uderzył z 15 m, tyle że prosto w bramkarza. Dziesięć minut później znów z prawej strony dośrodkował Nykiel, tym razem w kierunku Rakelsa, który z 10 m strzelił zbyt lekko i także w szczęśliwie broniącego 19-letniego debiutanta Wrąbla. Po kolejnych 10 minutach Nykiel przechwycił futbolówkę w środku boiska i wyszedł z błyskawiczną z kontrą. Podał do biegnącego po lewej Rakelsa, a ten przymierzył w "długi" róg, niestety, chybiając o metr.

Wrocławianie kąsali strzałami z dystansu (trzykrotnie Pich, raz M. Paixao), ale w 42. minucie wreszcie udało im się wypracować bramkową okazję. Flavio zagrał piętą do Hołoty, ten wrzucił piłkę z prawej strony do Grajciara, który jednak nie wykorzystał świetnej szansy.

Po przerwie krakowianie przeprowadzili dwie znakomite akcje, po których powinni prowadzić 2-0. W 47. minucie z kontrą wyszedł Budziński, ale w sytuacji "sam na sam" zamiast strzelać podawał na lewo do Rakelsa. Uczynił to zbyt mocno, w efekcie Łotysz nie miał szans na dojście do piłki. 2 minuty później z lewego skrzydła zacentrował Marciniak, Rakels wyskoczył do główki i z 4 m posłał futbolówkę pod poprzeczkę. Nie do wiary, ale Wrąbel ten strzał obronił!

Zamiast 2-0, w 51. minucie było 0-1. Z lewej strony na dalszy słupek zagrał Dudu, Flavio wygrał pojedynek powietrzny z Marciniakiem, ale Pilarz nie dał się zaskoczyć. Interweniował jednak niefortunnie zbijając piłkę prosto pod nogi Grajciara, który z 3 metrów wepchnął ją do siatki.

Pasy nie ustawały w ataku. W 60. minucie Jendrisek dograł z prawej precyzyjnie do wbiegającego Budzińskiego, który jednak skiksował będąc na świetnej pozycji. Pięć minut później (tym razem po długim podaniu Marciniaka) znów futbolówka dotarła do "Budzika", który niezbyt dobrze poradził sobie z przyjęciem, po czym trafił w Hateleya. W 67. minucie, po wrzutce z kornera, główkował Covilo - prosto w golkipera...

Śląsk bronił się, od czasu do czasu wyprowadzając kontry. W 73. minucie akcję zaczął wykopem Wrąbel, a po zagraniu M. Paixao mógł ją skończyć skutecznie Machaj, uderzył jednak z 10 m nad poprzeczką.

Cracovią dążyła uparcie do remisu. W 76. minucie Jendrisek dograł na głowę do Covilo, który spudłował z 7 m. Pięć minut później Kapustka trafił w obrońcę, a Covilo główkował nad bramką. W 83. minucie chybił z "piątki" Polczak.

W 87. minucie goście znów skontrowali, Flavio mógł strzelić drugiego gola, ale huknął za wysoko. W odpowiedzi Pasy przeprowadziły kapitalną akcję - z prawej strony Wdowiak dograł idealnie do Budzińskiego, który z 5 metrów pokonał w końcu Wrąbla. 1-1!

Gospodarze pragnęli jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zwłaszcza że arbiter przedłużył zawody o 4 minuty. Bliżsi wygrali byli jednak wrocławianie. W 90+2. minucie Droppa wprawdzie uderzył za wysoko, ale za chwilę do siatki trafił z bliska Hołota. Radość gości była bezgraniczna, tyle że po ok. 40 sekundach - po konsultacji z asystentem - sędzia cofnął decyzję i gola nie uznał. Powtórki telewizyjne pokazały, że zawodnik Śląska faktycznie był na spalonym w momencie podania.

Skończyło się więc remisem, z którego - w tych dramatycznych okolicznościach - oba zespoły powinny być zadowolone... Statystycznie (wg NC+) więcej strzałów oddała Cracovia (19:16, celne 5:2), miała więcej kornerów (9:3), ale ustępowała gościom w posiadaniu piłki (43:57%).

ST
Źródło: Sportowe Tempo 15 lutego 2015 [2]

Tadeusz Pawłowski (trener Śląska)

Dobry mecz z obu stron. Dużo sytuacji i dramaturgii i ostra gra w ramach przepisów . Jestem zadowolony bo 2 dni po meczu z Legią mój zespół zademonstrował dobrą piłkę, Gratuluję chłopcom, jestem zadowolony z gry, a wynik uważam za sprawiedliwy.

Robert Podoliński (trener Cracovii)

Bardzo cieszymy się z tego punktu. Ciężko było dogonić dzisiaj Śląsk. Jesteśmy zadowoleni, ale z przebiegu gry i ilości stworzonych sytuacji bramkowych, można byłoby pokusić się o zwycięstwo. Planem była wygrana, ale szanujemy ten remis, bo graliśmy z drugim zespołem Ekstraklasy.

Źródło: Cracovia.pl [3]

Mecze sezonu 2014/15

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-06-21 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Ruch Chorzów 2014-06-28 Cracovia - Ruch Chorzów 3:0  BKS Stal Bielsko-Biała 2014-07-02 BKS Stal Bielsko-Biała - Cracovia 1:2  Rozwój Katowice 2014-07-02 Rozwój Katowice - Cracovia 1:2  Karpaty Lwów 2014-07-05 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  ROW Rybnik 2014-07-05 Energetyk ROW Rybnik - Cracovia 1:3  GKS Bełchatów 2014-07-08 GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  Polonia Warszawa 2014-07-12 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0  Górnik Zabrze 2014-07-21 Górnik Zabrze - Cracovia 2:0  Legia Warszawa 2014-07-26 Cracovia - Legia Warszawa 1:3  Jagiellonia Białystok 2014-08-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2014-08-08 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Śląsk Wrocław 2014-08-17 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-08-23 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3  Lech Poznań 2014-08-31 Lech Poznań - Cracovia 1:1  MKS Radymno 2014-09-07 MKS Radymno - Cracovia 1:7  Górnik Łęczna 2014-09-13 Cracovia - Górnik Łęczna 2:1  Piast Gliwice 2014-09-20 Piast Gliwice - Cracovia 4:2  Okocimski Brzesko 2014-09-24 Okocimski KS Brzesko - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2014-09-28 Cracovia - Wisła Kraków 1:0  Lechia Gdańsk 2014-10-04 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  Beskid Andrychów 2014-10-11 Beskid Andrychów - Cracovia 1:4  Ruch Chorzów 2014-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Pogoń Szczecin 2014-10-25 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1  Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2014-10-29 Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Cracovia 1:2  Zawisza Bydgoszcz 2014-11-02 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 1:0  GKS Bełchatów 2014-11-08 GKS Bełchatów - Cracovia 1:1  Cracovia_herb 2014-11-13 Cracovia - Cracovia II 10:0  Górnik Zabrze 2014-11-24 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Legia Warszawa 2014-12-01 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Jagiellonia Białystok 2014-12-06 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Korona Kielce 2014-12-12 Korona Kielce - Cracovia 1:2  Cracovia_herb 2015 Trening Noworoczny  Dolcan Ząbki 2015-01-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 1:1  Jagiellonia Białystok 2015-01-14 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-01-17 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1  ASA Târgu Mureș 2015-01-26 Cracovia - ASA Târgu Mureș 0:1  SV Ried 2015-01-30 Cracovia - SV Ried 0:1  Slavia Praga 2015-02-02 Cracovia - Slavia Praga 0:1  GKS Tychy 2015-02-07 GKS Tychy - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2015-02-15 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-02-20 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Lech Poznań 2015-02-27 Cracovia - Lech Poznań 0:0  Błękitni Stargard Szczeciński 2015-03-04 Błękitni Stargard Szczeciński - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2015-03-09 Górnik Łęczna - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2015-03-13 Cracovia - Piast Gliwice 3:1  Błękitni Stargard Szczeciński 2015-03-17 Cracovia - Błękitni Stargard Szczeciński 0:2  Wisła Kraków 2015-03-21 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Cracovia_herb 2015-03-26 Cracovia - Cracovia II 6:0  Lechia Gdańsk 2015-04-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2  Ruch Chorzów 2015-04-10 Ruch Chorzów - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2015-04-18 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2015-04-24 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:3  GKS Bełchatów 2015-04-29 Cracovia - GKS Bełchatów 3:1  GKS Bełchatów 2015-05-10 Cracovia - GKS Bełchatów 1:1  Górnik Łęczna 2015-05-16 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Zawisza Bydgoszcz 2015-05-19 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Korona Kielce 2015-05-22 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-05-29 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:3  Ruch Chorzów 2015-06-02 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Piast Gliwice 2015-06-05 Piast Gliwice - Cracovia 0:3