Arajuuri
Djoum
Sadaev

Liga: Cracovia – Lech Poznań 0:0

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Podbeskidziem w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiła jedna zmiana. Miejsce Erika Jendriska zajął Boubacar Dialiba.

Pierwsi okazję do zdobycia bramki mieli goście. W 4 minucie po zagraniu Krzysztofa Pilarza Sadajew odbił piłkę wślizgiem, a ta na szczęście dla Pasów minęło bramkę. W 11 minucie bramkarz Cracovii udanie interweniował po strzale z dystansu Djouma.

W 13 minucie po dokładnym dośrodkowaniu Krzysztofa Nykiela głową strzelał Rakels, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

W 25 minucie po kolejnym dośrodkowaniu Nykiela przed bramką Lecha powstało spore zamieszanie, ale piłkarze Cracovii nie zdołali oddać celnego strzału.

W 30 minucie żółtą kartką ukarany został Bartosz Kapustka. Pięć minut później po dośrodkowaniu z prawej strony Araiuuri efektownie uderzył z pięciu metrów, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Pasów.

Przerwa. W pierwszych 45 minutach nie było to porywające widowisko. Na boisku grą obu zespołów rządził chaos i przypadek. Bardzo niewiele akcji kończono strzałami. W tej części meczu oddano tylko 1 (słownie: jeden) celny strzał, którego autorem był pomocnik Lecha Djoum...

Drugą połowę Cracovia rozpoczęła w niezmienionym składzie. W 50 minucie Marcin Budziński z rzutu wolnego dokładnie dośrodkował na głowę Mirosława Covilo, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. W 54 minucie w zamieszaniu pod bramką Lecha z 7 metrów strzelał Bartosz Kapustka, ale piłka trafiła w nogi obrońców. W 59 minucie po szybkiej akcji Rakels uderzył z 16 metrów obok bramki gości.

W 60 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Marcin Budziński, a jego miejsce zajął Erik Jendrisek. W tej samej minucie żółtą kartką ukarany został Miroslav Covilo. Cztery minuty później trzecia żółta kartka dla Cracovii. Tym razem zobaczył ją Boubacar Dialiba.

W 67 minucie wielkie szczęście było przy Cracovii. Po dośrodkowaniu z prawej strony Sadajew z 5 metrów uderzył głową, piłka trafiła w poprzeczkę i spadła pod nogi Hamalainena. Ten natychmiast strzelił, ale piłkę na linii bramkowej złapał Krzysztof Pilarz...

W 69 minucie boisko opuścił Krzysztof Nykiel, a jego miejsce zajął Mateusz Wdowiak. W 72 minucie po dośrodkowaniu Kapustki Covilo uderzył celnie głową, ale zbyt lekko by sprawić kłopoty bramkarzowi Lecha. W 80 minucie potężnie i celnie z 20 metrów uderzył Lovrencsics, ale Krzysztof Pilarz efektowną paradą zdołał wybić piłkę na róg.

W 84 minucie trzecia zmiana w Cracovii. Damian Dąbrowski zastąpił Bartosza Kapustkę.

Sędzia doliczył trzy minuty. Żółta kartka dla Jendriska.

Koniec meczu. Cracovia zdobywa trzeci punkt w rundzie wiosennej.

Crac
Źródło: TerazPasy.pl z 27 lutego 2015 [1]

Cracovia.pl

Trzeci mecz i trzeci remis. Cracovia - Lech Poznań 0:0

Do trzech razy sztuka? Nie tym razem. Cracovia remisuje trzeci mecz ligowy w nowym roku. Po niezbyt ciekawej pierwszej połowie, gra ożywiła się po przerwie. Zespoły atakowały raz po raz, piłka nie chciała jednak wpaść dzisiaj do siatki.

Już na początku spotkania wykazał się Mateusz Żytko, który wyprzedził Szymona Pawłowskiego, nie pozwalając mu dojść do piłki.

W 8 minucie spotkania w pole karne Cracovii zdołał się przedrzeć Gergo Lovrencsics, jednak obrońcy „Pasów" w porę zdołali wybić piłkę.

Trzy minuty później z dystansu próbował swoich sił Gilles Sutchuin Djoum, ale Krzysztof Pilarz bez problemu obronił niemocny strzał.

W następnej fazie spotkania gra toczyła się w środkowej części boiska. Obydwa zespoły notowały dużo niedokładnych podań, które kończyły się stratami.

Po okresie wyrównanej gry zaczęła zarysowywać się lekka przewaga naszej drużyny. Krzysztof Nykiel dośrodkował piłkę w pole karne „Kolejorza", futbolówka znalazła Boubacara Diabanga, ale ten nie potrafił jej opanować. Już za chwilę „Bouba" miał kolejną dogodną sytuację do zdobycia pierwszego gola w meczu, ale na tablicy wyników nadal pozostawał wynik 0:0.

W 32. minucie spotkania nasz bramkarz piąstkował piłkę po dośrodkowaniu, ta z kolei trafiła do Paulusa Arajuuriego, który zdołał oddać strzał na bramkę „Pasów", na szczęście dla nas obok bramki.

Następnie tempo meczu opadło. Drużyny grały dużą ilością długich podań, nie były to jednak mierzone piłki i większość z nich padała łupem przeciwnika.

Na chwilę przed końcem pierwszej połowy spotkania wynik mogli otworzyć Djoum i Diabang, ale żadnemu z zespołów niebyło dane trafić do bramki rywala.

Minutę po gwizdku zwiastującego drugą część meczu o strzał pokusił się Sadajew, ale uderzenie zostało zablokowane przez naszego obrońcę.

W 50. minucie Miroslav Covilo miał kapitalną okazję do tego by wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie - uderzał głową po świetnym dośrodkowaniu Marcina Budzińskiego, minimalnie nad poprzeczką.

Chwilę później Sadajew dryblował w polu karnym „Pasów", ale ostatecznie zgubił piłkę.

Cracovia przycisnęła i ponownie była bliska strzelenia bramki. W polu karnym przeciwnika zrobiło się nerwowo, futbolówka wylądowała pod nogami Bartosz Kapustka, ten uderzył, ale na linii strzału znalazł się piłkarz „Kolejorza".

Na pół godziny przed końcem spotkania trener Robert Podoliński dokonał pierwszej zmiany. Za Budzińskiego wszedł Erik Jendrisek.

Druga połowa w niczym nie przypominała pierwszej. Gra wyraźnie się ożywiła, drużyny grały mniej asekuracyjnie, zostawiając więcej miejsca rywalowi. W drużynie gości wyróżniał się Sadajew i to on miał w 67. minucie idealną okazję do zdobycia bramki. Po jego główce piłka trafiła jednak w poprzeczkę. Zawodnik miał okazję do dobitki, ale do futbolówki prędzej dopadł Pilarz.

Za chwilę na placu gry zameldował się Mateusz Wdowiak, który zmienił Krzysztofa Nykiela.

Oba zespoły zaciekle atakowały. „Pasy" mogły wyjść na prowadzenie między innymi w 81. minucie Deniss Rakels miał okazję do strzału, wyłożył jednak piłkę do nadbiegającego Jendriska, który źle trafił w piłkę, posyłając ją wysoko nad bramką.

W 84. minucie doszło do trzeciej zmiany w naszym zespole. Za Kapustkę został wprowadzony Damian Dąbrowski.

Na minutę przed końcem podstawowego czasu gry Cracovia mogła mieć świetną okazję na zdobycie gola. Rakels źle jednak podał do Diabanga i obrońcy Lecha przejęli piłkę.

Cracovia remisuje z Lechem, który w tym sezonie jest najczęściej remisującym zespołem w T-Mobile Ekstraklasie.

Aleksandra Toczyłowska
Źródło: Cracovia.pl z 27 lutego 2015 [2]

Maciej Skorża (trener Lecha)

Było dziś dużo biegania, walki i agresywnej gry z obu stron, a mało płynnej akcji. Zabrakło nam elastyczności, umiejętności przystosowania do warunków, które panowały. Mieliśmy szukać prostszych rozwiązań, a decydowaliśmy się na koronkowe akcje. Dobrze zorganizowana taktyka środkowych obrońców Cracovii bardzo utrudniła nam dzisiaj życie. Jesteśmy źli, że wywozimy tylko jeden punkt z Krakowa. Do plusów należy postawa mentalna naszej drużyny. Sadajew pokazał dużo walki, zanotował wiele odbiorów, cieszę się ze zmiany pod tym względem, porównując jego grę jesienią. Przytrafiły nam się proste błędy w linii obrony, spokój w defensywie nie był dziś naszą mocną stroną. Naszą bolączką jest momentami zbyt żywiołowa i mało zorganizowana gra, brakuje nam dobrego wykonania.

Robert Podoliński (trener Cracovii)

Myślę, że remis jest zasłużony. Ze względu na stan boiska wiodącymi zawodnikami byli dzisiaj obrońcy, trudno było o klarowne sytuacje. W związku z tym zarówno ja, jak i trener Skorża, możemy być po równo zadowoleni z wyniku. Skupialiśmy się dzisiaj na ominięciu środkowej strefy boiska, ponieważ to tu Lech jest groźny - po odbiorze piłki w środkowej strefie straciliśmy bramkę przy Bułgarskiej. Łatwiej było o błąd niż o wykreowanie akcji w środku boiska. Mieliśmy dziś pomysł, żeby w pierwszym fragmencie spotkania bronić Adamem Marciniakiem w środku pola, z Boubacarem Diabangem blisko Barry'ego Douglasa. Później chcieliśmy poszukać kontrataku, stąd Dialiba został przesunięnity wyżej.

Źródło: Cracovia.pl [3]

Mecze sezonu 2014/15

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-06-21 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Ruch Chorzów 2014-06-28 Cracovia - Ruch Chorzów 3:0  BKS Stal Bielsko-Biała 2014-07-02 BKS Stal Bielsko-Biała - Cracovia 1:2  Rozwój Katowice 2014-07-02 Rozwój Katowice - Cracovia 1:2  Karpaty Lwów 2014-07-05 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  ROW Rybnik 2014-07-05 Energetyk ROW Rybnik - Cracovia 1:3  GKS Bełchatów 2014-07-08 GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  Polonia Warszawa 2014-07-12 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0  Górnik Zabrze 2014-07-21 Górnik Zabrze - Cracovia 2:0  Legia Warszawa 2014-07-26 Cracovia - Legia Warszawa 1:3  Jagiellonia Białystok 2014-08-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2014-08-08 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Śląsk Wrocław 2014-08-17 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-08-23 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3  Lech Poznań 2014-08-31 Lech Poznań - Cracovia 1:1  MKS Radymno 2014-09-07 MKS Radymno - Cracovia 1:7  Górnik Łęczna 2014-09-13 Cracovia - Górnik Łęczna 2:1  Piast Gliwice 2014-09-20 Piast Gliwice - Cracovia 4:2  Okocimski Brzesko 2014-09-24 Okocimski KS Brzesko - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2014-09-28 Cracovia - Wisła Kraków 1:0  Lechia Gdańsk 2014-10-04 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  Beskid Andrychów 2014-10-11 Beskid Andrychów - Cracovia 1:4  Ruch Chorzów 2014-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Pogoń Szczecin 2014-10-25 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1  Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2014-10-29 Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Cracovia 1:2  Zawisza Bydgoszcz 2014-11-02 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 1:0  GKS Bełchatów 2014-11-08 GKS Bełchatów - Cracovia 1:1  Cracovia_herb 2014-11-13 Cracovia - Cracovia II 10:0  Górnik Zabrze 2014-11-24 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Legia Warszawa 2014-12-01 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Jagiellonia Białystok 2014-12-06 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Korona Kielce 2014-12-12 Korona Kielce - Cracovia 1:2  Cracovia_herb 2015 Trening Noworoczny  Dolcan Ząbki 2015-01-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 1:1  Jagiellonia Białystok 2015-01-14 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-01-17 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1  ASA Târgu Mureș 2015-01-26 Cracovia - ASA Târgu Mureș 0:1  SV Ried 2015-01-30 Cracovia - SV Ried 0:1  Slavia Praga 2015-02-02 Cracovia - Slavia Praga 0:1  GKS Tychy 2015-02-07 GKS Tychy - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2015-02-15 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-02-20 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Lech Poznań 2015-02-27 Cracovia - Lech Poznań 0:0  Błękitni Stargard Szczeciński 2015-03-04 Błękitni Stargard Szczeciński - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2015-03-09 Górnik Łęczna - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2015-03-13 Cracovia - Piast Gliwice 3:1  Błękitni Stargard Szczeciński 2015-03-17 Cracovia - Błękitni Stargard Szczeciński 0:2  Wisła Kraków 2015-03-21 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Cracovia_herb 2015-03-26 Cracovia - Cracovia II 6:0  Lechia Gdańsk 2015-04-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2  Ruch Chorzów 2015-04-10 Ruch Chorzów - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2015-04-18 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2015-04-24 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:3  GKS Bełchatów 2015-04-29 Cracovia - GKS Bełchatów 3:1  GKS Bełchatów 2015-05-10 Cracovia - GKS Bełchatów 1:1  Górnik Łęczna 2015-05-16 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Zawisza Bydgoszcz 2015-05-19 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Korona Kielce 2015-05-22 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-05-29 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:3  Ruch Chorzów 2015-06-02 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Piast Gliwice 2015-06-05 Piast Gliwice - Cracovia 0:3