2015-02-28 Comarch Cracovia - MMKS Podhale Nowy Targ 3:4: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 30: Linia 30:
|                            sedziowie = Paweł Meszyński oraz Marcin Polak i Wiktor Zień
|                            widzow = 1800
|                strzelcy_gospodarz =  01:01 [[Grzegorz Pasiut|Pasiut]] ([[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]) 5/5<br><br>37:00 [[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]] ([[Maciej Kruczek|Kruczek]], [[Filip Stoklasa|Stoklasa]]) 5/5
|                strzelcy_gospodarz =  01:01 [[Grzegorz Pasiut|Pasiut]] ([[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]])<br><br>37:00 [[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]] ([[Maciej Kruczek|Kruczek]], [[Filip Stoklasa|Stoklasa]])
<br><br>54:07 [[Grzegorz Pasiut|Pasiut]] ([[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]], [[Filip Stoklasa|Stoklasa]]) 5/5
|                            wyniki= 1:0<br>1:1<br>2:1<br>2:2<br>2:3<br>3:3<br>3:4
|                      strzelcy_gosc = <br>18:12 Dziubiński (Havrinen, Gruszka) 5/5<br><br>
|                      strzelcy_gosc = <br>18:12 Dziubiński (Havrinen, Gruszka)<br><br>
46:39 Dziubiński (Gruszka, Sulka) 5/4<br>48:18 Michalski (Wronka) 48:18 5/5<br><br>65:00 Michalski DRZK
46:39 Dziubiński (Gruszka, Sulka) 5/4<br>48:18 Michalski (Wronka)<br><br>65:00 Michalski DRZK
|      strzelcy_w_karnych_gospodarz = [[Grzegorz Pasiut|Pasiut]]<br><br>[[Filip Stoklasa|Stoklasa]]<br><br>[[Dennis McCauley|McCauley]]<br><br><br>[[Erik Spasy|Spady]]<br><br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]<br><br>[[Filip Stoklasa|Stoklasa]]<br><br>[[Filip Stoklasa|Stoklasa]]
|                  wyniki_w_karnych =(-)<br>(-)<br>(-)<br>(-)<br>(-)<br>(-)<br>(-)<br>(-)<br>(-)<br>(-)<br>(+)<br>(+)<br>(+)<br>(-)
|            strzelcy_w_karnych_gosc = <br>Damian Kapica<br><br>Dziubiński<br><br>Gruszka<br>Damian Kapica<br><br>Różański<br><br>Michalski<br><br>Michalski
|                    kary_gospodarz = 12 min.
|                    kary_gospodarz = 2 min [[Louis Liotti|Liotti]] (Zahaczanie)<br>2 min [[Ondrej Rusnák|Rusnák]] (Spowodowanie upadku przeciwnika)<br>2 min [[Adrian Kowalówka|A.Kowalówka]] (Trzymanie)<br>2 min [[Jarosław Kłys|Kłys]] (Uderzanie)<br>2 min [[Dennis McCauley|McCauley]] (Zahaczanie)<br>2 min [[Grzegorz Pasiut|Pasiut]] (Zbyteczna ostrość w grze)
|                          kary_gosc = 14 min.
|                          kary_gosc = 2 min Bryniczka (Rzuczanie przeciwnika na bandę)<br>2 min Wielkiewicz (Podcinanie)<br>2 min Lucka (Spowodowanie upadku przeciwnika)<br>2 min Dziubiński (Atak kijem trzymanym oburącz)<br>2 min Sulka (Spowodowanie upadku przeciwnika)<br>2 min [[Piotr Kmiecik|Kmiecik]] (Nadmierna ilość graczy na lodzie)<br>2 min Gruszka (Zbyteczna ostrość w grze)
|                  trener_gospodarz = [[Rudolf Rohaček]]
|                        trener_gosc = Marek Ziętara
|                      bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] ([[Robert Kowalówka|R. Kowalówka]])
|                      I_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A.Kowalówka]]<br>[[Jarosław Kłys|Kłys]] <br> [[Michal Kokavec | Kokavec]] <br>[[Damian Słaboń|Słaboń]] <br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]
|                      I_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A.Kowalówka]]<br>[[Jarosław Kłys|Kłys]] <br> [[Michal Kokavec|Kokavec]] <br>[[Damian Słaboń|Słaboń]] <br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]
|                    II_piatka_gospodarz = [[Patryk Wajda|Wajda]]<br>[[Louis Liotti|Liotti]] <br>[[Marek Kalus|Kalus]]<br> [[Ondrej Rusnák | Rusnák]]<br>[[Dennis McCauley|McCauley]]
|                    II_piatka_gospodarz = [[Patryk Wajda|Wajda]]<br>[[Louis Liotti|Liotti]] <br>[[Marek Kalus|Kalus]]<br> [[Ondrej Rusnák|Rusnák]]<br>[[Dennis McCauley|McCauley]]
|                    III_piatka_gospodarz = [[Erik Spady |Spady]]<br>[[Maciej Kruczek|Kruczek]] <br>[[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]] <br>[[Grzegorz Pasiut |Pasiut]]<br>[[Filip Stoklasa|Stoklasa]]
|                    IV_piatka_gospodarz = [[Siarhei Kolosov| Kolosov]]<br>[[Dawid Maciejewski|Maciejewski]]<br>[[Marcin Jaros|Jaros]]<br> [[ Fraszko| Fraszko]]<br>[[Karol Kisielewski| Kisielewski]]

Michalski

2 min Liotti (Zahaczanie)
2 min Rusnák (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min A.Kowalówka (Trzymanie)
2 min Kłys (Uderzanie)
2 min McCauley (Zahaczanie)
2 min Pasiut (Zbyteczna ostrość w grze)
2 min Bryniczka (Rzuczanie przeciwnika na bandę)
2 min Wielkiewicz (Podcinanie)
2 min Lucka (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Dziubiński (Atak kijem trzymanym oburącz)
2 min Sulka (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Kmiecik (Nadmierna ilość graczy na lodzie)
2 min Gruszka (Zbyteczna ostrość w grze)

Góralscy farciarze

Właśnie na takie emocje jakich dostarczył pierwszy mecz ćwierćfinału play-off warto czekać cały sezon. Po dogrywce i aż siedmiu seriach rzutów karnych Cracovia przegrała z Podhalem i w serii do trzech zwycięstw Pasy przegrywają 0-1. Drugi mecz już jutro w Krakowie."

Mecz mocnym akcentem rozpoczęli biało-czerwoni. Już w pierwszej minucie Grzegorz Pasiut po profesorsku objechał defensywę gości i wrzucił krążek pod pachę bezradnemu Raszce. Jednak w pierwszej tercji to przyjezdni mieli więcej z gry. Nowotarżanie zmarnowali trzy stuprocentowe okazje i dopiero w samej końcówce Dziubiński zdołał pokonać świetnie dysponowanego Rafała Radziszewskiego.

Na początku drugiej tercji Pasy przez 44 sekundy grały w podwójnej przewadze. Nie przełożyło się to co prawda na bramkę, ale napędziło grę biało-czerwonych na całe dwadzieścia minut. W 37. minucie trzecia formacja kapitalnie rozegrała zamek, po którym Filip Drzewiecki pokonał Raszkę. Po chwili Kokavec ostemplował jeszcze poprzeczkę i na drugą przerwę Pasy zjeżdżały z prowadzeniem 2:1.

Trzecia część spotkania rozpoczęła się od dwóch następujących po sobie wykluczeń dla Adriana Kowalówki i Jarosława Kłysa. Drugą przewagę goście zamienili na bramkę i w 47. minucie był remis. Przyjezdni poszli jednak za ciosem i niespełna dwie minuty później wyszli na prowadzenie za sprawą Michalskiego. Obie drużyny przeszły na grę trzema formacjami i to trzecia piątka Pasów prowadzona przez Grzegorza Pasiuta doprowadziła do dogrywki. Grzegorz miał zresztą na kiju zwycięstwo, po tym jak w samej końcówce doliczonego czasu, toczonego pod dyktando biało-czerwonych, objechał Raszkę ale nie trafił z kąta na pustą już bramkę.

Rzuty karne do loteria, ale trzeba przyznać, że w pierwszych pięciu seriach obaj bramkarze nie mieli zbyt trudnego zadania, bo to strzelcy spisywali się wyjątkowo słabo. W końcu trafił syn pani prezes Podhala, ale Filip Stoklasa, pięknym uderzeniem z backhandu utrzymał Cracovię w meczu. Pechowo dla kibiców w hali przy Siedleckiego Michalski dość fartownie powtórzył swój wyczyn, a Stoklasa przestrzelił i pierwszy mecz ćwierćfinału play-off zakończył się zwycięstwem nowotarżan. Drugie starcie już w niedzielę od 18,30. Wszyscy na hokej.
Źródło: TerazPasy.pl 28 lutego 2015 [1]