2015-03-13 Cracovia - Piast Gliwice 3:1: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Cracovia | gosc = Piast Gliwice | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc...")

Linia 24: Linia 24:
|                            widzow = 5428
|                    widzow_opisowo =
|                strzelcy_gospodarz = [[Mateusz Wdowiak|Wdowiak]] (37')<br><br>[[Deniss Rakels|Rakels]] (60')<br>[[Erik Jendrišek|Jendrišek]] (76')<br>
|                strzelcy_gospodarz = Hebert (37' - sam.)<br><br>[[Deniss Rakels|Rakels]] (60')<br>[[Erik Jendrišek|Jendrišek]] (76')<br>
|                            wyniki = 1:0<br>1:1<br>2:1<br>3:1<br>
|                      strzelcy_gosc = <br>Wilczek (49')
Linia 36: Linia 36:
|                    sklad_gospodarz = [[Krzysztof Pilarz|Pilarz]]<br>[[Piotr Polczak|Polczak]]<br>[[Sreten Sretenović|Sretenović]]<br>[[Adam Marciniak|Marciniak]]<br>[[Mateusz Wdowiak|Wdowiak]] (81' [[Paweł Jaroszyński|Jaroszyński]])<br>[[Damian Dąbrowski|Dąbrowski]] (70' [[Sławomir Szeliga|S. Szeliga]])<br>[[Miroslav Čovilo|Čovilo]]<br>[[Bartosz Kapustka|Kapustka]]<br>[[Boubacar Diabang|Diabang]]<br>[[Armiche Ortega Medina|Ortega]] (53' [[Erik Jendrišek|Jendrišek]])<br>[[Deniss Rakels|Rakels]]
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc = Rusov<br>Mokwa<br>Osyra<br>Santos<br>Brożek (57' Horvat)<br>Murawski<br>Vassiljev<br>B. Szeliga (79' Dytko)<br>Zivec (70' Fernandez)<br>Badia<br>Wilczek
|                        sklad_gosc = Rusov<br>Mokwa<br>Osyra<br>Hebert<br>Brożek (57' Horvat)<br>Murawski<br>Vassiljev<br>B. Szeliga (79' Dytko)<br>Zivec (70' Fernandez)<br>Badia<br>Wilczek
|              Strona =
|      Tytul_artykulu = Liga: Cracovia – Piast Gliwice 3:1 (1:0) – Dwa celne strzały, trzy bramki!
|              Autor = Crac
|              Tresc = W porównaniu z [[2015-03-09 Górnik Łęczna - Cracovia 2:1|poprzednim meczem]] ligowym z Górnikiem Łęczna w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły dwie zmiany. Miejsce pauzujących za żółte kartki Marcina Budzińskiego i Bartosza Rymaniaka zajęli Damian Dąbrowski i debiutujący w Cracovii Armiche Ortega.
[[Grafika:2015-03-13 Cracovia - Piast 19.jpg|thumb|300px|[[Galeria:2015-03-13 Cracovia - Piast Gliwice 3:1|Cała galeria ››]]|link=Galeria:2015-03-13 Cracovia - Piast Gliwice 3:1]]
Mecz rozgrywany był w fatalnych warunkach atmosferycznych. Padający od wielu godzin deszcz sprawił, że i tak zła murawa miejscami przypominała bajoro.
Piłkarze Cracovii z dużym animuszem zaatakowali rywala już od pierwszego gwizdka sędziego, ale to goście po strzale Ziveca z 10 metrów obronionym przez Pilarza stworzyli pierwszą groźną sytuację w tym meczu. Pasy odpowiedziały w 15 minucie główką Covilo po której piłka spadła na górną siatkę bramki. Trzy minuty później w doskonałej sytuacji 12 metrów przed bramką znalazł się Dialiba, ale zdecydowanie interweniował obrońca gości.
W miarę upływu czasu ataki Cracovii stawały się coraz mniej groźne, a goście coraz częściej i groźniej kontratakowali. Cracovia więcej strzelała, ale były to strzały niecelne lub blokowane przez obrońców.
'''W 38 minucie po akcji Rakelsa z Wdowiakiem, ten ostatni uderzył z 20 metrów, piłka odbiła się od Heberta i wpadła do bramki obok bezradnego Rusova! W tych niecodziennych okolicznościach Cracovia objęła prowadzenie i utrzymała je do przerwy nie oddając w pierwszej połowie ani jednego (sic!) celnego strzału na bramkę rywala!'''
'''W drugiej połowie tylko przez cztery minuty Cracovia cieszyła się prowadzeniem. W 49 minucie zupełnie pogubiła się defensywa Pasów. Piłka trafiła pod nogi Kamila Wilczka, który spokojnie techniczną podcinką przerzucił piłkę nad interweniującym Pilarzem. 1:1.'''
Po stracie bramki trener Podoliński zdjął z boiska Ortegę wstawiając w jego miejsce Jendriska. Po wyrównaniu goście odważniej zaatakowali, kilkakrotnie zakotłowało się w polu karnym Cracovii, ale piłka szczęśliwie mijała bramkę Pasów.
'''Po godzinie gry Cracovia oddała pierwszy celny strzał w tym meczu i objęła prowadzenie… 2:1! Po dokładnym podaniu Bartosza Kapustki Deniss Rakels uderzył zza linii pola karnego, a piłka po fatalnym błędzie bramkarza przelatuje pod jego brzuchem i wpada do siatki!''''
'''W 75 minucie po świetnym podaniu Mateusza Wdowiaka z piłką za plecami obrońców znalazł się Erik Jendrisek i mając przed sobą tylko bramkarza umieścił piłkę w bramce rywala! To pierwszy gol Słowaka w Cracovii. 3:1!'''
Cracovia wygrała arcyważny mecz zdobywając 3 bramki po… 2. celnych strzałach! To pierwsze zwycięstwo Pasów w tym roku i pierwszy oficjalny mecz za kadencji trenera Podolińskiego w którym Pasy zdobyły więcej niż 2 bramki w jednym meczu.
Za tydzień Derby!
}}
|  Tytul_wydawnictwa = MKS Cracovia SSA
|      Tytul_artykulu = "Piątek trzynastego" szczęśliwy dla Cracovii. Wygrana z Piastem Gliwice!
|              Autor = Aleksandra Toczyłowska
|              Tresc = Po emocjonującym meczu Cracovia odnosi pierwsze ligowe zwycięstwo w 2015 roku! Drużyna wyszła na prowadzenie w pierwszej połowie po golu samobójczym. Gdy tuż po zmianie stron gliwiczanie doprowadzili do remisu, podopieczni trenera Roberta Podolińskiego pokazali charakter, dwa razy pakując piłkę do bramki rywala!
Początek spotkania można uznać za wyrównany. Pierwszy strzał w meczu miał miejsce w 3. minucie. Z ostrego kąta uderzał Sasa Zivec, ale nie była to próba, z którą nie poradziłby sobie Krzysztof Pilarz.
Już za chwilę w polu karnym przeciwnika dryblował Boubacar Diabang, został jednak zatrzymany przez obrońców.
Cracovia nie dawała za wygraną. W 8. minucie znajdujący się w szesnastce Piasta debiutant Armiche Ortega Medina otrzymał podanie od Mateusza Wdowiaka. Hiszpan zszedł do prawej i po chwili posłał futbolówkę nad poprzeczką.
Niedługo potem w podobnej sytuacji znalazł się "Bouba". Także i on uderzał ponad bramką.
Bardzo groźnie w polu karnym Piasta Gliwice zrobiło się w 18. minucie meczu. Armiche świetnie wyłożył do Diabanga, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. W ostatnim momencie z wślizgiem zdążył obrońca Piasta.
"Pasy" były dominującą drużyną, która dyktowała warunki gry. Dobrze pracowała linia obrony, która skutecznie zapobiegała atakom rywali. Nieumiejący przez długi czas przedostać się pod bramkę Cracovii Piast, próbował kilka razy uderzać z dystansu.
Po okresie dominacji Cracovii, inicjatywę zaczęli przejmować zawodnicy prowadzeni przez Angela Pereza Garcię. W 30. minucie zrobiło się zamieszanie w polu karnym strzeżonym przez Pilarza, piłka była jednak blokowana.
Trzy minuty później swoich sił próbował Adam Marciniak. Tego bardzo niecelnego strzału na pewno nie może zapisać do udanych.
W kolejnej akcji prawą stroną boiska pobiegł Wdowiak, lecz młody zawodnik nie znalazł swoim podaniem czekającego w polu karnym Denissa Rakelsa.
'''W 37. minucie spotkania ponownie z prawej strony boiska znalazł się Wdowiak. Tym razem zdecydował się na uderzenie i po chwili piłka zatrzepotała w siatce! W drodze do bramki piłka odbiła się jeszcze od nóg Heberta Silvy Santosa i bramka została zapisana jako samobój.'''
Na minutę przed końcem pierwszej połowy lewą flanką zaatakował Diabang, ale podawał niecelnie.  Cracovia schodziła na przerwę prowadząc 1:0.
Po zmianie stron obie drużyny wybiegły na murawę w niezmienionych składach.
'''Już cztery minuty po wznowieniu gry tablica wyników pokazywała 1:1. Dobrze grająca w pierwszej odsłonie formacja defensywna Cracovii pogubiła się, dzięki czemu przed świetną okazją na wyrównanie stanął Wilczek. Takich sytuacji snajper gości nie marnuje. Sprytnie podciął piłkę i kapitan Cracovii musiał wyjmować futbolówkę z siatki.'''
Tuż po stracie gola pierwszą zmianę w swoim zespole przeprowadził trener Robert Podoliński. Za Armiche wszedł Erik Jendrisek.
Już za chwilę mogło być 1:2. Z bliskiej odległości strzelał Zivec, ale pewnie interweniował bramkarz „Pasów".
'''Po doprowadzeniu do remisu Piast wyraźnie się przebudził i nabrał pewności siebie. Po kolejnej groźnej akcji rywala szybką akcję przeprowadziła Cracovia. Z dystansu uderzył Rakels, a Dobrivoi Rusov nie obronił strzału naszego napastnika. Cracovia znowu była na prowadzeniu!'''
Druga stracona bramka wyraźnie rozeźliła gliwiczan, którzy bardzo łatwo stworzyli sobie kolejne sytuacje. Nasz zespół mógł mówić o szczęściu.
W kolejnej akcji przed bramką rywala znalazł się Sławomir Szeliga, który chwilę wcześniej wszedł na murawę za Damiana Dąbrowskiego. Pomocnik dostał żółtą kartkę za próbę wymuszenia „jedenastki".
'''W 76. minucie znowu cieszyła się publiczność zgromadzona przy Kałuży. Sam na sam z Rusovem wyszedł Jendrisek, nasz napastnik zachował zimną krew i pewnym strzałem pokonał golkipera gości. Było już 3:1 dla Cracovii!'''
Mecz był rozgrywany w bardzo szybkim tempie. Obydwie ekipy stwarzały sobie sytuacje podbramkowe.
W 81. minucie na murawie zameldował się Paweł Jaroszyński zmieniając Wdowiaka. Już parę minut później obrońca mógł podwyższyć prowadzenie Cracovii, po tym jak oddał dobry strzał.
Oba zespoły grały do końca, lecz wynik nie uległ już zmianie. Cracovia - Piast Gliwice 3:1!
}}
=== Trenerzy po meczu ===
==== Angel Perez Garcia (trener [[Piast Gliwice|Piasta]]) ====
Stworzyliśmy sobie trzy okazje na początku meczu, ale to Cracovia zdobyła pierwszą bramkę. Przy samobójczym golu Heberta mieliśmy pecha. Tak czasami się zdarza, że zawodnik kieruje piłkę do własnej bramki. Dobrze weszliśmy w drugą połowę, mieliśmy kolejne sytuacje, ale nie mieliśmy szczęścia. Uważam, że byliśmy dzisiaj lepszą drużyną i absolutnie nie zasłużyliśmy na porażkę.
==== [[Robert Podoliński]] (trener Cracovii) ====
Wszystko zgodnie z planem. Napastnicy strzelili bramki, straciliśmy też gola w naszym stylu. A tak na poważnie to każdą minutą tego meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo. Mogliśmy zdobyć więcej bramek, ale nie bądźmy pazerni, bo nie pamiętam, kiedy udało nam się strzelić trzy gole.

2015-03-14 Cracovia - Świt Krzeszowice 5:1

Liga: Cracovia – Piast Gliwice 3:1 (1:0) – Dwa celne strzały, trzy bramki!

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Górnikiem Łęczna w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły dwie zmiany. Miejsce pauzujących za żółte kartki Marcina Budzińskiego i Bartosza Rymaniaka zajęli Damian Dąbrowski i debiutujący w Cracovii Armiche Ortega.

Crac
Źródło: TerazPasy.pl z 13 marca 2015 [1]

MKS Cracovia SSA

"Piątek trzynastego" szczęśliwy dla Cracovii. Wygrana z Piastem Gliwice!

Na minutę przed końcem pierwszej połowy lewą flanką zaatakował Diabang, ale podawał niecelnie. Cracovia schodziła na przerwę prowadząc 1:0. Po zmianie stron obie drużyny wybiegły na murawę w niezmienionych składach.

Aleksandra Toczyłowska
Źródło: MKS Cracovia SSA z 13 marca 2015 [2]

Angel Perez Garcia (trener Piasta)

Robert Podoliński (trener Cracovii)

Źródło: Cracovia.pl [3]

Mecze sezonu 2014/15

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-06-21 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Ruch Chorzów 2014-06-28 Cracovia - Ruch Chorzów 3:0  BKS Stal Bielsko-Biała 2014-07-02 BKS Stal Bielsko-Biała - Cracovia 1:2  Rozwój Katowice 2014-07-02 Rozwój Katowice - Cracovia 1:2  Karpaty Lwów 2014-07-05 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  ROW Rybnik 2014-07-05 Energetyk ROW Rybnik - Cracovia 1:3  GKS Bełchatów 2014-07-08 GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  Polonia Warszawa 2014-07-12 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0  Górnik Zabrze 2014-07-21 Górnik Zabrze - Cracovia 2:0  Legia Warszawa 2014-07-26 Cracovia - Legia Warszawa 1:3  Jagiellonia Białystok 2014-08-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2014-08-08 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Śląsk Wrocław 2014-08-17 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-08-23 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3  Lech Poznań 2014-08-31 Lech Poznań - Cracovia 1:1  MKS Radymno 2014-09-07 MKS Radymno - Cracovia 1:7  Górnik Łęczna 2014-09-13 Cracovia - Górnik Łęczna 2:1  Piast Gliwice 2014-09-20 Piast Gliwice - Cracovia 4:2  Okocimski Brzesko 2014-09-24 Okocimski KS Brzesko - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2014-09-28 Cracovia - Wisła Kraków 1:0  Lechia Gdańsk 2014-10-04 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  Beskid Andrychów 2014-10-11 Beskid Andrychów - Cracovia 1:4  Ruch Chorzów 2014-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Pogoń Szczecin 2014-10-25 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1  Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2014-10-29 Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Cracovia 1:2  Zawisza Bydgoszcz 2014-11-02 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 1:0  GKS Bełchatów 2014-11-08 GKS Bełchatów - Cracovia 1:1  Cracovia_herb 2014-11-13 Cracovia - Cracovia II 10:0  Górnik Zabrze 2014-11-24 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Legia Warszawa 2014-12-01 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Jagiellonia Białystok 2014-12-06 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Korona Kielce 2014-12-12 Korona Kielce - Cracovia 1:2  Cracovia_herb 2015 Trening Noworoczny  Dolcan Ząbki 2015-01-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 1:1  Jagiellonia Białystok 2015-01-14 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-01-17 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1  ASA Târgu Mureș 2015-01-26 Cracovia - ASA Târgu Mureș 0:1  SV Ried 2015-01-30 Cracovia - SV Ried 0:1  Slavia Praga 2015-02-02 Cracovia - Slavia Praga 0:1  GKS Tychy 2015-02-07 GKS Tychy - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2015-02-15 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-02-20 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Lech Poznań 2015-02-27 Cracovia - Lech Poznań 0:0  Błękitni Stargard Szczeciński 2015-03-04 Błękitni Stargard Szczeciński - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2015-03-09 Górnik Łęczna - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2015-03-13 Cracovia - Piast Gliwice 3:1  Błękitni Stargard Szczeciński 2015-03-17 Cracovia - Błękitni Stargard Szczeciński 0:2  Wisła Kraków 2015-03-21 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Cracovia_herb 2015-03-26 Cracovia - Cracovia II 6:0  Lechia Gdańsk 2015-04-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2  Ruch Chorzów 2015-04-10 Ruch Chorzów - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2015-04-18 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2015-04-24 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:3  GKS Bełchatów 2015-04-29 Cracovia - GKS Bełchatów 3:1  GKS Bełchatów 2015-05-10 Cracovia - GKS Bełchatów 1:1  Górnik Łęczna 2015-05-16 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Zawisza Bydgoszcz 2015-05-19 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Korona Kielce 2015-05-22 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-05-29 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:3  Ruch Chorzów 2015-06-02 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Piast Gliwice 2015-06-05 Piast Gliwice - Cracovia 0:3