2015-07-07 Cracovia - MFK Ružomberok 3:1

Jacek Zieliński
Kraków, Centrum Treningowe Cracovii, ul. Wielicka 101, wtorek, 7 lipca 2015, 17:00

Masaryk (80' Ferenčík)

"Piłkarze Cracovii wygrywają jak na zawołanie. Trener Zieliński planuje kolejne wzmocnienia zespołu" -
dziennikpolski24.pl

Piłka nożna. W czwartym meczu sparingowym piłkarze Cracovii pokonali na boisku przy ul. Wielickiej, w obecności około 600 widzów, siódmy zespół słowackiej ekstraklasy MFK Rużemberok 3:1.

To był przedostatni test „Pasów” przed inauguracyjnym meczem z Lechią w Gdańsku. Trener Jacek Zieliński nie mógł skorzystać z kilku podstawowych graczy: Miroslav Covilo narzeka na uraz palca u nogi, a Marcin Budziński chorował ostatnio na grypę wirusową (wczoraj już ćwiczył, ale tylko na siłowni).

Przez 60 minut, kiedy na boisku przebywała podstawowa jedenastka, krakowianie dominowali na boisku. Nieźle rozgrywali akcje ofensywne, było w ich grze sporo polotu. Po 41 minutach gospodarze prowadzili 2:0, a oba gole uderzeniami głową zdobył wychowanek MFK Rużomberok Erik Jendrisek. Przy pierwszej asystował Mateusz Cetnarski, który precyzyjnie zagrał piłkę z rzutu rożnego, drugi gol padł po szybkiej akcji i centrze Denissa Rakelsa.

Tuż po przerwie trzecią bramkę, też po strzale głową, zdobył Piotr Polczak, a z rogu idealnie dośrodkowywał Bartosz Kapustka. W 57 min powinno był 4:0, ale Rakels nie wykorzystał karnego po faulu na Kapustce, po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. W 60 minucie trener Zieliński dokonał licznych zmian, gra Cracovii nie wyglądała już tak dobrze i goście zdobyli honorowego gola. „Pasy”, po kontrach, miały kilka świetnych okazji, m.in. Medina Ortega przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Szkoleniowiec „Pasów” po odejściu Adama Marciniaka szuka gracza na lewą obronę. W pierwszej połowie testował na tej pozycji byłego piłkarza Lecha Huberta Wołąkiewicza, w drugiej gracza II-ligowego Błękitnych Starogard Szczeciński Ariela Wawszczyka. Sprowadzony z Zawiszy Jakub Wójcicki był próbowany na pozycji prawoskrzydłowego i pokazał kilka ciekawych zagrań.

Nie dokończył spotkania Dariusz Zjawiński. W 31 min zupełnie niepotrzebnie zaatakował bramkarza gości, spowodował jego groźny uraz, ale sam też doznał kontuzji. W jego miejsce wszedł Bartosz Kapustka, który potwierdził swój wielki talent i pokazał kilka nieszablonowych zagrań.

– Przez godzinę nasza gra wyglądała dobrze, realizowaliśmy to, co sobie założyliśmy, były z naszej strony fragmenty dobrej gry. Od 60 minuty, kiedy na boisku pojawili się młodzi, a także testowani gracze, nie wyglądało to już tak dobrze, graliśmy za nerwowo. Wołąkiewicz jest w tej chwili naturalnym rozwiązaniem na lewą obronę – ocenił trener Zieliński.

Pytany, czy Cracovia sfinalizuje transfery młodych graczy Ariela Wawszczyka i Mateusza Argasińskiego, odrzekł:

– To są zawodnicy, którzy za pół roku mogą być pełnowartościowymi piłkarzami. Zaostrzą rywalizację w kadrze. Rozmawiamy z ich klubami, jesteśmy blisko porozumienia.

Czy przed pierwszym meczem ligowym można się jeszcze spodziewać wzmocnień?

– Priorytetem jest dla nas pozyskanie napastnika. Mamy takiego gracza namierzonego za granicą, szansę na jego pozyskanie oceniam dzisiaj na 40 procent. Szukamy też nadal piłkarza na lewą obronę, ale być może do tego transferu dojdzie później, może dopiero zimą – twierdzi Zieliński.

Ostatni mecz kontrolny rozegrają krakowianie w piątek o godz. 19 na stadionie przy ul. Kałuży z Ruchem Chorzów. Krzysztof Nykiel, który po wygaśnięciu kontraktu w czerwcu odszedł z Cracovii, podpisał umowę z I-ligowym Zawiszą Bydgoszcz.

Cracovia – MFK Rużomberok 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Jendriszek 19, 2:0 Jendriszek 41, 3:0 Polczak 51, 3:1 Luptak 62.

Cracovia: Pilarz (46 Sandomierski) – Deleu, Stretenović (46 Rymaniak), Polczak (60 Jaroszyński), Wołąkiewicz (46 Wawszczyk) – Wójcicki (46 Szewczyk), Cetnarski (60 Zejdler), Dąbrowski (60 Argasiński), Zjawiński (31 Kapustka), Rakels (60 Ortega), Jendrisek (46 Diabong).

MFK Rużomberok: Sanecky (31 Macik) – Gerat, Krużliak, Jan Maslo, Peter Maslo – Luptak, Nagy, Zosak, Rosa, Cheptine, Masaryk oraz Savol, Ferencik, Fasko, Lovas, Vavrik.
Andrzej Stanowski
Źródło: dziennikpolski24.pl 8 lipca 2015 [1]

"Wygrana Pasów, Jendrisek strzelał swojemu macierzystemu klubowi" -

Wygrana Pasów, Jendrisek strzelał swojemu macierzystemu klubowi

Piłkarze Cracovii wygrali w towarzyskim meczu ze słowackim zespołem MFK Ružomberok 3-1. Dwa gole dla Pasów, w spotkaniu rozegranym przy ul. Wielickiej, strzelił wychowanek rywali Erik Jendrisek.

Cracovia - MFK Ružomberok 3-1 (2-0)

1-0 Erik Jendrisek 20 (głową)

2-0 Erik Jendrisek 40 (głową)

3-0 Piotr Polczak 51 (głową)

3-1 Stefan Zosak 62

CRACOVIA: Pilarz, Deleu, Polczak, Sretenović, Wołąkiewicz, Cetnarski, Dąbrowski, Wójcicki, Zjawiński, Rakels, Jendrišek.

MFK Ružomberok: Sanecky, Gerat, Kruźliak, Jan Maslo, Peter Maslo, Luptak, Nagy, Zosak, Rosa, Cheptine, Masaryk.

Pierwsza połowa to koncert gry Erika Jendriška. Wychowanek Ružomberoka strzelił swojemu macierzystemu klubowi 2 bramki, prowadząc Cracovię do kolejnego zwycięstwa.

Pierwszego gola Słowak zdobył w 20. minucie, kończąc główką dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłka odbiła się od ziemi i kompletnie myląc bramkarza rywali wpadła do siatki przy prawym słupku.

Drugie trafienie Jendrišek zaliczył gdy goście zmienili bramkarza. Wcześniej mecz zakończył Štefan Senecky, który nie był w stanie kontynuować gry po groźnym zderzeniu z Dariuszem Zjawińskim. Zastępujący go Matus Macik nie miał szans, gdy w 41. minucie po kapitalnej wrzutce Rakelsa z lewej strony znów przy prawym słupku główkował Jendrišek.

Na 3-0 gospodarze podwyższyli po przerwie. Z rzutu rożnego celnie dośrodkował Cetnarski, a najwyżej do główki wyskoczył Piotr Polczak. W 57. minucie później powinno być już 4-0, ale karnego po faulu na Kapustce nie wykorzystał Deniss Rakels.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się 5 minut później, gdy honorowego gola zdobył Stefan Zošak.

cracovia.pl
Źródło: Sportowe Tempo 7 lipca 2015 [2]

Skrót z meczu

Mecze sezonu 2015/16

Baník Ostrawa 2015-06-27 Cracovia - Baník Ostrawa 3:1  MFK Košice 2015-07-01 FC VSS Košice - Cracovia 3:2  Zemplín Michalovce 2015-07-04 Zemplín Michalovce - Cracovia 1:2  MFK Ružomberok 2015-07-07 Cracovia - MFK Ružomberok 3:1  Ruch Chorzów 2015-07-10 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2015-07-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2015-07-24 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-08-01 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:1  Piast Gliwice 2015-08-07 Cracovia - Piast Gliwice 1:2  Dolcan Ząbki 2015-08-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3  Korona Kielce 2015-08-14 Korona Kielce - Cracovia 0:3  Jagiellonia Białystok 2015-08-22 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Górnik Zabrze 2015-08-30 Górnik Zabrze - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2015-09-04 Cracovia - Korona Kielce 4:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2015-09-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Zagłębie Lubin 2015-09-18 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2  GKS Katowice 2015-09-22 GKS Katowice - Cracovia 1:3  Ruch Chorzów 2015-09-26 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lech Poznań 2015-10-04 Cracovia - Lech Poznań 5:2  Legia Warszawa 2015-10-18 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Pogoń Szczecin 2015-10-24 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-10-27 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Górnik Łęczna 2015-10-30 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2015-11-06 Cracovia - Śląsk Wrocław 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-11-19 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:2  Lechia Gdańsk 2015-11-23 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Wisła Kraków 2015-11-29 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-12-02 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1  Piast Gliwice 2015-12-05 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2015-12-14 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Jagiellonia Białystok 2015-12-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:2  Cracovia_herb 2016 Trening Noworoczny  Górnik Wałbrzych 2016-01-16 Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2  1. FC Kaiserslautern 2016-01-24 Cracovia - 1. FC Kaiserslautern 0:1  La Hoya Lorca 2016-01-28 La Hoya Lorca - Cracovia 0:1  Olímpic de Xàtiva 2016-02-02 Olímpic de Xàtiva - Cracovia 0:0  Zemplín Michalovce 2016-02-06 Cracovia - Zemplín Michalovce 2:0  Górnik Zabrze 2016-02-13 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-02-20 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-02-27 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:2  Ruch Chorzów 2016-03-02 Ruch Chorzów - Cracovia 2:3  Lech Poznań 2016-03-06 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2016-03-12 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Pogoń Szczecin 2016-03-20 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:2  Górnik Łęczna 2016-04-02 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Śląsk Wrocław 2016-04-09 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2016-04-16 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Legia Warszawa 2016-04-22 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Ruch Chorzów 2016-04-29 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2016-05-08 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Pogoń Szczecin 2016-05-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2016-05-15 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0