Jendrišek (46' Diabang)
Budziński (69' Zjawiński)

MKS Cracovia SSA

Szósta z rzędu wygrana na wyjeździe. "Pasy" lepsze od "Górali"!

Dwunasty z rzędu bez porażki i szósty wygrany mecz na wyjeździe. Piłkarze Cracovii śrubują niesamowitą serię pokonując Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0.

Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo spokojnie, przez pierwsze 20 minut mieliśmy okazję obserwować dużo walki w środku pola z obu stron. „Pasy" wyglądały jednak na drużynę lepiej zorganizowaną, w mecz dobrze weszli przede wszystkim skrzydłowi naszego zespołu, czyli Jendrišek i Rakels.

Na pierwszy celny strzał Cracovii musieliśmy czekać aż do 24 minuty, kiedy to Cetnarski uderzył z 16 metra w środek bramki. Chwilę później groźną akcję z lewej strony przeprowadził Rakels, który został sfaulowany na 20 metrze. Do piłki podszedł Cetnarski, piłka po jego strzale zatrzymała się w murze gospodarzy.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się jednak 31 minuta spotkania. Bramkarz „Górali"- Wojciech Kaczmarek, za dotknięcie piłki ręką poza polem karnym został wyrzucony z boiska i gospodarze musieli sobie radzić w dziesiątkę.

Od tego momentu spotkanie nabrało tempa. Najpierw gorąco zrobiło się pod bramką Pilarza. W 40 minucie, po akcji z prawej strony Jakuba Kowalskiego, minimalnie nad poprzeczką z przed pola karnego uderzył Kato.

W przerwie trener Jacek Zieliński dokonał jednej zmiany. Erika Jendriska na lewej stronie pomocy zmienił Boubacar Diabang.

Po zmianie stron Cracovia mogła szybko objąć prowadzenie. Po strzale Damiana Dąbrowskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Przy uderzeniu brakło trochę szczęścia, lecz strzał naszego pomocnika zwiastował emocje w drugiej połowie.

Co nie udało się po wznowieniu meczu, udało się już parę chwil później! „Pasy" grały konsekwentnie, a kolejna okazja zakończyła się golem! W 54 minucie meczu po składnej akcji, z lewej strony dośrodkował Cetnarski, a pięknym strzałem głową akcję zakończył niezawodny w takich sytuacjach Misroslav Covilo!

Cztery minuty później dobrze zza pola karnego uderzył Cetnarski, Zubas sparował jednak futbolówkę poza linię boczną. Chwilę później odpowiedzieli gospodarze. W 70 minucie Cracovia miała świetną okazję na podwyższenie wyniku. Prawą stroną popędził wprowadzony chwilę wcześniej Zjawiński i świetnie podał w pole karne do Boubacara Dialiby, a ten w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę bielszczan.

Do końca spotkania Cracovia kontrolowała wydarzenia na boisku. Obie drużyny nie stworzyły sobie już klarownych sytuacji i nasi piłkarze spokojnie dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka! Bielsko-Biała zdobyta i szóste wyjazdowe zwycięstwo z rzędu stało się faktem.

Źródło: MKS Cracovia SSA z 1 sierpnia 2015 [1]

Liga: Podbeskidzie – Cracovia 0:1 (0:0) – Sześć razy do zera i mamy lidera!

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Wisłą w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiła jedna zmiana. Miejsce Deleu zajął Marcin Budziński. Na lewej obronie, w miejsce Deleu, zagra Jakub Wójcicki.

Początek meczu był wyrównany, ale częściej do sytuacji strzeleckich dochodzili gospodarze. Nie były to jednak klarowne sytuacje bramkowe. W 9 min. Damian Chmiel uderzył celnie, ale Krzysztof Pilarz nie miał żadnych problemów z obroną. Groźniej było w 19. minucie, gdy Kowalski uderzył tuż nad górnym rogiem bramki Cracovii. W 24 minucie Damian Dąbrowski uderzył celnie, ale Wojciech Kaczmarek pewnie obronił.

W 31 minucie były bramkarz Pasów musiał opuścić boisko po czerwonej kartce jaką otrzymał za interwencję ręką poza polem karnym. Wprowadzony za Kaczmarka Zubas rozpoczął grę od udanej interwencji po strzale Damiana Dąbrowskiego z rzutu wolnego.

W 39. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale Kato w znakomitej sytuacji strzelił minimalnie nad poprzeczką.

W 45 minucie Cracovia mogła strzelić bramkę „do szatni”. Rakels podawał w pole bramkowe do Jendriska, ale Słowak stojąc tuż przed bramką nie trafił w piłkę.

Przerwa. W pierwszych 45. minutach nie było to najlepsze piłkarskie widowisko w wykonaniu obu drużyn. Było dużo walki, a znacznie mniej finezji, szczególnie pod bramką rywala. Bezbramkowy rezultat w pełni oddaje przebieg wydarzeń na boisku przed przerwą.

W przerwie meczu trener Zieliński przeprowadził jedną zmianę w prowadzając w miejsce Jendriska Boubacara Dialibę, który w poprzednim meczu w Bielsku strzelił 3 bramki.

Cracovia dobrze rozpoczęła drugą połowę. Już pięć minut po wznowieniu gry Pasy mogły prowadzić 1:0, ale po świetnym strzale Damiana Dąbrowskiego gospodarzy uratowała poprzeczka. Ale co się odwlecze... W 54 minucie kapitalną, składną akcję całego zespołu zakończył Mateusz Cetnarski idealnym podaniem na głowę Miroslava Covilo, który dopełnił formalności! 1:0 dla Cracovii!

W 64 minucie asystent przy bramce Covilo sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał z kilkunastu metrów z największym trudem Zubas wybił na rzut rożny.

Trzy minuty później gospodarze mieli 200 procentową okazję do zdobycia bramki, ale Nowak nie wykorzystał idealnego dośrodkowania z rzutu wolnego i z czterech metrów posłał piłkę głową nad poprzeczką.

W 69 minucie druga zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Marcin Budziński a jego miejsce zajął Dariusz Zjawiński. Pięć minut później za Huberta Wołąkiewicza wszedł Bartosz Rymaniak.

W 76 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Dialiba, ale jego strzał z kilku metrów obronił Zubas. W 85 minucie zza linii pola karnego celnie strzelił Rakels, ale trafił wprost w Zubasa.

Koniec meczu! Cracovia po raz 6 z rzędu wygrywa do zera (sic!) wyjazdowy mecz i kontynuuje serię 12. kolejnych spotkań bez porażki! Pasy co najmniej do niedzieli są liderem Ekstraklasy! BRAWO!

Crac
Źródło: TerazPasy.pl z 1 sierpnia 2015 [2]

Jacek Zieliński (Cracovia)

Czasami jest tak, że nie idzie, w tym właśnie meczu szło jak po grudzie. Takie wygrane jednak cieszą i są niezwykle cenne. Dzisiaj nie było tu wielkiego spektaklu, mamy trzy punkty, mamy wygraną i to jest najważniejsze. W kolejnym spotkaniu nie zaznaliśmy goryczy porażki i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku.

Dariusz Kubicki (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Wiedzieliśmy, że gramy z trudnym przeciwnikiem, który dobrze operuje piłką i skutecznie wykonuje stałe fragmenty gry. Naszym przedmeczowym założeniem było wzmocnienie środkowej strefy, ale cały nasz plan został zniweczony w 31 minucie. Błąd Kaczmarka i czerwona kartka zmieniła mecz. Straconą bramkę można odrobić, a grać przez ponad 60 minut w dziesiątkę jest niezwykle ciężko. Moi zawodnicy zostawili dzisiaj sporo zdrowia na boisku. Bardzo szkoda tego błędu, mieliśmy kilka sytuacji, nie dopisywało nam dzisiaj jednak szczęście.

Źródło: MKS Cracovia SSA [3]

Mecze sezonu 2015/16

Baník Ostrawa 2015-06-27 Cracovia - Baník Ostrawa 3:1  MFK Košice 2015-07-01 FC VSS Košice - Cracovia 3:2  Zemplín Michalovce 2015-07-04 Zemplín Michalovce - Cracovia 1:2  MFK Ružomberok 2015-07-07 Cracovia - MFK Ružomberok 3:1  Ruch Chorzów 2015-07-10 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2015-07-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2015-07-24 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-08-01 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:1  Piast Gliwice 2015-08-07 Cracovia - Piast Gliwice 1:2  Dolcan Ząbki 2015-08-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3  Korona Kielce 2015-08-14 Korona Kielce - Cracovia 0:3  Jagiellonia Białystok 2015-08-22 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Górnik Zabrze 2015-08-30 Górnik Zabrze - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2015-09-04 Cracovia - Korona Kielce 4:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2015-09-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Zagłębie Lubin 2015-09-18 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2  GKS Katowice 2015-09-22 GKS Katowice - Cracovia 1:3  Ruch Chorzów 2015-09-26 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lech Poznań 2015-10-04 Cracovia - Lech Poznań 5:2  Legia Warszawa 2015-10-18 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Pogoń Szczecin 2015-10-24 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-10-27 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Górnik Łęczna 2015-10-30 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2015-11-06 Cracovia - Śląsk Wrocław 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-11-19 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:2  Lechia Gdańsk 2015-11-23 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Wisła Kraków 2015-11-29 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-12-02 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1  Piast Gliwice 2015-12-05 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2015-12-14 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Jagiellonia Białystok 2015-12-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:2  Cracovia_herb 2016 Trening Noworoczny  Górnik Wałbrzych 2016-01-16 Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2  1. FC Kaiserslautern 2016-01-24 Cracovia - 1. FC Kaiserslautern 0:1  La Hoya Lorca 2016-01-28 La Hoya Lorca - Cracovia 0:1  Olímpic de Xàtiva 2016-02-02 Olímpic de Xàtiva - Cracovia 0:0  Zemplín Michalovce 2016-02-06 Cracovia - Zemplín Michalovce 2:0  Górnik Zabrze 2016-02-13 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-02-20 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-02-27 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:2  Ruch Chorzów 2016-03-02 Ruch Chorzów - Cracovia 2:3  Lech Poznań 2016-03-06 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2016-03-12 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Pogoń Szczecin 2016-03-20 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:2  Górnik Łęczna 2016-04-02 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Śląsk Wrocław 2016-04-09 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2016-04-16 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Legia Warszawa 2016-04-22 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Ruch Chorzów 2016-04-29 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2016-05-08 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Pogoń Szczecin 2016-05-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2016-05-15 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0