2015-09-12 Beskid Andrychów - Cracovia II 0:6

"Cracovia chce wreszcie wygrać u siebie" -
dziennikpolski24.pl

Cracovia chce wreszcie wygrać u siebie

Przed sobotnim meczem z Termaliką Bruk-Betem Nieciecza (godz.18) trener Jacek Zieliński nie ma żadnych kłopotów kadrowych.

„Pasy” miały kłopoty kadrowe, bo nie grali: Hubert Wołąkiewicz, Piotr Polczak i Mateusz Cetnarski. Trener Jacek Zieliński ma jednak powody do radości.

- Dobra wiadomość jest taka, że udało się nam doprowadzić do zdrowia wszystkich tych, którzy pauzowali w ostatnim czasie – mówi szkoleniowiec „Pasów”. - Wszyscy są więc gotowi do gry.

Na zgrupowaniach kadr przebywali Bartosz Kapustka i Deniss Rakels. Kapustka zagrał 28 minut w meczu z Gibraltarem i zdobył w debiucie bramkę, z kolei Łotysz wystąpił w pełnych dwóch meczach.

- Jest w stanie grać – wyrokuje Zieliński. - Wrócił zmęczony, wystąpił w spotkaniach reprezentacji z nie byle kim, bo z Turcją i Czechami. Dużo podróżował - do Turcji i z powrotem na Łotwę, po meczu zaś do Krakowa. Na czwartkowym treningu wyglądał już dobrze.

„Pasy” w przerwie reprezentacyjnej pokonały Koronę u siebie 4:1. W lidze jeszcze nie sięgnęły po trzy punkty w Krakowie.

-Zdajemy sobie z tego sprawę ¬mówi Zieliński. - Nie ukrywam, że chcemy wygrać, zdobyć trzy punkty i umocnić się w czubie tabeli.

Szkoleniowiec nie patrzy na to, że rywal słabo spisuje się na wyjazdach.

- Gdybym powiedział że to łatwa przeszkoda, to bym się wygłupił – mówi. - Termalica po słabym początku sezonu, w którym płaciła frycowe i pobierała naukę, od pewnego czasu gra bardzo solidną piłkę. Wygrane z Górnikiem, Zagłębiem i Lechem nakazują mieć do tej drużyny duży szacunek. Jest w tej drużynie kilku piłkarzy, którzy umieją grać, ale szacunek do rywala to jedno, a drugie to przekonanie, że pora wrócić na właściwe tory w meczach u siebie.

W zespole Termaliki grał ostatnio nieźle Słowak Martin Juhar. Nie wiadomo, czy wystąpi w „11”, bo trener Piotr Madrysz nie zwykł zmieniać składu.

- Przeglądaliśmy jego CV – mówi trener Cracovii. - I tak wyjdzie wszystko na boisku. Pokazał się z dobrej strony w meczu sparingowym, ale nie wiadomo czy wyjdzie w pierwszym składzie. To jednak problem Termaliki. Niemniej trzeba zwrócić na niego baczną uwagę. W reprezentacji ostatnio zadebiutował Bartosz Kapustka. Szkoleniowiec cieszy się z jego gola w meczu z Gibraltarem.

- Z kadry wrócił ten sam chłopak – mówi Zieliński. - Może bardziej dowartościowany i pewny siebie, bo to buduje jego psyche, ale skromny, wie gdzie jest jego miejsce w szeregu. W każdym meczu musi prezentować takie poziom, by trener Nawałka widział w nim reprezentanta Polski. Skończył się jego okres próbny, mówienie, że to młody chłopak. Bardzo pozytywnie oceniam jego debiut, trudno, by było inaczej. Gibraltarowi też trzeba umieć strzelać bramki. Debiut miał jak marzenie.
Źródło: dziennikpolski24.pl 11 września 2015 [1]

"Cracovia - Termalica. Sensacja! Historyczne zwycięstwo "Słoników"" -

Cracovia - Termalica. Sensacja! Historyczne zwycięstwo "Słoników"

Bardzo emocjonujący mecz zobaczyli kibice w Krakowie. Cracovia uległa Termalice 2:3. Termalica zdobyła pierwsze punkty w tym sezonie na wyjeździe. "Pasy" nadal kuleją w spotkaniach przed własną publicznością.

102 mecz w Cracovii w ekstraklasie rozegrał Damian Dąbrowski, 101 Piotr Polczak. Obaj zostali uhonorowani przez profesora Janusza Filipiaka pamiątkowymi koszulkami. Do składu wrócili po kontuzjach Piotr Polczak, i Hubert Wołąkiewicz. W 9 min w idealnej sytuacji znalazł się Deniss Rakels - mając przed sobą tylko bramkarza strzelił wprost w niego. Ale co się odwlecze. Po rzucie rożnym piłkę wybili obrońcy, przebił ją Kapustka na 5 m, gdzie stał Mirosław Covilo i strzelił do siatki. Odpowiedź gości była natychmiastowa, po 3 minutach po faulu Jakuba Wójcickiego na Jakubie Biskupie w polu karnym sam poszkodowany wykorzystał “jedenastkę” i był remis.

“Pasy” nie zostały zbite z pantałyku, od razu zaatakowały bramkę rywala. Rakels strzelał za lekko, ale w 19 min Bartosz Kapustka już włożył dobrą siłę w to uderzenie - piłkę zmierzająca przy słupku do bramki wybił jednak Sebastian Nowak. Goście ni pozostawali dłużni, po rzucie wolnym Pavol Stano znalazł się w dobrej pozycji przed bramką Cracovii, ale w ostatniej chwili został powstrzymany. Dwie minuty później główkował Wojciech Kędziora - koło słupka.

W 31 min pięknym podaniem za plecy popisał się Bartłomiej Babiarz, Jakub Biskup uciekł wygrał pojedynek ze Sretenem Sretenoviciem i strzałem głową z bliska pokonał Krzysztofa Pilarza.

W 34 min gospodarze przeprowadzili koronkową akcję, w końcu piłka trafiła na lewa stronę do Huberta Wołąkiewicza, którego strzał zablokował Nowak.

Cracovia dopięła swego przed przerwą, po dośrodkowaniu Damian Dąbrowskiego z lewej strony piłkę zgrał Wójcicki, a Dariusz Zjawiński strzałem z woleja zdobył gola. To drugi gol tego napastnika w tym sezonie w drugim kolejnym meczu. Na drugą połowę w miejsce Rakelsa wszedł Boubacar Dialiba. Już po 3 min gry główkował obok słupka. W 51 min krakowianie mieli dobrą okazję na groźny strzał - rzut wolny z 25 m. Zjawiński chciał posłać piłkę obok muru, ale trafił w niego i efektem zagrani był tylko rzut różny.

Atak gospodarzy trwał w najlepsze, po podaniu Bartosza Kapustki jego partnerzy minęli się z piłką, ale po chwili główkował dializa, minimalnie niecelnie.

W 57 min kiks popełnił Sretenović, goście mieli okazję ale po strzale Emila Drozdowicza piłka zrykoszetowała na rzut różny. W 73 min na boisko wszedł Czech Martin Juhar, dla którego był to debiut w ekstraklasie. Kwadrans przed końcem strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Zjawiński. Bramkarz był górą. A goście wyprowadzili błyskawiczny kontratak - Biskup popędził lewym skrzydłem, nie upilnował go Wójcicki, który dopuścił do dośrodkowania, a nadbiegający Bartłomiej Babiarz wślizgiem skierował ją do siatki. 5 min przed końcem doszło do ogromnego zamieszania przed bramką gości. Bartosz Rymaniak w walce o piłkę kopnął rywala w głowę. Wywiązało się zamieszanie, po którym zawodnicy zostali ukarani żółtymi kartkami. W 3 minucie doliczonego czasu gry strzelał Budziński, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Stano.

Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3 (2:2) Bramki: 1:0 Covilo 9, 1:1 Biskup 12 karny, 1:2 Biskup 31, 2:2 Zjawiński 43, 2:3 Babiarz 75. Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Żółte kartki: Wójcicki (11, faul), Polczak (64, faul) Sretenović (85, niesportowe zachowanie), Rymaniak (85, faul) - Biskup (8, niesportowe zachowanie), Babiarz (50, faul), stano (85, niesportowe zachowanie). Widzów: 7425.

Cracovia: Pilarz - Wójcicki (81 Rymaniak), Sretenović, Polczak, Wołąkiewicz (76 Cetnarski) - Rakels (46 Dialiba), Dąbrowski, Budziński, Covilo, Kapustka - Zjawiński.

Termalica: Nowak - Pleva, Stano, Sołdecki, Jarecki - Drozdowicz, Kupczak, Babiarz (78 Licka), Foszmańczyk, Biskup (86 Smuczyński) - Kędziora (73 Juhar).

2-3 Bartłomiej Babiarz 75

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Wójcicki, Polczak, Rymaniak, Sretenovic - Biskup, Babiarz, Stano. Widzów 7425.

CRACOVIA: Pilarz - Wójcicki (82 Rymaniak), Sretenovic, Polczak, Wołąkiewicz (76 Cetnarski) - Rakels (46 Diabang), Covilo, Dąbrowski, Kapustka - Zjawiński, Budziński.

TBB: Nowak - Pleva, Stano, Sołdecki, Jareckim - Drozdowicz, Kupczak, Babiarz (78 Licka), Foszmańczyk, Biskup (86 Smuczyński) - Kędziora (73 Juhar).

Pierwszą okazję w tym bardzo emocjonującym i pełnym akcji meczu miała Cracovia. W 9. minucie strzał Rakelsa z 14 m obronił jednak Nowak. Za moment było już 1-0. Po akcji z kornera Kapustka dograł głową do Covilo, a ten wysoko uniesioną nogę uderzył z bliska do siatki.

Riposta gości była błyskawiczna. Biegnącego do dośrodkowania Plevy Biskupa sfaulował Wójcicki i arbiter podyktował karnego. Wykonał go pewnie sam poszkodowany.

W 24. minucie niecieczanie reklamowali kolejną jedenastkę. Po wrzutce Biskupa z wolnego kopnięty został przez Wołąkiewicza w szesnastce Stano. Tym razem gwizdek sędziego milczał.

W 31. minucie goście objęli prowadzenie. Babiarz posłał kapitalną, prostopadłą piłkę do uwalniającego się spod opieki Sretenovica Biskupa, który z 6 m pokonał głową Pilarza.

Trzy minuty później bardzo ładną akcję przeprowadzili krakowianie. W finalnej fazie Zjawiński podał na wolne pole do Wołąkiewicza, którego strzał z 10 m zdążył jednak zablokować Sołdecki.

W 43. minucie Pasy wyrównały. Pojedynek główkowy w polu karnym rywali wygrał Wójcicki, zgrał do Zjawińskiego, który z półwoleja huknął nieuchronnie w okolice prawego górnego rogu bramki.

Po przerwie nadal toczyła się twarda walka, nie brakowało emocji, ale sytuacji bramkowych było już mniej. W 54. minucie dwukrotnie zagrożenie stworzyła Cracovia, ale ani Dąbrowski, ani głową Diabang szans nie wykorzystali.

W 75. minucie goście ponownie objęli prowadzenie, po znakomitej akcji Juhara i Biskupa, wykończonej celnym uderzeniem z 6 m przez nabiegającego Babiarza.

Gospodarze w końcówce dwoili się i troili, ale dopiero w przedłużonym o 6 minut czasie mieli tak naprawdę okazję do wyrównania. Budziński strzelił na bramkę, a piłkę wybił obrońca Stano. Ponadto w identycznej sytuacji jak ta z 24. minuty Stano kopnął w polu karnym Cetnarskiego, lecz i tym razem arbiter nie zareagował.

ST
Źródło: Sportowe Tempo 13 września 2015 [3]

Piłkarze po meczu

Kulisy meczu

Mecze sezonu 2015/16

Baník Ostrawa 2015-06-27 Cracovia - Baník Ostrawa 3:1  MFK Košice 2015-07-01 FC VSS Košice - Cracovia 3:2  Zemplín Michalovce 2015-07-04 Zemplín Michalovce - Cracovia 1:2  MFK Ružomberok 2015-07-07 Cracovia - MFK Ružomberok 3:1  Ruch Chorzów 2015-07-10 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2015-07-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2015-07-24 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-08-01 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:1  Piast Gliwice 2015-08-07 Cracovia - Piast Gliwice 1:2  Dolcan Ząbki 2015-08-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3  Korona Kielce 2015-08-14 Korona Kielce - Cracovia 0:3  Jagiellonia Białystok 2015-08-22 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Górnik Zabrze 2015-08-30 Górnik Zabrze - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2015-09-04 Cracovia - Korona Kielce 4:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2015-09-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Zagłębie Lubin 2015-09-18 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2  GKS Katowice 2015-09-22 GKS Katowice - Cracovia 1:3  Ruch Chorzów 2015-09-26 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lech Poznań 2015-10-04 Cracovia - Lech Poznań 5:2  Legia Warszawa 2015-10-18 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Pogoń Szczecin 2015-10-24 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-10-27 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Górnik Łęczna 2015-10-30 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2015-11-06 Cracovia - Śląsk Wrocław 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-11-19 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:2  Lechia Gdańsk 2015-11-23 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Wisła Kraków 2015-11-29 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-12-02 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1  Piast Gliwice 2015-12-05 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2015-12-14 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Jagiellonia Białystok 2015-12-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:2  Cracovia_herb 2016 Trening Noworoczny  Górnik Wałbrzych 2016-01-16 Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2  1. FC Kaiserslautern 2016-01-24 Cracovia - 1. FC Kaiserslautern 0:1  La Hoya Lorca 2016-01-28 La Hoya Lorca - Cracovia 0:1  Olímpic de Xàtiva 2016-02-02 Olímpic de Xàtiva - Cracovia 0:0  Zemplín Michalovce 2016-02-06 Cracovia - Zemplín Michalovce 2:0  Górnik Zabrze 2016-02-13 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-02-20 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-02-27 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:2  Ruch Chorzów 2016-03-02 Ruch Chorzów - Cracovia 2:3  Lech Poznań 2016-03-06 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2016-03-12 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Pogoń Szczecin 2016-03-20 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:2  Górnik Łęczna 2016-04-02 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Śląsk Wrocław 2016-04-09 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2016-04-16 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Legia Warszawa 2016-04-22 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Ruch Chorzów 2016-04-29 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2016-05-08 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Pogoń Szczecin 2016-05-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2016-05-15 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0