2015-09-18 Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:5

Wersja z dnia 20:23, 21 maj 2022 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (wikizacja)

(0:3; 0:2; 2:0)

Sędzia: Sebastian Molenda (główny) - Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski (liniowi)

28:14 Vítek (Komorski, Kotlorz)

4 min. 8 min.

Nieudany rewanż

Comarch Cracovii nie udał się rewanż za porażkę sprzed dwóch tygodni w Superpucharze Polski. Po dziesięciu minutach gry krakowianie przegrywali już trzema bramkami, by ostatecznie ulec Tychom 2:5. Tylko w trzeciej tercji, kiedy praktycznie było już po meczu, "Pasy" nawiązały walkę z rywalem.

Od początku spotkania to goście narzucili swój styl gry. Już w 4. minucie Bartłomiej Pociecha mocnym strzałem sprzed niebieskiej linii pokonał Rafała Radziszewskiego. Dwie minuty później Cracovia miała dogodną okazję na wyrównanie, jednak Filip Drzewiecki z kilku metrów nie potrafił umieścić krążka w bramce.

Jak wiadomo niewykorzystane sytuacje się mszczą i to tyszanie zdobyli kolejnego gola. W 6. minucie w zamieszaniu pod krakowską bramką najprzytomniej zachował się Filip Komorski i z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Po dwóch szybkich ciosach krakowianie wydawali się lekko oszołomieni sytuacją na lodzie. Wprawdzie próbowali zagrozić bramce Kamila Kosowskiego, ale ich gra była niedokładna i mało skuteczna. Spore zastrzeżenia budziła też postawa obrońców, a zwłaszcza tych z pierwszej piątki. Na efekty nie trzeba było długo czekać i chwilę później goście prowadzili już 3:0. Autorem trafienia był Marcin Kolusz, który popisał się ładnym strzałem z bulika. W końcówce pierwszej odsłony Komorski mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale po samotnym rajdzie nie zdołał pokonać "Radzika".

W drugiej tercji obraz gry się nie zmienił i już cztery minuty po rozpoczęciu gry GKS zdobył kolejnego gola. Jakub Witecki znalazł się tuż przed krakowską bramką, ale jego strzał odbił Radziszewski. Napastnik Tychów po raz kolejny przechwycił krążek i tym razem nie miał problemów ze zdobyciem gola. W końcówce drugiej odsłony piątą bramkę zdobył Josef Vitek, który wykorzystał podanie od Kotlorza.

W trzeciej części krakowianie wyraźnie się przebudzili i kilkakrotnie zaniepokoili Kosowskiego. Niestety pech nie opuszczał miejscowych, gdyż albo dobrze spisywała się tyska defensywa, albo krążek sobie tylko znanym sposobem nie chciał przekroczyć linii bramkowej. W 46. minucie Cracovia w końcu doczekała się pierwszego trafienia w tym meczu. Autorem bramki po strzale z bliskiej odległości był Krystian Dziubiński. Drugi gol dla miejscowych to zasługa Macieja Kruczka, który dobijał strzał Petra Šinagla. Gospodarzy nie było już stać na nic więcej w tym meczu i krakowianie po raz kolejny muszą uznać wyższość tyskiej ekipy.

- Mecz ułożył się podobnie do spotkania o superpuchar. To pierwsza tercja ustawiła całe spotkanie. Później próbowaliśmy coś zmienić, ale Tychy to drużyna z najwyższej półki i ciężko jest odrobić taką stratę - skomentował po meczu Rafał Radziszewski, który w piątek nie miał swojego dnia.
Łukasz Sikora
Źródło: Hokej.net 18 września 2015 [1]

Nam ten początek meczu kompletnie nie wyszedł. Tym graniem, tymi błędami indywidualnymi ułatwiliśmy zadanie przeciwnikowi. Pierwsza tercja zupełnie nam się nie udała. Zaczęliśmy grać dopiero od stanu 0:5 i w trzeciej tercji zagraliśmy nieźle. Jedna część to jednak za mało, by wygrać mecz.

Jiři Šejba, trener GKS-u

Zagraliśmy bardzo dobrze, głównie w pierwszej tercji. Zdobyliśmy ważne bramki, które ułożyły nam mecz. Szanujemy ten wynik. Czasami jednak zdarzało nam się popełniać błędy, na szczęście Cracovia nie była w stanie ich wykorzystać.

Źródło: Cracovia-hokej.pl [2]