"Jacek Zieliński: Mecz w Katowicach nie będzie próbą" -
dziennikpolski24.pl

Jacek Zieliński: Mecz w Katowicach nie będzie próbą

We wtorek Cracovia zagra z GKS-em Katowice w 1/8 finału Pucharu Polski.

Szkoleniowiec Cracovii Jacek Zieliński zapowiada zmiany na to spotkanie.

- Nie traktuję tego meczu jako próby generalnej przed ligowym meczem z Ruchem - mówi szkoleniowiec "Pasów". - Traktujemy te rozgrywki bardzo poważnie.
JACEK ŻUKOWSKI
Źródło: dziennikpolski24.pl 21 września 2015 [1]

"Cracovia awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski" -

Cracovia awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski

Po wygranej z GKS-em w Katowicach Cracovia zagra w 1/4 finału Pucharu Polski.

GKS Katowice – Cracovia 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Covilo 19, 0:2 Jendrisek 70, 1:2 Goncerz 79 karny, 1:3 Dialiba 84. Sędziował: Marek Opaliński (Lubin). Żółte kartki: Goncerz, Czerwiński. Widzów: 3000.

GKS: Dobroliński – Czerwiński, Kamiński, Praznovsky (80 Wołkowicz), Pietrzak - Bębenek, Pielorz (74 Burkhardt), Iwan (68 Trochim), Leimonas, Frańczak – Goncerz.

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Rymaniak, Polczak, Jaroszyński – Kapustka (83 Wdowiak), D. Dąbrowski, Cetnarski, Covilo, Rakels (74 Dialiba) – Jendrisek (88 Szewczyk).

Do meczu 1/8 finału Pucharu Polski Cracovia przystąpiła bez Krzysztofa Pilarza, Sretena Sretenovicia, Dariusza Zjawińskiego i Krzysztofa Wołakiewicza. A w porównaniu do poprzedniego meczu z Zagłębiem Lubin nastąpiła jeszcze jedna zmiana w pierwszym składzie, bo nie było Marcina Budzińskiego, który był rezerwowym. Zamiast nich szansę dostali: Grzegorz Sandomierski, Deleu, Paweł Jaroszyński, Deniss Rakels i Erik Jendrisek.

W 8 min gospodarze groźnie zaatakowali – Alan Czerwiński podał piłkę z prawej strony na lewą do Adriana Frańczaka, który zmusił do sporego wysiłku Sandomierskiego. Gospodarze mieli idealną sytuację do objęcia prowadzenia, ale golkiper zdołał jednak odbić piłkę. W odpowiedzi uderzał groźnie Damian Dąbrowski i Rafał Dobroliński musiał wybijać piłkę na rzut rożny. W 16 min po akcji Mateusza Cetnarskiego strzelał Deniss Rakels – nad bramką. Gospodarze liczyli na stałe fragmenty. Po rzucie wolnym w 18 min główkował Grzegorz Goncerz, ale nie sprawił kłopotów Sandomierskiemu.

W 19 min goście odpowiedzieli taką samą bronią. Rzut wolny z boku pola karnego wykonywał Cetnarski, a w tłoku najlepiej znalazł się specjalista od takich sytuacji, czyli Miroslav Covilo i strzałem głowa pokonał Rafała Dobrolińskiego. Po chwili po rzucie rożnym groźnie główkował Piotr Polczak, ale bramkarz gospodarzy spisał się bez zarzutu.

Drugą połowę gospodarze zaczęli od groźnego strzału Macieja Bębenka po którym Sandomierski wybił piłkę na rzut rożny. W 53 min gospodarze znów mieli kapitalną szansę na zdobycie bramki. Bartosz Iwan uderzył mocno z kąta, ale nad poprzeczką. Cracovia dała się zepchnąć do obrony. Na szczęście dla niej fatalny okres nie trwał długo. Postraszył Dobrolińskiego Deleu strzałem z dystansu, a w 56 min w bramkę nie trafił Jendrisek po solowej akcji. Dwie minuty później krakowianie przeprowadzili ładną akcję, piłkę rozegrali Bartosz Kapustka z Cetnarskim, ale fatalnie wykończył ją Rakels, pudłując z kilkunastu metrów.

Najgroźniejsze były wczoraj w wykonaniu Cracovii rzuty rożne. W 70 min z kornera dośrodkowywał Cetnarski, Covilo znów złożył się kapitalnie do strzału, piłkę zdołał odbić Dobroliński, a z bliska strzelił Erik Jendrisek. To trzecie trafienie tego piłkarza w ostatnich trzech meczach (poprzednio z Zagłębiem i w rezerwach z Podhalem).

Niebawem faulowany przez Bartosza Rymaniaka w polu karnym był Wojciech Trochim. „Jedenastkę” wykorzystał Goncerz i gospodarze dostali wiatr w żagle. Po złym podaniu Covilo strzelał Trochim, ale wprost w Sandomierskiego. Gol Boubacara Dialiby w 84 min, zdobyty z zerowego kąta załatwił sprawę awansu Cracovii do ćwierćfinału. To był majstersztyk. Piłka zanim wpadła do bramki, odbiła się jeszcze od słupka.

1-3 Boubacar Diabang 84

Sędziował Marek Opaliński (Legnica). Żółte kartki: Goncerz, Czerwiński (GKS).

KATOWICE: Dobroliński - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky (81 Wołkowicz), Pietrzak - Leimonas, Pielorz (76 Burkhardt) - Bębenek, Iwan (68 Trochim), Frańczak - Goncerz.

CRACOVIA: Sandomierski - Deleu, Jaroszyński, Polczak, Rymaniak - Covilo, Dąbrowski - Kapustka (84 Wdowiak), Cetnarski, Rakels (76 Diabang) - Jendrisek (90 Szewczyk).

Katowiczanie w I połowie tylko na początku zagrazili bramce gości. W 7. minucie Frańczak uderzył mocno z bliskiej odległości, lecz Sandomierski obronił strzał.

Później dominowały Pasy, obejmując w 19. minucie prowadzenie. Cetnarski zacentrował z rzutu wolnego z prawej strony idealnie na 6. metr, a Covilo głową pokonał bramkarza GKS-u. Po upływie 2 minut jego wyczyn mógł powtórzyć Polczak, z jego główką po wrzutce Cetnarskiego z kornera poradził sobie jednak Dobroliński.

Zaraz po przerwie gospodarze zaatakowali. W 48. minucie z kilkunastu metrów strzelał Bębenek, ale golkiper krakowian wybił piłkę na róg. Pięć minut później świetną okazję zmarnował Iwan, który z narożnika "piątki" uderzył nad lewym "okienkiem".

Cracovia niebawem znów przejęła inicjatywę. W 58. minucie szansy nie wykorzystał Rakels strzelając nad bramką. W 70. minucie padł drugi gol dla zespołu z ekstraklasy. Z kornera futbolówkę wrzucił Cetnarski, po główce Covilo interweniował Dobroliński, a do siatki z dobitki trafił Jendrisek.

Niefrasobliwość Rymaniaka, który odepchnął w polu karnym Trochima dała katowiczanom kontaktową bramkę. Z 11 m bardzo pewnie strzelił Goncerz.

Nadzieję na sprawienie niespodzianki odebrał miejscowym Diabang, który chciał dośrodkować z ostrego kąta, ale piłka odbiła się od nogi interweniującego Czerwińskiego i wpadła do siatki zaskakując bramkarza.

Końcowy wynik odzwierciedlił przewagę statystyczną podopiecznych trenera Zielińskiego, którzy mieli 60 procent posiadania piłki, oddali dużo więcej strzałów (22:10, celne 9:5), egzekwowali więcej kornerów (7:1).

W ćwierćfinale Cracovia zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec, które wygrało przed tygodniem na wyjeździe z III-ligową Wdą Świecie 4-1. Dwumecz o awans do półfinału zostanie rozegrany 28 października i 18 listopada.

ST
Źródło: Sportowe Tempo 22 września 2015 [3]

Piłkarze po meczu

Kulisy meczu

Mecze sezonu 2015/16

Baník Ostrawa 2015-06-27 Cracovia - Baník Ostrawa 3:1  MFK Košice 2015-07-01 FC VSS Košice - Cracovia 3:2  Zemplín Michalovce 2015-07-04 Zemplín Michalovce - Cracovia 1:2  MFK Ružomberok 2015-07-07 Cracovia - MFK Ružomberok 3:1  Ruch Chorzów 2015-07-10 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2015-07-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2015-07-24 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-08-01 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:1  Piast Gliwice 2015-08-07 Cracovia - Piast Gliwice 1:2  Dolcan Ząbki 2015-08-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3  Korona Kielce 2015-08-14 Korona Kielce - Cracovia 0:3  Jagiellonia Białystok 2015-08-22 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Górnik Zabrze 2015-08-30 Górnik Zabrze - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2015-09-04 Cracovia - Korona Kielce 4:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2015-09-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Zagłębie Lubin 2015-09-18 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2  GKS Katowice 2015-09-22 GKS Katowice - Cracovia 1:3  Ruch Chorzów 2015-09-26 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lech Poznań 2015-10-04 Cracovia - Lech Poznań 5:2  Legia Warszawa 2015-10-18 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Pogoń Szczecin 2015-10-24 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-10-27 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Górnik Łęczna 2015-10-30 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2015-11-06 Cracovia - Śląsk Wrocław 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-11-19 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:2  Lechia Gdańsk 2015-11-23 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Wisła Kraków 2015-11-29 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-12-02 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1  Piast Gliwice 2015-12-05 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2015-12-14 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Jagiellonia Białystok 2015-12-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:2  Cracovia_herb 2016 Trening Noworoczny  Górnik Wałbrzych 2016-01-16 Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2  1. FC Kaiserslautern 2016-01-24 Cracovia - 1. FC Kaiserslautern 0:1  La Hoya Lorca 2016-01-28 La Hoya Lorca - Cracovia 0:1  Olímpic de Xàtiva 2016-02-02 Olímpic de Xàtiva - Cracovia 0:0  Zemplín Michalovce 2016-02-06 Cracovia - Zemplín Michalovce 2:0  Górnik Zabrze 2016-02-13 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-02-20 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-02-27 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:2  Ruch Chorzów 2016-03-02 Ruch Chorzów - Cracovia 2:3  Lech Poznań 2016-03-06 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2016-03-12 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Pogoń Szczecin 2016-03-20 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:2  Górnik Łęczna 2016-04-02 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Śląsk Wrocław 2016-04-09 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2016-04-16 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Legia Warszawa 2016-04-22 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Ruch Chorzów 2016-04-29 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2016-05-08 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Pogoń Szczecin 2016-05-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2016-05-15 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0