2015-09-25 Comarch Cracovia – TatrySki Podhale Nowy Targ 5:1

Wersja z dnia 13:39, 22 lis 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(3:0; 1:0; 1:1)

Sędzia: Maciej Pachucki (główny) - Mateusz Bucki, Paweł Pomorzewski (liniowi)

58:56 Gruszka (Wronka)

27 min. (w tym Dąbkowski 5+20 min) 18 min.

Pewna wygrana Cracovii w derbach

W derbach Małopolski Comarch Cracovia pewnie pokonała TatrySki Podhale Nowy Targ 5:1. Po dwie bramki dla krakowian zdobyli Kacper Guzik oraz Patrik Svitana, a jedno trafienie dorzucił Maciej Urbanowicz. Honorowego gola dla nowotarżan strzelił Dariusz Gruszka. W końcówce karą meczu za uderzenie głową został ukarany Bartosz Dąbkowski.

Już od pierwszych minut to Cracovia była stroną dominującą w tym spotkaniu. Przykładem tego była akcja z pierwszej minuty, gdy na bramkę gości szarżował Kacper Guzik, który w tym meczu zagrał w drugiej formacji. Późniejszy bohater spotkania zaliczył jednak falstart, bowiem przy uderzeniu złamał mu się kij.

Kilka minut później napastnik potwierdził jednak, że tego dnia będzie niezwykle groźny: Gdy na ławce kar siedział Dariusz Gruszka, krakowianie rozegrali zamek i strzałem z pomiędzy kół bulikowych, Guzik otworzył wynik spotkania.

- Gola zdobyłem po podaniu Macieja Urbanowicza, który ściągnął wszystkich zawodników na siebie i idealnie dograł mi krążek. Strzeliłem po długim słupku i wpadło - wyjaśnia Kacper Guzik.

W 15. minucie było już 2:0 dla gospodarzy: Patrik Svitana uderzył z kilku metrów, a Ondřej Raszka nie był w stanie zatrzymać krążka. Po straconych bramkach zawodnicy Podhala nie mogli dojść do siebie, czego efektem były częste ataki krakowian. Po jednym z nich padła trzecia bramka, a jej autorem był ponownie Svitana. Zawodnik otrzymał dobre podanie zza bramki od Krystiana Dziubińskiego i strzałem w samo okienko podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Na początku drugiej odsłony nowotarżanie próbowali gonić wynik, jednak czynili to nieskutecznie. Wraz z upływającymi minutami graczom gości zaczęły puszczać nerwy i w związku z tym posypały się kary. Tymczasem krakowianie kontrolowali grę i dorzucali kolejne trafienia. W 29. minucie drugiego gola, po asystach Macieja Rompkowskiego i Erika Spady'ego, strzelił Guzik, który oprócz bramek, zdobył jeszcze w tym meczu asystę.

- Pierwszy raz w Krakowie spotykam się z tym, by krążek tak ładnie odbił się od bandy. Było to po strzale Rompkowskiego, potem ja uderzyłem i udało się - mówi napastnik.

Mimo prowadzenia 4:0, gospodarzom ciągle było mało i wciąć dążyli do podwyższenia wyniku. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kapitalną akcją popisał się Dziubiński: Napastnik gospodarzy w pięknym stylu minął dwóch zawodników gości i idealnie dograł krążek Petrowi Šinaglowi, jednak ten trafił w poprzeczkę. W 48. minucie było już jednak 5:0, a strzelcem bramki był Maciej Urbanowicz.

W końcówce honorowego gola dla nowotarżan zdobył Dariusz Gruszka, a na 5 sekund przed końcową syreną karę meczu za uderzenie głową otrzymał Bartosz Dąbkowski.

- Od samego początku dobrze weszliśmy w ten mecz i strzeliliśmy trzy bramki. To pierwsza tercja ustaliła to spotkanie, a później kontrolowaliśmy grę. Dzisiaj dobrze graliśmy w przewagach. Dostałem dobre podanie na środek, strzeliłem sprzed obrońcy i udało się zdobyć gola. Nie była to pierwsza taka bramka - skomentował Maciej Urbanowicz.
Łukasz Sikora
Źródło: Hokej.net 25 września 2015 [1]

To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Pierwsza tercja właściwie ustawiła to spotkanie, kiedy to prowadziliśmy już 3:0. Potem staraliśmy się grać bardziej z tyłu, by nie stracić bramki. Przed nami jeszcze dużo pracy i sporo rzeczy do poprawy. Wciąż się zgrywamy, by to funkcjonowało dobrze na lodzie i w szatni.

Marek Rączka, II trener Podhala

Cracovia zagrała bardzo dobry mecz, prezentowała się konsekwentnie do końca. Co do naszej gry, to chyba musieliśmy być bardzo brutalni, zdaniem sędziów, skoro graliśmy w osłabieniu przez ponad 20 minut. Jeśli chodzi o sam mecz, to dziś trafiliśmy na naszą słabszą dyspozycję.

Źródło: Cracovia-hokej.pl [2]