Dudek
Fidziukiewicz (78' Fonfara)
Pribula (58' Ryndak)
Paluchowski

"Cracovia podejmuje Zagłębie Sosnowiec dzisiaj o godz. 17.45 w Pucharze Polski" -
dziennikpolski24.pl

Cracovia podejmuje Zagłębie Sosnowiec dzisiaj o godz. 17.45 w Pucharze Polski

Piłka nożna. Gdy wygrywa się pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski 2:1, rewanż ma się na własnym stadionie, w dodatku gra się w ekstraklasie, a rywal w I lidze, to nie można dopuścić do siebie myśli o odpadnięciu z rozgrywek.

Chyba, że zespół poczuje się zbyt pewnie, zlekceważy rywala. Szkoleniowiec Cracovii Jacek Zieliński przestrzega przed takim podejściem do sprawy w kontekście dzisiejszego spotkania z Zagłębiem Sosnowiec.

- Takie mecze mogą czasem okazać się pułapką - mówi szkoleniowiec. - Nie możemy wyjść z lekceważącym nastawieniem na to spotkanie. Mówię zawodnikom, że za nami dopiero pierwsza połowa, a my prowadzimy 2:1. Mecz trwa dalej. Nie ma u nas „lajtowego” podejścia do tego meczu. Zresztą skład pokaże, że tak właśnie jest. Chcielibyśmy przypieczętować awans do półfinału, myślimy tylko o tym spotkaniu, a nie o poniedziałkowym meczu z Lechią.

Cracovia nie wystąpi w optymalnym składzie, ale ma być on w miarę silny. W bramce stanie Krzysztof Pilarz, bo to on ostatnio bronił w PP, podczas gdy w ekstraklasie między słupkami staje Grzegorz Sandomierski. Największe kłopoty szkoleniowiec może mieć z prawą obroną. Jakub Wójcicki wciąż nie jest zdolny do gry po kontuzji, a Deleu musi pauzować za żółte kartki (w PP przerwa jest po dwóch upomnieniach tego typu). - Pierwszy raz zebraliśmy się w komplecie od kilku dni - mówi Zieliński.

- Mogliśmy wreszcie zrobić trening w większej grupie. Kuba Wójcicki w dalszym ciągu przechodzi rehabilitację i myślimy o nim pod kątem meczu poniedziałkowego. Deleu pauzuje za kartki, Bartek Kapustka wrócił ze zgrupowania kadry, a to zbyt młody chłopak, by go zamęczać meczami.

Paweł Jaroszyński zaliczył dwa występy w kadrze młodzieżowej i też raczej nie będzie eksploatowany. Za to do gry jest drugi z kontuzjowanych ostatnio - Hubert Wołąkiewicz. Na zgrupowaniu kadry Łotwy przebywał Deniss Rakels, ale zagrał tylko jeden mecz, od poniedziałku jest w klubie, więc może wystąpić. Ostatnim kadrowiczem - reprezentacji do lat 20 - był Mateusz Wdowiak. Wystąpił w spotkaniu z Niemcami tylko 5 minut, ale dużo czasu zabrała mu podróż. Wczoraj pojawił się na zajęciach pierwszy raz od tygodnia. Piłkarze z Sosnowca, którzy są na 3. miejscu w I lidze, nie byli tak eksploatowani. Zwłaszcza, że weekend mieli wolny, bo nie grali meczu z Zawiszą Bydgoszcz, który został przełożony. Są więc wypoczęci. Czy stać ich na sprawienie niespodzianki w Krakowie? „Pasy” już są bardzo bliskie półfinału. Liczyły na udział w nim już przed rokiem, gdy los skojarzył ich z II-ligowymi Błękitnymi Stargard Szczeciński. Ale sytuacja była inna, bo w pierwszym meczu przegrały 0:2. Teraz odpadnięcie z dalszej rywalizacji byłoby sporego kalibru sensacją.

- Mamy marzenie, by zagrać w finale na Narodowym - nie ukrywa Zieliński.
Źródło: dziennikpolski24.pl 19 listopada 2015 [1]

"Sensacja w Pucharze Polski - "Pasy" za burtą" -

Sensacja w Pucharze Polski - "Pasy" za burtą

W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Cracovia uległa Zagłębiu Sosnowiec 0:2 i odpadła z rywalizacji.

Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Pribula 26, 0:2 Dudek 40 karny. Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Wołąkiewicz (69, faul), Wdowiak (90+1, faul) – Budek (47, faul). Widzów: 3436.

Cracovia: Pilarz – Rymaniak, Covilo, Polczak, Jaroszyński (78 Zjawiński) – Rakels (62 Wdowiak), Dąbrowski, Cetnarski (46 Wołąkiewicz), Budziński, Jendrisek – Dialiba.

Zagłębie: Fabisiak – Budek (65 Sierczyński), Sołowiej, Markowski, Udovicić – Wilk, Fidziukiewicz (78 Fonfara), Matusiak, Dudek, Pribula (58 Ryndak) – Paluchowski.

Pierwszy mecz 2:1, awans: Zagłębie.

Zgodnie z zapowiedziami trener Cracovii Jacek Zieliński dał odpocząć Bartoszowi Kapustce (jak podaje „Bild” Borussia Dortmund chce go pozyskać za 5 mln euro), a Delu pauzował za kartki. Skład na rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski był jednak mocny. Szkoleniowiec zastosował ciekawy wariant, ustawiając Miroslava Covilo na pozycji stopera.

W 7 min krakowianie byli bliscy objęcia prowadzenia. Paweł Jaroszyński centrował z lewej strony do Boubacara Dialiby, który strzelał głową – piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole. Krakowianie mieli przewagę, co potwierdzali strzałami z dystansu. Po kwadransie gry, strzelał Marcin Budziński, ale Wojciech Fabisiak pewnie obronił. Goście odpowiadali tylko od czasu do czasu, jak choćby Łukasz Matusiak w 23 min, po którego uderzeniu piłka przeszła obok bramki.

W 26 min goście dopięli swego – Jakub Wilk posłał podanie z prawej na lewą stronę do Martina Pribuli, który strzałem z bliska zdobył prowadzenie dla Zagłębia. Szok w ekipie krakowskiej. Lekki, łatwy i przyjemny mecz stawał w tym momencie o wiele trudniejszy, niż przypuszczano. W 31 min Bartosz Rymaniak dostał idealne podanie od Erika Jendriska, strzelał głową, ale bramkarz obronił to uderzenie. Po chwili świetnie z dystansu strzelił Dąbrowski, ale Fabisiak wybił na róg.

W 40 min sytuacja „Pasów” stała się dramatyczna. Adrian Paluchowski wyszedł na czystą pozycję i został sfaulowany przez Covilo. Arbiter nie miał wątpliwości - „jedenastka”. Jej pewnym wykonawcą okazał się Sebastian Dudek. W tym momencie goście odrobili straty z pierwszego meczu (przegrali go 1:2). A kibicom przypomniał się zeszły rok i przegrana na tym etapie PP z Błękitnymi Stargard Szczeciński (dwa razy po 0:2).

W przerwie Zieliński dokonał zmiany – wszedł na boisko Hubert Wołąkiewicz, a dzięki temu Covilo mógł zagrać w pomocy. Czas uciekał, a krakowianie nie mieli pomysłu na to, jak zdobyć choćby jedną bramkę, która doprowadziłaby do dogrywki. Deniss Rakels i Dąbrowski strzelali za lekko, Jendrisek niecelnie. Goście zaś mogli załatwić sprawę, ale Paluchowski główkował niecelnie. W 69 min wprowadzony do gry Mateusz Wdowiak sprytnie podał do Covilo, ale strzał Serba okazał się za lekki. W 72 min próbował z dystansu Paweł Jaroszyński, ale golkiper gości wybił piłkę.

W 87 min sam na sam z Krzysztofem Pilarzem był Zarko Udovicić, ale strzelił koło słupka. Los nie chciał, by Cracovia znalazła się w półfinale – w 89 min Budziński po kontrataku strzelił w słupek. Po chwili Covilo główkował nad bramką. W doliczonym czasie strzał Dawida Ryndaka obronił Pilarz.
Źródło: dziennikpolski24.pl 19 listopada 2015 [2]

"Cracovia wyrzucona z Pucharu Polski przez I-ligowca z Sosnowca" -

Cracovia wyrzucona z Pucharu Polski przez I-ligowca z Sosnowca

0-1 Martin Pribula 26

0-2 Sebastian Dudek 40 (karny)

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartke: Wołąkiewicz, Wdowiak - Budek. Widzów 3436.

CRACOVIA: Pilarz - Rymaniak, Covilo, Polczak, Jaroszyński (78 Zjawiński)- Dąbrowski, Budziński - Rakels (62 Wdowiak), Cetnarski (46 Wołąkiewicz), Jendrisek - Diabang.

ZAGŁĘBIE: Fabisiak - Budek (65 Sierczyński), Sołowiej, Markowski, Udovicic - Wilk, Matusiak, Dudek, Fidziukiewicz (78 Fonfara), Pribula (58 Ryndak) - Paluchowski.

Pasy zagrały bez kadrowicza Kapustki, ale to nie powód, by ulec Zagłębiu. Statystycznie rzecz biorąc, gospodarze mieli dużą przewagę - 24:12 w strzałach, 8:3 w celnych, 10:1 w kornerach, 45:9 w dośrodkowaniach i 62 procent posiadania piłki. Nie przełożyło się to nijak na bramki. Te strzelali rywale...

Pierwszą okazję mieli jednakowoż miejscowi. W 7. minucie Diabang główkował z 5 m w słupek.

Zagłębie wykorzystało swoją pierwszą szansę - w 26. minucie. Wilk zacentrował z prawej strony na dalszy słupek, a nieupilnowany przez Rymaniaka Pribula uderzył z woleja z narożnika "piątki" pokonując Pilarza.

Krakowianie próbowali odrobić stratę, lecz "główkę" Rymaniaka i strzał Dąbrowskiego z dystansu obronił Fabisiak.

W 40. minucie piłkę stracił Cetnarski, poszła kontra gości i wbiegającego w pole karne Paluchowskiego bezsensownie ściął z nóg Covilo. Jedenastkę pewnie wykonał Dudek i było sensacyjnie 0-2.

Po przerwie rosła przewaga Cracovii, ale cofnięci do głębokiej defensywy I-ligowcy skutecznie bronili dostępu do bramki. W 69. minucie Covilo uderzył z 14 m, tyle że w bramkarza. W 78. minucie trafił nawet do siatki, lecz arbiter uznał, że dośrodkowujący z prawego skrzydła Rymaniak był na spalonym (z powtórki w Polsat Sport nie było to oczywiste...). Pasy momentami zamykały rywali w "hokejowym zamku". W 80. minucie na dobrej pozycji znalazł się Jendrisek, strzelił jednak zbyt lekko i prosto w ręce Fabisiaka. W 83. minucie Covilo został sfaulowany przez Markowskiego i gospodarzom należał się rzut karny, ale sędzia nie zareagował.

Podopieczni trenera Zielińskiego postawili na atak i nadziali się w 87. minucie na kontrę; kończący ją Udovicic strzelił jednak obok bramki. Dwie minuty później Budziński z ponad 20 m trafił w prawy słupek. W doliczonym czasie sosnowiczanie wybijali z uderzenia gospodarzy, sami zaś mieli jeszcze jedną okazję. Ryndal uderzył z bliska, ale Pilarz obronił strzał nogą.

Niebawem piłkarze trzeciej drużyny I ligi zaprezentowali taniec radości...

ST
Źródło: Sportowe Tempo 19 listopada 2015 [3]

Piłkarze po meczu

Mecze sezonu 2015/16

Baník Ostrawa 2015-06-27 Cracovia - Baník Ostrawa 3:1  MFK Košice 2015-07-01 FC VSS Košice - Cracovia 3:2  Zemplín Michalovce 2015-07-04 Zemplín Michalovce - Cracovia 1:2  MFK Ružomberok 2015-07-07 Cracovia - MFK Ružomberok 3:1  Ruch Chorzów 2015-07-10 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2015-07-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2015-07-24 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-08-01 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:1  Piast Gliwice 2015-08-07 Cracovia - Piast Gliwice 1:2  Dolcan Ząbki 2015-08-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3  Korona Kielce 2015-08-14 Korona Kielce - Cracovia 0:3  Jagiellonia Białystok 2015-08-22 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Górnik Zabrze 2015-08-30 Górnik Zabrze - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2015-09-04 Cracovia - Korona Kielce 4:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2015-09-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Zagłębie Lubin 2015-09-18 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2  GKS Katowice 2015-09-22 GKS Katowice - Cracovia 1:3  Ruch Chorzów 2015-09-26 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lech Poznań 2015-10-04 Cracovia - Lech Poznań 5:2  Legia Warszawa 2015-10-18 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Pogoń Szczecin 2015-10-24 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-10-27 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Górnik Łęczna 2015-10-30 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2015-11-06 Cracovia - Śląsk Wrocław 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-11-19 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:2  Lechia Gdańsk 2015-11-23 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Wisła Kraków 2015-11-29 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-12-02 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1  Piast Gliwice 2015-12-05 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2015-12-14 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Jagiellonia Białystok 2015-12-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:2  Cracovia_herb 2016 Trening Noworoczny  Górnik Wałbrzych 2016-01-16 Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2  1. FC Kaiserslautern 2016-01-24 Cracovia - 1. FC Kaiserslautern 0:1  La Hoya Lorca 2016-01-28 La Hoya Lorca - Cracovia 0:1  Olímpic de Xàtiva 2016-02-02 Olímpic de Xàtiva - Cracovia 0:0  Zemplín Michalovce 2016-02-06 Cracovia - Zemplín Michalovce 2:0  Górnik Zabrze 2016-02-13 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-02-20 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-02-27 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:2  Ruch Chorzów 2016-03-02 Ruch Chorzów - Cracovia 2:3  Lech Poznań 2016-03-06 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2016-03-12 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Pogoń Szczecin 2016-03-20 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:2  Górnik Łęczna 2016-04-02 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Śląsk Wrocław 2016-04-09 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2016-04-16 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Legia Warszawa 2016-04-22 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Ruch Chorzów 2016-04-29 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2016-05-08 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Pogoń Szczecin 2016-05-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2016-05-15 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0