|Tytul_artykulu = Rakels i Sandomierski uratowali remis
1-0 Deniss Rakels 3
1-1 Airam Cabrera 19 (głową)
1-2 Airam Cabrera 58 (głową)
2-2 Deniss Rakels 80
Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Polczak, Budziński - Sierpina, Grzelak, Aankour. Widzów 7834.
CRACOVIA: Sandomierski - Deleu (62 Kapustka), Rymaniak (70 Zjawiński), Polczak, Jaroszyński - Covilo, Dąbrowski - Rakels, Cetnarski, Jendrisek (62 Wójcicki) - Budziński.
KORONA: Trela - Fertovs, Dejmek, Wilusz, Sylwestrzak - Jovanovic, Grzelak - Pawłowski (69 Pylypchuk), Aankour (76 Markovic), Sierpina - Cabrera (88 Trytko).
Zaczęło się wybornie dla Pasów, które już w 3. minucie objęły z kontry prowadzenie. Cetnarski rzucił piłkę na lewo do Jaroszyńskiego, ten podciągnął pod pole karne, po czym zagrał do zamykającego akcję środkiem Rakelsa, który w sytuacji "sam na sam" strzelił z "piątki" do siatki. Pięć minut później posłał jeszcze "bombę" z dystansu, którą Trela odbił przed siebie.
Kielczanie nie zrazili się utratą bramki i wkrótce przystąpili do ataku. W 14. minucie Cabrera uderzył z 16 m tuż nad poprzeczką. W 19. minucie goście wyrównali. Sylwestrzakowi obrona krakowian pozwoliła na dośrodkowanie z lewej strony, Cabrera wyskoczył do "główki" na 3. metrze i pokonał Sandomierskiego.
W dalszej fazie I połowie mecz był wyrównany, brakowało jednak dobrych sytuacji bramkowych. Blisko powodzenia była Cracovia w 28. minucie, lecz piłkę uderzoną z ponad 30 m przez Dąbrowskiego wybił spod poprzeczki golkiper.
Po przerwie, w 54. minucie, powinno być 2-1. Po błędzie Aankoura futbolówkę przechwycił Dąbrowski i od razu zagrał do wychodzącego na wolne pole Cetnarskiego. Ten jednak przegrał pojedynek sam na sam z Trelą. Dobitka Budzińskiego była niecelna.
Zamiast 2-1 wkrótce było 1-2. Jovanovic ściągnął na siebie przy linii środkowej czterech zawodników Cracovii, po czym uruchomił na lewym skrzydle Sylwestrzaka. Ten dośrodkował, a nabiegający Cabrera uprzedził Jaroszyńskiego i z bliska posłał piłkę głową w "krótki" róg.
W 66. minucie Hiszpan mógł przypieczętować wygraną Korony, ale wykonał karnego w sposób sygnalizowany, co nie umniejsza zasług Sandomierskiego, który obronił strzał. Jedenastka została podyktowana za bezsensowny faul Rymaniaka na Pawłowskim, przy bocznej linii szesnastki.
Interwencja Sandomierskiego uskrzydliła jego kolegów z drużyny, którzy z większym animuszem zaczęli dążyć do wyrównania. Goście tymczasem wychodzili z kontrami i w 78. minucie mogli zdobyć trzeciego gola. Markovic uderzył jednak z 16 m obok prawego słupka.
Pasy dopięły swego w 80. minucie. Budziński dojrzał nieobstawionego Rakelsa, a ten z 7 m posłał piłkę nad bramkarzem do siatki. To 14. trafienie Łotysza w tym sezonie.
Krakowianie dążyli do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, lecz udało im się wypracować jeszcze tylko jedną okazję. W 87. minucie Cetnarski uderzył z kilkunastu metrów zbyt lekko, by pokonać golkipera kielczan.

Mecze sezonu 2015/16

Baník Ostrawa 2015-06-27 Cracovia - Baník Ostrawa 3:1  MFK Košice 2015-07-01 FC VSS Košice - Cracovia 3:2  Zemplín Michalovce 2015-07-04 Zemplín Michalovce - Cracovia 1:2  MFK Ružomberok 2015-07-07 Cracovia - MFK Ružomberok 3:1  Ruch Chorzów 2015-07-10 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2015-07-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2015-07-24 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-08-01 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:1  Piast Gliwice 2015-08-07 Cracovia - Piast Gliwice 1:2  Dolcan Ząbki 2015-08-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3  Korona Kielce 2015-08-14 Korona Kielce - Cracovia 0:3  Jagiellonia Białystok 2015-08-22 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Górnik Zabrze 2015-08-30 Górnik Zabrze - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2015-09-04 Cracovia - Korona Kielce 4:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2015-09-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Zagłębie Lubin 2015-09-18 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2  GKS Katowice 2015-09-22 GKS Katowice - Cracovia 1:3  Ruch Chorzów 2015-09-26 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lech Poznań 2015-10-04 Cracovia - Lech Poznań 5:2  Legia Warszawa 2015-10-18 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Pogoń Szczecin 2015-10-24 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-10-27 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Górnik Łęczna 2015-10-30 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2015-11-06 Cracovia - Śląsk Wrocław 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-11-19 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:2  Lechia Gdańsk 2015-11-23 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Wisła Kraków 2015-11-29 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-12-02 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1  Piast Gliwice 2015-12-05 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2015-12-14 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Jagiellonia Białystok 2015-12-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:2  Cracovia_herb 2016 Trening Noworoczny  Górnik Wałbrzych 2016-01-16 Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2  1. FC Kaiserslautern 2016-01-24 Cracovia - 1. FC Kaiserslautern 0:1  La Hoya Lorca 2016-01-28 La Hoya Lorca - Cracovia 0:1  Olímpic de Xàtiva 2016-02-02 Olímpic de Xàtiva - Cracovia 0:0  Zemplín Michalovce 2016-02-06 Cracovia - Zemplín Michalovce 2:0  Górnik Zabrze 2016-02-13 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-02-20 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-02-27 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:2  Ruch Chorzów 2016-03-02 Ruch Chorzów - Cracovia 2:3  Lech Poznań 2016-03-06 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2016-03-12 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Pogoń Szczecin 2016-03-20 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:2  Górnik Łęczna 2016-04-02 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Śląsk Wrocław 2016-04-09 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2016-04-16 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Legia Warszawa 2016-04-22 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Ruch Chorzów 2016-04-29 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2016-05-08 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Pogoń Szczecin 2016-05-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2016-05-15 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0