Jendrišek

""Pasy" liczą na siebie" -

"Pasy" liczą na siebie

Cracovia liczy na 3 punkty w sobotnim meczu z Termaliką w Niecieczy (godz. 18).

Mecz 13. w tabeli Termaliki z 3. w klasyfikacji Cracovią wywołuje w Niecieczy ogromne zainteresowanie. Na spotkaniu oczekiwanych jest 4500 kibiców, czyli komplet. Oba zespoły prezentują ładną, otwartą grę i fani liczą, że tak będzie też w tym meczu. Cracovia przystępuje do dzisiejszego meczu podbudowana wysoką wygraną z Górnikiem Zabrze (3:0) w pierwszej po zimowej przerwie kolejce. - Chcemy grać swoje, nie czekać na to, co zrobi rywal, ale starać się narzucić swoje warunki - mówi opiekun Cracovii Jacek Zieliński.

Trener Zieliński będzie mógł skorzystać z tych samych zawodników, co ostatnio. Nie zagra jeszcze nowy nabytek „Pasów” Słowak Tomas Vestenicky, a także kontuzjowany Miroslav Covilo, który przechodzi rehabilitację. - Tomasa nie biorę jeszcze pod uwagę przy ustalaniu składu na ten mecz – mówi Zieliński. - Po przepracowaniu całego mikrocyklu, pewnie wezmę go pod uwagę przed meczem z Zagłębiem. Nie ma już w "Pasach" Sretena Sretenovicia. - Trochę się wydarzyło – mówi szkoleniowiec „Pasów”. - Sreten wyleciał już do Belgradu. Dostał dobrą propozycję dłuższego kontraktu z Tajlandii. Nie robiliśmy mu przeszkód, zwłaszcza, że u nas miał mniejsze szanse na grę.

Ciekawe, kto będzie górą- bramkarz gospodarzy Krzysztof Pilarz, który jeszcze w styczniu był zawodnikiem krakowskiego klubu, czy jego byli koledzy.

-Szanse oceniam pół na pół - mówi obrońca krakowian Hubert Wołąkiewicz. - On zna nasze słabe strony, a my jego. Krzysiek wybronił nam parę meczów, poszedł teraz do rywala, będzie dla nas ciężkim orzechem do zgryzienia. Defensor wciąż czeka na bramkę w Cracovii.

- Jestem cierpliwy - mówi. - Dawniej strzelałem więcej bramek z rzutów karnych. Mam nadzieję, że i w Cracovii się doczekam.
Źródło: gazetakrakowska.pl 19 lutego 2016 [1]

"W Niecieczy remis w derbach Małopolski" -

W Niecieczy remis w derbach Małopolski

1-0 Dariusz Jarecki 56 (głową)

1-1 Erik Jendrisek 76

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Pleva, Kupczak - Wołąkiewicz, Polczak, Bejan. Widzów 4595.

TBB: Pilarz - Pleva, Putiwcew, Sołdecki, Jarecki - Babiarz, Kupczak - Juhar (85 Smuczyński), Misak (62 Koval), Biskup (87 Plizga) - Kędziora.

CRACOVIA: Sandomierski - Deleu (73 Diabang), Wołąkiewicz (46 Bejan), Polczak, Jaroszyński - Budziński (67 Zejdler), Dąbrowski - Wójcicki, Cetnarski, Kapustka - Jendrisek.

"Słoniki" umieją grać z Cracovią. Jesienią wygrały w Krakowie 3-2, a dziś u siebie też były blisko zwycięstwa. Pasy po utracie bramki wzięły się jednak w garść i zdołały zremisować.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. W 8. minucie Misak uderzył mocno z kilkunastu metrów, ale Sandomierski wybił piłkę na rzut rożny. Dziewięć minut później Juhar mierzył w "długi" róg, lecz minimalnie chybił. Krakowianie w tej części gry nie oddali ani jednego celnego strzału, tylko tuż przed przerwą stworzyli - po wrzutce Cetnarskiego - zagrożenie pod bramką miejscowych.

Goście rozpoczęli II połowę z animuszem, po strzale Wójcickiego futbolówka spadła na poprzeczkę i wyszła poza boisko.

Tymczasem prowadzenie objęli piłkarze beniaminka. W 56. minucie bardzo dobrze wykonujący stałe fragmenty Misak posłał piłkę z wolnego z lewej strony na dalszy słupek, idealnie na głowę Jareckiego, który z 3 metrów trafił do siatki w "krótki" róg. Lewego obrońcy gospodarzy nie upilnował lewy obrońca Pasów Jaroszyński.

Przegrywając 0-1 Cracovia wzięła się ostro do roboty. W 58. minucie mógł wyrównać Cetnarski, któremu wprawdzie przeszkadzał Jarecki, lecz akcja powinna się zakończyć czymś więcej niż lekkim uderzeniem w ręce Pilarza. W 64. minucie Kapustka oddał mocny i precyzyjny strzał z ok. 25 w prawy dolny róg bramki, ale golkiper "Słoników" (a do niedawna Pasów) zdołał z najwyższym trudem odbić futbolówkę na korner.

Wyrównujący gol padł w 76. minucie z kontry. Dąbrowski zagrał na prawo do Wójcickiego, chciał przeszkodzić w rozwinięciu tej akcji Biskup, ale się potknął. W efekcie Wójcicki pomknął prawym skrzydłem i dograł na piąty metr do nadbiegającego Jendriska, który celnie strzelił do siatki.

W końcówce przeważała Cracovia, ale nie potrafiła stworzyć bramkowej sytuacji. Statystycznie goście oddali więcej strzałów (22:12, celnych 5:3), częściej znajdowali się w posiadaniu piłki (52%).

st
Źródło: Sportowe Tempo 20 lutego 2016 [2]

"Termalica - Cracovia. "Pasy" zatrzymane w Niecieczy" -

Termalica - Cracovia. "Pasy" zatrzymane w Niecieczy

Cracovia uratowała jeden punkt w Niecieczy, remisując 1:1.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Cracovia 1:1 (0:0) Bramki: 1:0 Jarecki 56, 1:1 Jendrisek 76.

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Pleva (53, faul), Kupczak (90+3, faul) - Wołąkiewicz (11, faul), Polczak (66, faul), Bejan (89, faul).

Termalica: Pilarz – Pleva, Putiwcew, Sołdecki, Jarecki – Biskup (87 Plizga), Babiarz, Misak (61 Kowal), Kupczak, Juhar (85 Smuczyński) – Kędziora.

Cracovia: Sandomierski – Deleu (72 Dialiba), Polczak, Wołąkiewicz (46 Bejan), Jaroszyński – Wójcicki, Dąbrowski, Cetnarski, Budziński (67 Zejdler), Kapustka – Jendrisek.

W 3 min Marcin Budziński strzelił lekko, koło słupka. Gospodarze przeprowadzili wzorową kontrę i w 5 min przed szansą stanął Martin Juhar. Poślizgnął się jednak przy strzale i podał wprost piłkę Grzegorzowi Sandomierskiemu.

W 7 min spory błąd popełnił Hubert Wołąkiewicz, który podał piłkę na nogę do Patrika Misaka. Ten ograł Piotra Polczaka ale strzelił niezbyt silnie i obronił uderzenie bramkarz Cracovii.

W 17 min po wyrzucie piłki z autu i centrze z prawej strony Juhar uderzał z woleja, obok słupka. „Pasy” od razu zrewanżowały się akcją Bartosza Kapustki, który znalazł podaniem Erika Jendriska ten główkował jednak niecelnie.

Krakowianie szarpali się, mając wielką trudność w przedostanie się pod bramkę rywala. W 24 min przedarł się Budziński, ale zakończył akcję fatalnym strzałem. Miejscowi forsowali grę lewym skrzydłem. Jak choćby w 29 min gdy Kędziora podał do Dariusza Jareckiego, ten do Juhara, który z bliska nieczysto trafił w piłkę.

Z czasem Kapustka przeszedł do środka pola i gra krakowian wyglądała lepiej. W 32 min zagrał do Budzińskiego, ten do Jendriska, ale Słowak nie miał pomysłu na finalizację akcji.

W 41 min po wrzutce Mateusza Cetnarskiego Piotr Polczak znalazł się przed bramką, ale nie oddał strzału, po chwili Kapustka uderzał z dystansu – niecelnie. Tuż przed przerwą powstało zamieszanie na przedpolu Termaliki po wolnym Cetnarskiego, ale nie wyniknęła z tego żadna bramkowa sytuacja.

W przerwie nastąpiła zmiana w Cracovii – Wołąkiewicza, który był niepewny zastąpił Rumun Florin Bejan. To jego debiut w Cracovii. W 46 min z woleja strzelał Jakub Wójcicki, z 18 m i piłka odbiła się od poprzeczki. W 52 min po rzucie rożnym mocno strzelał Dalibor Pleva, ale piłka przeleciała daleko od bramki.

W 56 min gospodarze objęli prowadzenie. Po wrzutce Patrika Miska z rzutu wolnego bramkę strzałem głową zdobył Dariusz Jarecki. Dwie minuty później „Pasy” mogły odpowiedzieć, ale Cetnarski strzelił w bramkarza. Niedługo po wejściu na boisko strzelał z dystansu, niecelnie. W 64 min po strzale Kapustki Pilarz wybił piłkę na róg. Ta sama para walczyła z sobą w 67 min i znów górą był bramkarz Termaliki. Niebawem strzelał Jendrisek, a w ostatniej chwili zablokował go Pleva.

Mecz z minuty na minutę robił się ciekawszy do oglądania. Cracovia odkyła się, dążąc do zdobycia bramki. W 69 min strzelał Wołodymyr Kowal, ale Sandomierski zdołał wybić piłkę na róg.

W 76 min padło wyrównanie. Wójcicki pobiegł prawym skrzydłem, dokładnie dograł do Jendriska, który z bliska strzelił do siatki. Po chwili zamierzał się do strzału Boubacar Dialiba, ale zdjął mu piłkę z głowy Artem Putiwcew. W 82 min zablokowany został Kapustka, a mogło być bardzo groźnie.
Źródło: gazetakrakowska.pl 20 lutego 2016 [3]

Mecze sezonu 2015/16

Baník Ostrawa 2015-06-27 Cracovia - Baník Ostrawa 3:1  MFK Košice 2015-07-01 FC VSS Košice - Cracovia 3:2  Zemplín Michalovce 2015-07-04 Zemplín Michalovce - Cracovia 1:2  MFK Ružomberok 2015-07-07 Cracovia - MFK Ružomberok 3:1  Ruch Chorzów 2015-07-10 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2015-07-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2015-07-24 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-08-01 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:1  Piast Gliwice 2015-08-07 Cracovia - Piast Gliwice 1:2  Dolcan Ząbki 2015-08-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3  Korona Kielce 2015-08-14 Korona Kielce - Cracovia 0:3  Jagiellonia Białystok 2015-08-22 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Górnik Zabrze 2015-08-30 Górnik Zabrze - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2015-09-04 Cracovia - Korona Kielce 4:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2015-09-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Zagłębie Lubin 2015-09-18 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2  GKS Katowice 2015-09-22 GKS Katowice - Cracovia 1:3  Ruch Chorzów 2015-09-26 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lech Poznań 2015-10-04 Cracovia - Lech Poznań 5:2  Legia Warszawa 2015-10-18 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Pogoń Szczecin 2015-10-24 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-10-27 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Górnik Łęczna 2015-10-30 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2015-11-06 Cracovia - Śląsk Wrocław 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-11-19 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:2  Lechia Gdańsk 2015-11-23 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Wisła Kraków 2015-11-29 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-12-02 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1  Piast Gliwice 2015-12-05 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2015-12-14 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Jagiellonia Białystok 2015-12-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:2  Cracovia_herb 2016 Trening Noworoczny  Górnik Wałbrzych 2016-01-16 Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2  1. FC Kaiserslautern 2016-01-24 Cracovia - 1. FC Kaiserslautern 0:1  La Hoya Lorca 2016-01-28 La Hoya Lorca - Cracovia 0:1  Olímpic de Xàtiva 2016-02-02 Olímpic de Xàtiva - Cracovia 0:0  Zemplín Michalovce 2016-02-06 Cracovia - Zemplín Michalovce 2:0  Górnik Zabrze 2016-02-13 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-02-20 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-02-27 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:2  Ruch Chorzów 2016-03-02 Ruch Chorzów - Cracovia 2:3  Lech Poznań 2016-03-06 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2016-03-12 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Pogoń Szczecin 2016-03-20 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:2  Górnik Łęczna 2016-04-02 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Śląsk Wrocław 2016-04-09 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2016-04-16 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Legia Warszawa 2016-04-22 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Ruch Chorzów 2016-04-29 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2016-05-08 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Pogoń Szczecin 2016-05-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2016-05-15 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0