2016-03-12 Cracovia - Legia Warszawa 1:2: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Cracovia | gosc = Legia Warszawa | gospodarz_owczesna_nazwa = | gos...")

(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 27: Linia 27:
|                            wyniki = 0:1<br>1:1<br>1:2<br>
|                      strzelcy_gosc = Guilherme (3')<br><br>Prijović (83')
|            kartki_zolte_gospodarz = [[Bartosz Kapustka|Kapustka]]<br>[[Luiz Carlos Santos|Deleu]]
|            kartki_zolte_gospodarz = [[Bartosz Kapustka|Kapustka]]<br>[[Luiz Carlos Santos Deleu|Deleu]]
|          kartki_czerwone_gospodarz =
|                  kartki_zolte_gosc = Guilherme<br>Aleksandrov
Linia 34: Linia 34:
|                        trener_gosc = Stanislav Czerczesov
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = [[Grzegorz Sandomierski|Sandomierski]]<br>[[Luiz Carlos Santos|Deleu]]<br>[[Florin Bejan|Bejan]]<br>[[Piotr Polczak|Polczak]]<br>[[Hubert Wołąkiewicz|Wołąkiewicz]] (86' [[Tomaš Vestenicky|Vestenicky]])<br>[[Marcin Budziński|Budziński]]<br>[[Miroslav Čovilo|Čovilo]]<br>[[Jakub Wójcicki|Wójcicki]] (73' [[Boubacar Diabang|Diabang]])<br>[[Mateusz Cetnarski|Cetnarski]]<br>[[Bartosz Kapustka|Kapustka]] (81' [[Anton Karachanakov|Karachanakov]])<br>[[Erik Jendrišek|Jendrišek]]
|                    sklad_gospodarz = [[Grzegorz Sandomierski|Sandomierski]]<br>[[Luiz Carlos Santos Deleu|Deleu]]<br>[[Florin Bejan|Bejan]]<br>[[Piotr Polczak|Polczak]]<br>[[Hubert Wołąkiewicz|Wołąkiewicz]] (86' [[Tomáš Vestenický|Vestenický]])<br>[[Marcin Budziński|Budziński]]<br>[[Miroslav Čovilo|Čovilo]]<br>[[Jakub Wójcicki|Wójcicki]] (73' [[Boubacar Dialiba|Dialiba]])<br>[[Mateusz Cetnarski|Cetnarski]]<br>[[Bartosz Kapustka|Kapustka]] (81' [[Anton Karaczanakow|Karachanakow]])<br>[[Erik Jendrišek|Jendrišek]]
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc = Malarz<br>Jędrzejczyk<br>Lewczuk<br>Rzeźniczak<br>Hlousek<br>Borysiuk<br>Jodłowiec<br>Guilherme<br>Kucharczyk<br>Prijović (92' Aleksandrov)<br>Nikolić (71' Masłowski)
1-2 Aleksandar Prijovic 83
Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Kapustka (4 żk - nie zagra w następnym meczu), Cetnarski, Deleu (4 żk - nie zagra w następnym meczu) - Guilherme, Lewczuk, Masłowski. Widzów 14 000.
CRACOVIA: Sandomierski - Deleu, Bejan, Polczak, Wołąkiewicz (86 Vestenicky) - Budziński, Covilo - Wójcicki (73 Diabang), Cetnarski, Kapustka (81 Karaczanakow) - Jendrisek.
LEGIA: Malarz - Jędrzejczyk, Lewczuk, Rzeźniczak, Hlousek - Jodłowiec, Borysiuk - Guilherme, Prijovic (90+2 Aleksandrow), Kucharczyk - Nikolic (71 Masłowski).
Zaczęło się fatalnie dla Pasów. W 3. minucie Nikolic podał do wybiegającego na wolne pole Guilherme, który wygrał pojedynek z Sandomierskim i było 1-0 dla gości.
Pięć minut później Cracovia wyrównała. Z prawego skrzydła idealnie na ósmy metr dośrodkował Wójcicki, a Jendrisek posłał piłkę głową w lewy dolny róg. To jego 12. gol w tym sezonie ekstraklasy.
Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 12. minucie. Futbolówkę wywalczył Covilo, zagrał do Kapustki, ten na prawo do Wójcickiego. Do ostrej wrzutki w "piątkę" spóźnił się minimalnie Jendrisek. W 24. i 31. minucie bliski powodzenia był Covilo. Najpierw strzelił z 10 m nad poprzeczkę, a następnie wygrał powietrzne starcie z Malarzem, ale nie trafił głową do bramki.
Legioniści grali agresywnie w środku pola, mieli sporo odbiorów, co parę razy mogło dla krakowian skończyć się utratą gola. Najbliżej zdobycia bramki byli wojskowi w 32. minucie. Na dobrej pozycji znalazł się Kucharczyk, lecz zamiast próbować samemu sfinalizować akcję pobiegł w bok, w efekcie Sandomierski zdołał zablokować dośrodkowanie.
Po przerwie długo przeważała Cracovia stwarzając kilka sytuacji bramkowych. W 55. minucie z wolnego z prawej strony zacentrował Cetnarski, w środku pola karnego do główki wyskoczył nieobstawiony Covilo, ale uderzył piłkę kilka metrów obok słupka. Po chwili faulowany był Kapustka, lecz arbiter zastosował przywilej korzyści umożliwiając Jendriskowi kontynuowanie akcji. Słowak próbował "kiwnąć" obrońców, ale przewrócił się po wejściu Rzeźniczaka. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia kwalifikującego się na rzut karny. Za moment z ok. 25 m mocno uderzył Budziński, Malarz odbił piłkę przed siebie, jednak nie było nikogo z zawodników gospodarzy na dobitkę. W 66. minucie Jendrisek strzelił z lewej strony po "długim", ale golkiper warszawian zdołał odbić futbolówkę na korner. Za chwilę krakowianie znów mieli świetną szansę. Po strzale Budzińskiego do dobitki doskoczył Jendrisek, lecz nie pokonał Malarza...
Jak się nie wykorzystuje tylu okazji, to się przegrywa mecz. W 83. minucie Lewczuk odebrał piłkę Jendriskowi, podał natychmiast do wybiegającego na czystą pozycję Prijovica, który z kilkunastu metrów strzelił celnie obok Sandomierskiego do siatki.
Legioniści nie pozwolili już gospodarzom na przeprowadzenie bramkowej akcji, sami zaś mogli podwyższyć rezultat. Bliscy powodzenia byli Jodłowiec i Guilherme.
W 90+4. minucie został usunięty na trybuny trener Cracovii Jacek Zieliński.
W Cracovii zabrakło kontuzjowanych Dąbrowskiego i Jaroszyńskiego, a w Legii Dudy i Hamalainena.

Źródło: Sportowe Tempo 12 marca 2016 [1]

EmbedVideo nie rozpoznaje usługi wideo „youtubehd”.
Mecze sezonu 2015/16

Baník Ostrawa 2015-06-27 Cracovia - Baník Ostrawa 3:1  MFK Košice 2015-07-01 FC VSS Košice - Cracovia 3:2  Zemplín Michalovce 2015-07-04 Zemplín Michalovce - Cracovia 1:2  MFK Ružomberok 2015-07-07 Cracovia - MFK Ružomberok 3:1  Ruch Chorzów 2015-07-10 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2015-07-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2015-07-24 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-08-01 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:1  Piast Gliwice 2015-08-07 Cracovia - Piast Gliwice 1:2  Dolcan Ząbki 2015-08-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3  Korona Kielce 2015-08-14 Korona Kielce - Cracovia 0:3  Jagiellonia Białystok 2015-08-22 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Górnik Zabrze 2015-08-30 Górnik Zabrze - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2015-09-04 Cracovia - Korona Kielce 4:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2015-09-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Zagłębie Lubin 2015-09-18 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2  GKS Katowice 2015-09-22 GKS Katowice - Cracovia 1:3  Ruch Chorzów 2015-09-26 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lech Poznań 2015-10-04 Cracovia - Lech Poznań 5:2  Legia Warszawa 2015-10-18 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Pogoń Szczecin 2015-10-24 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-10-27 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Górnik Łęczna 2015-10-30 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2015-11-06 Cracovia - Śląsk Wrocław 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-11-19 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:2  Lechia Gdańsk 2015-11-23 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Wisła Kraków 2015-11-29 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-12-02 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1  Piast Gliwice 2015-12-05 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2015-12-14 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Jagiellonia Białystok 2015-12-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:2  Cracovia_herb 2016 Trening Noworoczny  Górnik Wałbrzych 2016-01-16 Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2  1. FC Kaiserslautern 2016-01-24 Cracovia - 1. FC Kaiserslautern 0:1  La Hoya Lorca 2016-01-28 La Hoya Lorca - Cracovia 0:1  Olímpic de Xàtiva 2016-02-02 Olímpic de Xàtiva - Cracovia 0:0  Zemplín Michalovce 2016-02-06 Cracovia - Zemplín Michalovce 2:0  Górnik Zabrze 2016-02-13 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-02-20 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-02-27 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:2  Ruch Chorzów 2016-03-02 Ruch Chorzów - Cracovia 2:3  Lech Poznań 2016-03-06 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2016-03-12 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Pogoń Szczecin 2016-03-20 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:2  Górnik Łęczna 2016-04-02 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Śląsk Wrocław 2016-04-09 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2016-04-16 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Legia Warszawa 2016-04-22 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Ruch Chorzów 2016-04-29 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2016-05-08 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Pogoń Szczecin 2016-05-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2016-05-15 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0