2016-03-26 Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:1: Różnice pomiędzy wersjami

m (Costamagica przeniósł stronę 2016-03-26 Cracovia - GKS Tychy 2:1 do 2016-03-26 Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:1: ujednolicenie)
(drobne redakcyjne)
Linia 26: Linia 26:
|        bramki_w_karnych_gospodarz =
|              bramki_w_karnych_gosc =
|                            sedzia = Paweł Meszyński, Zbigniew Wolas<br>(W. Moszczyński, S. Szachniewicz)
|                            sedzia = Paweł Meszyński, Zbigniew Wolas (główni) - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi)
|                            widzow = 2600
|                strzelcy_gospodarz = 13:27 [[Paweł Kucewicz|Kucewicz]] ([[Artiom Bazhko|Bazhko]])<br>34:17 [[Petr Šinágl|Šinágl]]
Linia 34: Linia 34:
|                  wyniki_w_karnych =
|            strzelcy_w_karnych_gosc =
|                    kary_gospodarz = 16
|                    kary_gospodarz = 16 min.
|                          kary_gosc = 12
|                          kary_gosc = 12 min.

Linia 70: Linia 70:
W drugiej tercji dominowała ostra fizyczna walka i to znów niekoniecznie czysta. Więcej okazji stwarzali sobie tyszanie, ale Radziszewski dwoił sie i troił między słupka mi, broniąc drużyną grającą w osłabieniu. Szczególnie pięknie wyglądała jego obron po najeździe Łopuskiego z 32. minuty. I gdy wydawało się, ze bramka dla gości "wisi w powietrzu", na 2:0 podwyższył niezawodny Petr Šinagl! Czech odebrał krążek rywalowi i wyjechał sam z Zigardym, minął go i z zimną krwią wjechał z "gumą" do bramki.

Tyszanie od początku trzeciej tercji grali bardzo agresywnie. Wykorzystali przewagę jednego zawodnika i strzelili nam bramkę kontaktową w 42 minucie. Radziszewskiego pokonał Łopuski. Gol Łopuskiego dodał pewności gościom i rozpoczęłi szturm na naszą bramkę. '''Comarch Cracovia świetnie się jednak spisywała w obronie i ostatecznie została misrzem Polski!!!'''}}

}}
{{Artykuł

|  Tytul_wydawnictwa = Hokej.net
Linia 93: Linia 91:
W 35. minucie Comarch Cracovia prowadziła już 2:0. Tyska defensywa popełniła błąd, krążek odbił się od bandy i trafił wprost na kij Petra Šinágla, który nie zmarnował dogodnej okazji. Chwilę przed końcem drugiej tercji w dogodnej sytuacji znalazł się Łopuski, jednak jego strzał z bekhendu nie zdołał znaleźć drogi do siatki.

Dwie minuty po wznowieniu gry w trzeciej odsłonie tyszanie wrócili do gry. Na ławce kar odpoczywał Kucewicz, a Łopuski strzałem między parkanami nie dał szans "Radzikowi". W kolejnych minutach niesiona głośnym dopingiem Cracovia kontrolowała grę i pewnie zmierzała po zwycięstwo. W końcówce trener gości Jiří Šejba zdecydował się na grę szóstym zawodnikiem z pola, ale wynik już się nie zmienił i to hokeiści z Krakowa wznieśli puchar za mistrzostwo kraju.}}

(1:0; 1:0; 0:1)

Sędzia: Paweł Meszyński, Zbigniew Wolas (główni) - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi)

41:12 Łopuski (Kolusz) 5/4

16 min. 12 min.

Mistrz! Mistrz! Cracovia!

To naprawdę Wielka Sobota dla całej Cracovii! Po trzech latach przerwy, urzeczywistnił się prawdziwy Powrót Mistrzów! Hokeiści „Pasów” wygrali ostateczne starcie z GKS-em Tychy i od dziś mogą się mienić tytułem najlepszej drużyny w Polsce!

Poczatek spotkania zwiastował olbrzmie emocje, podsycone jeszcze przez wypełnione do ostatniego miejsca trybuny hali przy Siedleckiego. Pierwsze poważne zagrożenie stworzyli goście - po karze dla Turona groźnie stzrelał Vitek. Gola zdobyli jednak krakowianie - po pięknej akcji Arcioma Bazhki i zamieszaniu pod bramką Zigardy'ego, gola zdobył Pavel Kutsevich. Pod koniec tercji doszło do stacia miedzy Rafałem Dutką, a Bagińskim. Następnie nerwy puściły Svitanie i Kolarzowi.

Tyszanie od początku trzeciej tercji grali bardzo agresywnie. Wykorzystali przewagę jednego zawodnika i strzelili nam bramkę kontaktową w 42 minucie. Radziszewskiego pokonał Łopuski. Gol Łopuskiego dodał pewności gościom i rozpoczęłi szturm na naszą bramkę. Comarch Cracovia świetnie się jednak spisywała w obronie i ostatecznie została misrzem Polski!!!
Źródło: Cracovia.pl 26 marca 2016 [1]

"Comarch Cracovia mistrzem Polski!" -

Comarch Cracovia mistrzem Polski!

W siódmym decydującym meczu finału Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy 2:1 i sięgnęła po tytuł mistrza Polski sezonu 2015/16. Bramki dla krakowian zdobywali Paweł Kucewicz i Petr Šinágl, a honorowego gola dla GKS-u strzelił Mikołaj Łopuski.

Obie drużyny od początku miały świadomość, że gra toczy się o wysoką stawkę i margines błędu się wyczerpał. Już w 3. minucie szczęścia próbował Mateusz Bryk, ale na posterunku czuwał niezawodny Rafał Radziszewski. Chwilę później na bramkę tyszan uderzał Patrik Svitana, ale dobrze interweniował Stefan Žigárdy.

W 10. minucie na ławkę kar powędrował David Turoň i tyszanie stanęli przed doskonałą okazją na otwarcie wyniku. Na krakowską bramkę uderzali Bartłomiej Pociecha i Mikołaj Łopuski, ale na tablicy świetlnej wciąż widniał wynik bezbramkowy. Cztery minuty później rezultat uległ jednak zmianie. Paweł Kucewicz tuz przed bramką dostał ładne podanie od Filipa Drzewieckiego i strzałem w krótki róg dał prowadzenie swojej drużynie.