Kucewicz

"Hat-trick Svitany daje nam prowadzenie w Zubr Cup!" -
Cracovia-hokej.pl

Hat-trick Svitany daje nam prowadzenie w Zubr Cup!

Po trzech golach Patrika Svitany, a także trafieniach Patryka Wajdy i Damiana Kapicy, "Pasy" cieszą się ze zwycięstwa w pierwszym spotkaniu rozgrywanego na czeskich Morawach turnieju. Jutro o 18:00 mecz z Zubrem Prerov!

Pierwsze minuty należały zdecydowanie do Cracovii. Dużo pracy miał nowy nabytek zespołu gospodarzy, Pavel Kantor, przy strzałach Urbanowicza i Drzewieckiego. Podobnym niepowodzeniem zakończyła się pierwsza gra w przewadze, podczas której znacznie więcej pracy od swojego vis a vis, miał Radziszewski. Chwilę później, w 11. minucie meczu, wielką szansę w osłabieniu miał nowy nabytek "Pasów", Richard Jencik. Szczęście jednak nadal sprzyjało "Jastrzębiom".

Na pierwszego gola czekać trzeba było do 12. minuty i niestety, było to trafienie gospodarzy, Po odbiciu się od poprzeczki krążek wpadł do bramki "Pasów" po strzale Jakuba Bartone. Na odpowiedź Cracovii czekaliśmy nieco ponad 3 minuty. Po pięknej akcji Petra Sinagla, do pustej już bramki krążek "wpakował" Patrik Svitana. Chwilę później było już 2:1 dla Mistrzów Polski, a z gola, po błędzie gospodarzy, ponownie cieszył się Patrik Svitana.

Początek drugiej tercji przyniósł wzmożone ataki ekipy z Prostejova. W 27. minucie po akcji Fiala z Venkrbcem, strzał tego drugiego wychwycił "Radzik". Po chwili podobną sytuację zmarnował Kisielewski, a w 32. minucie Korhone krążek obił słupek. 120 sekund później niezwykłego wyczynu dokonał Svitana, który po podaniu od Krystiana Dziubińskiego i wykorzystaniu niemałej dziury w obronie Jastrzębi, skompletował hat-tricka.

Po powrocie na lód w trzeciej odsłonie , zaangażowanie ekipy z Prostejova przyniosło kontaktowego gola autorstwa Lukasa Krejcika. Na niego odpowiedział duet pasiastych obrońców Michal Kolarz - Patryk Wajda. Błąd zmiennika podstawowego bramkarza wykorzystał defensor reprezentacji Polski, strzelając swojego pierwszego gola od pamiętnych Mistrzostw Świata w Katowicach. W 51. minucie o swoich pozahokejowych umiejętnościach przypomniał Maciej Urbanowicz, który chwilę "poszarpał" się z Lubomirem Korhonem.

Ostatnie 10 minut obfitowało w bramkowe emocje. W 53 minucie gola na 5:2 zdobył Damian Kapica, po samotnym rajdzie zakończonym...obroną bramkarza. Jego interwencja była jednak na tyle pechowa, że zakończyła się samobójem. Złość Jastrzębi dodała im nowych sił i 35 sekund później to oni cieszyli się z bramki autorstwa Patrika Moskala.

Dzięki wygranej w przedostatnim meczu przed Champions Hockey League, "Pasy" prowadzą w rozpoczętym dziś turnieju Zubr Cup. Jutro podopieczni trenera Rohacka zmierzą się w Prerovie z tamtejszym Zubrem. Relacja oczywiście na naszej stronie.
KD
Źródło: Cracovia-hokej.pl 8 sierpnia 2016 [1]

"Hokej. Trzy bramki Patrika Svitany i wygrana „Pasów” w Prerovie" -

Hokej. Trzy bramki Patrika Svitany i wygrana „Pasów” w Prerovie

Na turnieju Zubr Cup w Prerovie przygotowująca się do występu w Lidze Mistrzów Comarch Cracovia pokonała LHK Prostejov 5:3, szósty zespół pierwszej ligi czeskiej.

Pierwsze minuty zdecydowanie należały do Cracovii, groźnie strzelali Maciej Urbanowicz, Filip Drzewiecki, świetną okazję podczas gry w osłabieniu miał nowy nabytek „Pasów” Richard Jenczik. Ale pierwsi gola zdobyli gospodarze, po uderzeniu Jakuba Bartona krążek odbił się od poprzeczki i wpadł do siatki.

Krakowianie szybko odpowiedzieli dwoma golami, oba zdobył Patrik Svitana, pierwszego po świetnym zagraniu Petra Sinagla, drugiego po błędzie obrony gospodarzy.

Na początku drugiej tercji zaatakował zespół z Prostejova, ale Rafał Radziszewski pewnie broni, raz w sukurs przyszedł mu słupek. Potem swojego trzeciego gola po podaniu Krystiana Dziubińskiego zdobył Svitana.

Trzecia tercja zaczęła się dobrze dla Czechów, zdobyli kontaktowego gola, ale potem do głosu doszli krakowianie. Najpierw Patryk Wajda wykorzystał błąd rezerwowego bramkarza Prostejova, a potem do bramki trafił po samotnym rajdzie Damian Kapica.

W Cracovii zabrakło kontuzjowanych obrońców Petra Novajovsky'ego i Macieja Kruczka. W trzecim ataku wystąpił 24-letni Matus Chovan z HC Kosice, który podpisał roczny kontrakt z „Pasami”.

We wtorek „Pasy” grają na turnieju z zespołem gospodarzy HC Prerov.