2016-08-26 HC Sparta Praga - Comarch Cracovia 5:4

Wersja z dnia 17:54, 10 lis 2019 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (drobne redakcyjne)

(2:1; 2:2; 1:1)

Sędzia: Sirko Hunnius i Petr Úlehla (Liniowi: Jiří Frodl i Miroslav Lhotský)

Hokejowa Liga Mistrzów. W Pradze o krok od sensacji

W swoim trzecim meczu w Hokejowej Lidze Mistrzów Comarch Cracovia stoczyła w Pradze heroiczny bój ze Spartą. Do 56 min był jeszcze remis, ale wtedy gospodarze zdobyli bramkę w przewadze i wygrali 5:4.

Mecz zaczął się fatalnie dla krakowian. Już w 24 sekundzie zasłonięty Rafał Radziszewski przepuścił do siatki krążek po strzale Petra Vrany. W 36 sekund później arbitrzy sygnalizowali karę dla jednego z graczy „Pasów”, krążek przechwycił Miroslav Forman i było 2:0 dla prażan.

Po 10 minutach gra się wyrównała, kilka razy groźnie zaatakowali krakowianie, bliski zdobycia gola był Patryk Wajda, potem Maciej Urbanowicz z narożnika lodowiska zagrał do Damiana Słabonia i 37-letni napastnik zdobył gola. Za moment dobrą okazję miał Patrik Svitana, po drugiej stronie kilka dobrych interwencji miał Radziszewski.

Na początku drugiej odsłony „Pasy” wykorzystały grę w przewadze i Słowak Matus Chovan po pięknym podaniu za bramki Filipa Drzewieckiego, doprowadził do remisu. Cracovia podjęła walkę, przez kilka minut oglądaliśmy szybkie, ciekawe akcje z obu stron. Ale w 28 min w ogromnym zamieszaniu krążek wpadł do bramki krakowian, ale w trzy minuty później Sparta, grając w pięciu przeciwko trzem, podwyższyła na 4:2.

Krakowianie przetrzymali napór gospodarzy i w 40 min odpowiedzieli pięknym golem Damiana Kapicy, za bramki krążek podawał mu Maciej Urbanowicz. To był bardzo dobra tercja w wykonaniu Cracovii. Okazało się, że nie taki diabeł straszny, kiedy atakuje się ostro prażan w ich tercji to nawet tak wysokiej klasy hokeiści też popełniają błędy.

W 45 min sensacja na lodowisku w Pradze, po kontrze Filip Drzewiecki trafił do bramki. Potem Sparta atakowała non-stop, ale cudów w bramce dokonywał Radziszewski. Skapitulował dopiero w 56 min, kiedy Sparta grała z przewagą jednego gracza, a swoją drugą bramkę w tym meczu strzelił Tomas Netik.

Wielkie brawa dla „Pasów” za podjęcie walki z wicemistrzem Czech. Najlepszym graczem krakowian był Rafał Radziszewski, który obronił ponad 60 strzałów!