M. Paixao
Kuświk (23' Haraslin)

"Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?" -

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. W pierwszym meczu 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy, o godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Kałuży Cracovia będzie gościć Lechię Gdańsk. Podopieczni trenera Nowaka są w dobrej formie, ale na stadionie "Pasów" czeka ich trudny mecz. Po pierwsze ze względu na to, że wzmocniona Cracovia będzie bardziej zmobilizowana po ostatnio słabszym okresie, a po drugie ze względu na historyczny aspekt pojedynków obu drużyn. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Okno transferowe było owocne dla klubu z Krakowa. "Pasy" w ostatnich tygodniach dokonały długo wyczekiwanych wzmocnień, które powinny pozytywnie odbić się na grze zespołu. Z wcześniejszych zakupów Cracovii na początku lata na wyróżnienie zasługuje z pewnością Mateusz Szczepaniak, który pokazał się z bardzo dobrej strony w porównaniu do reszty zawodników kupionych latem, z których występami bywało różnie. Co do najświeższych nabytków czyli Krzysztofa Piątka i Tomasza Brzyskiego można mieć ogromne nadzieje. Brzyski po Diego Ferraresso to drugi ściągnięty latem lewy obrońca. Te transfery były priorytetem ze względu na brak nominalnego zawodnika na tę pozycję z powodu ciągle leczącego się Pawła Jaroszyńskiego. Niedawno do klubu z Krakowa dołączył także środkowy obrońca Piotr Malarczyk, który powrócił do kraju po niezbyt udanym pobycie na wyspach gdzie był zawodnikiem Ipswich Town i Southend United.

Lechia z kolei na ostatniej prostej letniego okienka transferowego zakontraktowała 20-letniego obrońcę Joao Nunesa z Benfiki. Jest on trzecim zawodnikiem sprowadzonym tego lata z portugalskiego klubu po Stevenie Vitorii (Benfica) i wypożyczonym Simeonie Sławczewie (Sporting).

Trener Jacek Zieliński na przedmeczowej konferencji tak wypowiadał się na temat spotkania. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że Lechia to bardzo dobry zespół, ale my też mamy swoje atuty i chcemy w końcu zacząć wygrywać, bo ostatnio potraciliśmy punkty w zremisowanych meczach. Doceniamy przeciwnika, ale na własnym stadionie i wreszcie przy pomocy naszych kibiców - bo tego nam ostatnio brakowało w meczu z Ruchem - postaramy się powalczyć o pełną pulę.

Szkoleniowiec Lechii o samym spotkaniu wystosował bardzo wyważone słowa. - Nie rozpatrujemy spotkania z Cracovią w kategoriach rewanżu. Chcemy zagrać dobry mecz i nie iść w nim na skróty, tylko krok po kroku realizować to, co sobie założymy. Dzięki temu znajdziemy drogę do zwycięstwa. Uważam, że stać nas na to, żeby zagrać 90 minut na pełnych obrotach, z pełnym zaangażowaniem i skupieniem, ale również pokorą.

Pomimo dobrego początku sezonu w wykonaniu podopiecznych Piotra Nowaka, drużynę z Gdańska czeka ciężka przeprawa. Nie tylko ze względu na wzmocnienia kadry "Pasów", ale też za sprawą ciągnącej się długie lata passy meczów bez wygranej na obiekcie Cracovii. Biało-Zieloni ostatni raz z murawy stadionu przy ulicy Kałuży zwycięskim krokiem schodzili, aż 55 lat temu! Dokładnie 26 kwietnia 1961 roku. Co prawda na wyjeździe pokonali Cracovię 7 lat temu - 7 sierpnia 2009 roku - z tym, że mecz rozgrywany był na zastępczym stadionie "Pasów" w Sosnowcu podczas przebudowy obiektu w Krakowie. Patrząc na obecną dyspozycję Lechistów można pokusić się jednak o stwierdzenie, że jest przed nimi duża szansa na przełamanie niechlubnego rekordu właśnie w piątkowy wieczór.

NIE ZAGRAJĄ:

Cracovia: Karaczanakow (kontuzja), Diego (kontuzja), Jaroszyński (kontuzja).

Lechia: Mila (kontuzja), Peszko (kontuzja), Milinković-Savić (kontuzja), Pawłowski (kontuzja).
Marcin Chycki
Źródło: gazetakrakowska.pl 9 września 2016 [1]

"Pierwsza porażka Pasów u siebie" -

Pierwsza porażka Pasów u siebie

0-1 Marco Paixao 18

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Maloca, Haraslin, F. Paixao, Janicki (Lechia). Widzów 8413.

CRACOVIA: Sandomierski - Deleu, Polczak, Wołąkiewicz (27 Malarczyk), Brzyski (71 Piątek) - Covilo, Dąbrowski - Wójcicki, Budziński, Jendrisek (46 Wdowiak) - Szczepaniak.

LECHIA: Milinkovic-Savic - Wojtkowiak, Nunes, Maloca, Wawrzyniak (74 Janicki) - Slavchev, Krasic - F. Paixao, Wolski (71 Chrapek), M. Paixao - Kuświk (23 Haraslin).

Krakowianie wygrali z Lechią 4 kolejne mecze, w piątym nie dali rady.

Zapewne mecz miałby całkiem inny przebieg gdyby w 11. minucie Budziński trafił z 16 m do siatki, a nie w lewy słupek. W natychmiastowej odpowiedzi Krasic strzelał z czystej pozycji, ale Sandomierski nie dał się pokonać, podobnie jak pięć minut później gdy wybił spod poprzeczki piłkę po "główce" Kuświka.

W 18. minucie padł jedyny - jak się okazało - gol spotkania. Na lewym skrzydle Wolski zrobił wiatrak z Wołąkiewicza, po czym dośrodkował na środek pola karnego. Skiksował Flavio Paixao, ale futbolówka dotarła do jego brata Marco, który z 8 m huknął w prawy górny róg.

Do remisu dążył głównie Budziński. W 26. minucie strzelił nad poprzeczką, a w 33. minucie uderzył z 12 m w środek bramki, dokładnie tam, gdzie stał golkiper gdańszczan.

W 36. minucie goście mieli 100-procentową sytuację, lecz M. Paixao, który z 3 m powinien wpakować piłkę do bramki, przegrał pojedynek z interweniującym szczęśliwie, ale i z refleksem Sandomierskim.

Po przerwie inicjatywę mieli gospodarze, którzy ostrzeliwali bramkę rywali. Konkretnych okazji naliczyliśmy jednak niewiele. W 57. minucie pięknym strzałem z 20 m popisał się Wójcicki, piłka przeleciała tuż obok prawego "okienka". Z kolei w 87. minucie debiutujący w biało-czerwonych barwach (debiutował także Brzyski) Piątek doszedł do "główki", lecz futbolówka odbiła się od ziemi i poszybowała nad bramką...

Więcej strzałów oddała Cracovia (15:10, celne 3:5), miała przewagę optyczną (56 procent posiadania piłki), ale nie potrafiła wykończyć skutecznie choćby jednej akcji...

ST
Źródło: Sportowe Tempo 9 września 2016 [2]

"Cracovia - Lechia. Pierwsza porażka "Pasów" na swoim stadionie" -

Cracovia - Lechia. Pierwsza porażka "Pasów" na swoim stadionie

Cracovia przegrała z Lechią Gdańsk 0:1 w meczu 8. kolejki ekstraklasy.

Kibice Cracovii liczyli na to, że po przerwie reprezentacyjnej zobaczą nową drużynę. Z racji pozyskania nowych zawodników,a także wreszcie zwycięską, bo ostatnio nie sięgała po 3 punkty. W wyjściowym składzie wyszedł Tomasz Brzyski, po 26 min na murawie pojawił się drugi z pozyskanych ostatnio piłkarzy – Piotr Malarczyk, zastępując kontuzjowanego Huberta Wołąkiewicza. Ten pierwszy mógł mieć „wejście smoka” gdyby trafił z rzutu wolnego w 8 min, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka.

Lechia też przyjechała odmieniona z dwoma nowymi zawodnikami - Joao Nunesem i Simeonem Sławczewem. Gdańszczanie byli nastawieni bardzo ofensywnie.

Nie zraziła ich sytuacja z 11 min, gdy po akcji Deleu Marcin Budziński trafił w słupek. O mało co ich kontratak nie zakończył się golem – strzał Milosa Krasicia obronił jednak Grzegorz Sandomierski. Byli jednak groźni, niebawem główkował Grzegorz Kuświk i bramkarz „Pasów” musiał popisać się kapitalną interwencją, by wybić piłkę na róg. Ofensywne zapędy gdańszczan przyniosły skutek w 17 min. Wtedy to Rafał Wolski łatwo ograł na skrzydle Huberta Wołąkiewicza, a będący 8 m przed bramką Marco Paixao skierował piłkę do siatki.

W 26 min aktywny Budziński posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką. W 33 min w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Szczepaniak, ale strzelił w sam środek bramki. W rewanżu znów M. Paixao siał zamęt w szeregach obronnych krakowian i Sandomierski instynktownie obronił jego strzał z 3 m. Z kolei „Budzik” postraszył Vanję Milinkovicia-Savicia, który odbił jego strzał na róg.

Po przerwie krakowianie grali dość chaotycznie, mnożyły się straty piłki. Na pierwszy groźny strzał trzeba było czekać do 57 min gdy nieznacznie pomylił się Jakub Wójcicki. Po serii błędów gospodarzy do pozycji strzeleckiej doszedł z kolei Sławczew, ale uderzył w środek bramki.

Gospodarzom brakowało pomysłów na grę ofensywną. Trener Jacek Zieliński imał się różnych sposobów, wpuścił na boisko trzeciego z ostatnio pozyskanych piłkarzy – Krzysztofa Piątka.

Czas uciekał, a „Pasy” nie mogły zagrozić gdańskiemu bramkarzowi. Tak oto pierwsza porażka w tym sezonie u siebie stała się faktem.

Teraz piłkarze Cracovii będą mieli trochę czasu na zebranie sił. Kolejny mecz, też z ekipą znad morza – Arką, rozegrają w Gdyni w przyszły poniedziałek.

Cracovia – Lechia Gdańsk 0:1 (0:1) Bramka: 0:1 M. Paixao 17.

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Wołąkiewicz (26 Malarczyk), Polczak, Brzyski (70 Piątek) – Wójcicki, Covilo, Budziński, Dąbrowski, Jendrisek (46 Wdowiak) – Szczepaniak .

Lechia: Milinković-Savić – Wojtkowiak, Joao Nunes, Maloca Ż, Wawrzyniak (73 Janicki) – F. Paixao, Sławczew, Krasić, Wolski (71 Chrapek), Kuświk (23 Haraslin Ż) – M. Paixao.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Maloca (5, faul), Haraslin (31, faul), F. Paixao (82, faul), Janicki (90+1, niesportowe zachowanie). Widzów: 8413.
Źródło: gazetakrakowska.pl 9 września 2016 [3]

Piłkarze po meczu

Mecze sezonu 2016/17

Piast Żmigród 2016-06-18 Piast Żmigród - Cracovia 2:9  MŠK Žilina 2016-06-22 Cracovia - MŠK Žilina 1:2  Ruch Chorzów 2016-06-25 Ruch Chorzów - Cracovia 1:3  Shkëndija Tetowo 2016-06-30 KF Shkëndija 79 Tetowo - Cracovia 2:0  Shkëndija Tetowo 2016-07-07 Cracovia - KF Shkëndija 79 Tetowo 1:2  Garbarnia Kraków 2016-07-12 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:4  Piast Gliwice 2016-07-17 Cracovia - Piast Gliwice 5:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-07-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 3:2  Górnik Łęczna 2016-07-31 Górnik Łęczna - Cracovia 0:0  Wisła Kraków 2016-08-05 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Jagiellonia Białystok 2016-08-09 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1  Lech Poznań 2016-08-12 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2016-08-20 Cracovia - Ruch Chorzów 1:1  Pogoń Szczecin 2016-08-27 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Proszowianka Proszowice 2016-09-03 Proszowianka Proszowice - Cracovia 0:5  Lechia Gdańsk 2016-09-09 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:1  Arka Gdynia 2016-09-19 Arka Gdynia - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2016-09-24 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2016-10-02 Cracovia - Korona Kielce 6:0  Tatran Preszów 2016-10-07 Tatran Preszów - Cracovia 0:2  Wisła Płock 2016-10-14 Cracovia - Wisła Płock 1:0  Śląsk Wrocław 2016-10-22 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2016-10-30 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:3  Legia Warszawa 2016-11-06 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2016-11-18 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-11-25 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:3  Górnik Łęczna 2016-12-04 Cracovia - Górnik Łęczna 1:1  Wisła Kraków 2016-12-10 Wisła Kraków - Cracovia 1:1  Lech Poznań 2016-12-17 Cracovia - Lech Poznań 1:1  Cracovia_herb 2017 Trening Noworoczny  Garbarnia Kraków 2017-01-18 Garbarnia Kraków - Cracovia 5:5  Szachtar Donieck 2017-01-22 Cracovia - Szachtar Donieck 0:2  Yanbian Funde 2017-01-25 Cracovia - Yanbian Funde 3:0  Dacia Kiszyniów 2017-01-28 Cracovia - Dacia Kiszyniów 1:1  SV Ried 2017-02-01 Cracovia - SV Ried 0:0  Zemplín Michalovce 2017-02-04 Cracovia - Zemplín Michalovce 0:0  Ruch Chorzów 2017-02-10 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Pogoń Szczecin 2017-02-19 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1  Lechia Gdańsk 2017-02-25 Lechia Gdańsk - Cracovia 4:2  Arka Gdynia 2017-03-04 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Zagłębie Lubin 2017-03-13 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:1  Korona Kielce 2017-03-19 Korona Kielce - Cracovia 3:0  Wisła Płock 2017-04-01 Wisła Płock - Cracovia 4:1  Śląsk Wrocław 2017-04-07 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0  Jagiellonia Białystok 2017-04-15 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0  Legia Warszawa 2017-04-22 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Zagłębie Lubin 2017-05-01 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:2  Arka Gdynia 2017-05-08 Cracovia - Arka Gdynia 2:0  Wisła Płock 2017-05-13 Wisła Płock - Cracovia 1:1  Górnik Łęczna 2017-05-16 Górnik Łęczna - Cracovia 3:0  Ruch Chorzów 2017-05-19 Cracovia - Ruch Chorzów 2:0  Śląsk Wrocław 2017-05-27 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2017-06-02 Cracovia - Piast Gliwice 0:1