2016-10-11 SMS PZHL U20 Sosnowiec – Comarch Cracovia 2:9

Wersja z dnia 14:45, 18 kwi 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (drobne redakcyjne, opis meczu)

(0:4; 1:3; 1:2)

Sędzia: Michał Baca (główny) - Grzegorz Cudek, Mateusz Krzywda (liniowi)

33:47 Filip (Gogoc)

47:25 Maciej Rybak (Sołtys, Michał Rybak)

38:14 Drzewiecki (Chovan, Jenčik)
43:45 Paczkowski ( Kisielewski, Rompkowski)
45:26 Drzewiecki (Urbanowicz)

10 min. 12 min.

"SMS – Cracovia: dziewiąte zwycięstwo „Pasów”" -

SMS – Cracovia: dziewiąte zwycięstwo „Pasów”

Zakończyła się pierwsza runda w hokejowej ekstraklasie. Liderem pozostała Cracovia, która rozgromiła w Sosnowcu SMS.

„Pasy” były 100-procentowym faworytem. Zastanawiano się tylko, w jakim rozmiarach wygrają. Po pierwszej tercji, po której prowadziły 4:0, zanosiło się na dwucyfrówkę. I taki wynik powinien paść, ale w 52 min Rafał Dutka nie wykorzystał karnego. Kilka bramek gości było przedniej marki, ale chyba najbardziej efektowną zdobył Filip Drzewiecki - atomowym strzałem z „klepki”.

We wtorek trener Rudolf Rohaczek dał odpocząć Rafałowi Radziszewskiemu, na zmianę bronili Robert Kowalówka i Michał Łuba, ten drugi pod koniec meczu obronił karnego. W czwartym ataku pojawili się młodzi gracze - Oliver Paczkowski i Karol Kisielewski. I obaj zdobyli po golu. Krakowianie wygrali po raz dziewiąty z rzędu. Teraz szykują się do niedzielnego meczu na „szczycie” z GKS Tychy na lodowisku rywala.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 11 października 2016 [1]

"Spokojne zwycięstwo lidera" -

Spokojne zwycięstwo lidera

Jedenaście bramek padło podczas dzisiejszego spotkania SMS U20 PZHL i Comarch Cracovii. Dziewięć z nich strzelili podopieczni Rudolfa Roháčka, którzy wygrali jednogłośnie.

Przez pierwsze dziesięć minut młodzi zawodnicy sosnowieckiej szkółki nawiązywali równorzędną walkę z mocnym rywalem, lecz nie byli w stanie wyprowadzić krążka z własnej tercji. Dodatkowo indywidualne błędy sprawiały, że hokeiści z Krakowa częściej zagrażali bramce Kamila Lewartowskiego. W jedenastej minucie padła pierwszy gol, a swoją indywidualną kontrę pewnym strzałem pod poprzeczkę wykończył Richard Jenčík. Kolejne dwie bramki podopieczni Rudolfa Roháčka zdobywali grając w liczebnej przewadze. Najpierw do siatki trafił Karol Kisielewski, a chwilę później Krystian Dziubiński. Tercję zakończyła bramka Macieja Urbanowicza.

W drugiej odsłonie na lodzie ponownie przeważali goście, czego efektem była szybka bramka Macieja Kruczka. Zawodnik „Pasów” przymierzył z niebieskiej linii nie dając szans Lewartowskiemu. Trzy minuty później było już 0:6, a po szybkiej dwójkowej kontrze na listę strzelców wpisał się Petr Šinágl. Bramka ta została uznana dopiero po analizie wideo. W 33. minucie „Orlęta” zdołały trafić do bramki, a Michaela Łubę (ten w 31. minucie zmienił w między słupkami Roberta Kowalówkę) po akcji „sam na sam” pokonał Kamil Filip. Wynik tercji ustalił Filip Drzewiecki, który po szybkiej kontrze z najbliższej odległości pokonał Lewartowskiego.

W ostatniej odsłonie padły tylko trzy bramki. Dwie z nich strzelili hokeiści z Krakowa (Oliver Paczkowski i ponownie Drzewiecki) oraz jedną Maciej Rybak. Warto również wspomnieć, że w ostatnich dziesięciu minutach rzutów karnych nie wykorzystali Rafał Dutka i Szymon Skrodziuk.