2017-03-08 Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:3: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 13: Linia 13:
|                                rok = 2017
|                            godzina = 18:30
|                            miejsce = Kraków ul. Siedleckiego 7
|                            miejsce = Kraków, [[Lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego|ul. Siedleckiego 7]]

(1:1; 1:1; 2:1)

Sędzia: Paweł Breske, Tomasz Radzik (główni) - Marcin Polak, Mariusz Smura (liniowi)

44:24 Jaśkiewicz (Zapała) 5/4

12 min. 16 min.

"Cracovia znów pokonała Podhale. Jeszcze dwa kroki i finał!" -

Cracovia znów pokonała Podhale. Jeszcze dwa kroki i finał!

Trwa zwycięska Cracovii w meczach z Podhalem. W dziesiątym meczu krakowianie odnieśli dziesiąte zwycięstwo i prowadzą w play-off 2:0. Takiej serii z „Szarotkami” Cracovia jeszcze nie miała.

Początek meczu wskazywał, że możemy mieć powtórkę z wtorku kiedy w pierwszej tercji padło aż siedem goli. Już w 68 sekundzie zasłonięty Maris Jucers przepuścił między nogami strzał Łukasza Ziba. „Szarotki” odpowiedziały szybko golem, Kasper Bryniczka trafił z czterech metrów po idealnym zagraniu za bramki Fina Jarkko Hattunena. Potem oba zespoły postawiły na uważną grę w defensywnie. Przewagę w tej tercji i to wyraźną miała Cracovia (w strzałach 17 do 6), dwóch bardzo dobrych okazji nie wykorzystał Damian Słaboń.

W drugiej tercji gra zaostrzyła się, zaczęły się sypać kary na oba zespoły. Kiedy na ławce kar siedziało dwóch graczy Podhala Maciej Urbanowicz potężnym strzałem pokonał Jucersa. Ale „Szarotki” szybko wyrównały, wykorzystując grę w przewadze, silnie strzelił Aleksandr Radzinski, krążek po parkanach Rafała Radziszewskiego wpadł do siatki. Gra była szarpana, nerwowa, świetnych okazji nie wykorzystali po jednej stronie Tomas Sykora, po drugiej Mateusz Michalski. – Kto zachowa więcej sił na trzecią tercję ten wygra – mówił olimpijczyk Roman Steblecki.

Na początku trzeciej tercji „Pasy” szybko zdobyły dwa gole, najpierw goście źle wyprowadzali krążek z własnej, przejął go Krystian Dziubiński podał do nieobstawionego Damiana Kapicy i ten z bliska pokonał Jucersa. Potem Kapica chytrze strącił krążek po strzale z dystansu Petera Novajovskyego. Ale już w 17 sekund później, kiedy na ławce kar siedział Patryk Wajda, Oskar Jaśkiewicz zdobył kontaktowego gola. „Pasy” miały w końcówce meczu więcej sił i dowiozły wygraną do końcowej syreny.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 8 marca 2017 [1]

"Emocje do końca. Cracovia wygrywa po rollercoasterze" -

Emocje do końca. Cracovia wygrywa po rollercoasterze

Hokeiści Comarch Cracovii zrealizowali plan i wygrali po raz drugi z drużyną z Nowego Targu. Wynik rozstrzygał się do ostatnich minut, a duża w tym zasługa Marisa Jucersa, który obronił, aż 45 strzałów na swoją bramkę.

Wynik jako pierwsi otworzyli gospodarze. W 2. minucie Maciej Sulka pechowo zgubił krążek, przejął go Lukáš Zíb i pięknym uderzeniem zdobył gola. Kilka minut później Podhale wyrównało za sprawą Kaspra Bryniczki, który otrzymał podanie zza bramki od Jarosława Różańskiego i z najbliższej odległości zmieścił gumę w siatce. Cracovia miała optyczna przewagę na lodzie, jednak dobrze bronił Maris Jučers i pierwsza odsłona zakończyła się remisem 1:1.

Druga tercja obfitowała w sporą liczbę wykluczeń z obu stron. Ale to mistrzowie Polski jako pierwsi zdołali pokonać nowotarskiego bramkarza. Miało to miejsce podczas podwójnej gry w przewadze, a strzelcem gola po mocnym strzale po lodzie był Maciej Urbanowicz. Podhale nie zamierzało jednak składać broni. Podczas gry 4/3 po dobrym podaniu Jarkko Hattunena do wyrównania doprowadził Aleksandr Radziński. W 43. minucie Krystian Dziubiński obsłużył podaniem Damiana Kapicę, a ten wymanewrował Jučersa i bez problemu zaliczył trafienie. Nie minęła minuta, a popularny „Kapi” mógł cieszyć się już z dwóch goli. Po mocnym strzale Petra Novajovskýego napastnik zbił krążek kijem.

Dwadzieścia sekund później Podhale za sprawą Oskara Jaśkiewicza złapało kontakt. Krzysztof Zapała wygrał wznowienie, odegrał do defensora, a ten bez problemów pokonał Rafała Radziszewskiego. Wynik już się nie zmienił, a krakowianie bez problemów kontrolowali grę nie pozwalając choćby na wycofanie Jučersa do boksu. Było to dziesiąte zwycięstwo Cracovii nad Podhalem w tym sezonie. W najbliższy weekend rywalizacja przeniesie się do Nowego Targu.