Mecz poprzedniego dnia:

2017-03-12 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 0:4

"Cracovia nie myśli o grze o utrzymanie" -

Cracovia nie myśli o grze o utrzymanie

W meczu kończącym 25. kolejkę ekstraklasy Cracovia podejmuje w poniedziałek Zagłębie Lubin (godz. 18).

Nie mogą zagrać kontuzjowani Miroslav Covilo oraz Piotr Malarczyk. Do kadry meczowej, po wyleczeniu kontuzji, wraca Paweł Jaroszyński. Na razie gole dla „Pasów” w tym roku zdobywa głównie Krzysztof Piątek. Ale pierwszą bramkę w „Pasach” zdobył ostatnio Jaroslav Mihalik. - Zaczyna być zawodnikiem mającym coraz więcej do powiedzenia na boisku - mówi o Słowaku szkoleniowiec Cracovii Jacek Zieliński. - Po to go tu sprowadzaliśmy, by nam pomógł, bo to jest chłopak, który umie grać w piłkę.

Czy „Pasy” muszą się mentalnie szykować do gry o utrzymanie?

- Nie ma u nas takiego podejścia, przede wszystkim chcemy się szykować do gry o zwycięstwo - przekonuje Zieliński. - Interesują nas trzy punkty. Dopóki będą istniały matematyczne szanse na to, by być w ósemce, to będziemy chcieli to wykorzystać. Będziemy grali w każdym meczu o trzy punkty i zobaczymy, do czego to wystarczy. Mentalnie nie ma żadnych innych rozwiązań.

Przypuszczalny skład Cracovii: Sandomierski - Deleu, Polczak, Wołąkiewicz, Jaroszyński - Wójcicki, Dąbrowski, Budziński, Steblecki, Mihalik - Piątek.
Źródło: gazetakrakowska.pl 13 marca 2017 [1]

"Cracovia - Zagłębie: Dwunasty remis "Pasów"" -

Cracovia - Zagłębie: Dwunasty remis "Pasów"

Krakowianie, goniący pierwszą ósemkę ekstraklasy, odrobili do niej tylko punkt. Tracą teraz pięć "oczek" do 8. lokaty. Zapowiada się walka o utrzymanie. W meczu z Zagłębiem Lubin po raz piąty z rzędu (!) uzyskali na własnym boisku remis 1:1.

To był ostatni dzwonek, by „Pasy” jeszcze włączyły się do walki o pierwszą ósemkę. By było to realne, musiały wygrać. Nic z tych rzeczy. Dystans do upragnionej pierwszej ósemki wynosi pięć punktów i szanse na awans do niej są czysto matematyczne, a realnie oceniając, ich po prostu nie ma. Gospodarze zanotowali dwunasty remis w rozgrywkach.

Trener Jacek Zieliński ustawił zespół bardzo ofensywnie. W jedenastce pojawili się długo w niej niewidziani Mateusz Szczepaniak, Mateusz Cetnarski, Piotr Polczak oraz po wyleczeniu kontuzji Paweł Jaroszyński. Krakowianie musieli sięgnąć po trzy punkty. Ostatni raz dokonali tego u siebie 14 października, kiedy to pokonali Wisłę Płock (1:0). Na kolejną wygraną jeszcze poczekają...

Goście wyszli na to spotkanie też ofensywnie usposobieni, z dwójką napastników. Oni pierwsi skonstruowali groźną akcję. W 7 min Grzegorz Sandomierski dalekim wybiegiem z bramki zażegnał niebezpieczeństwo, uprzedzając szarżującego Adama Buksę. W 11 min było jeszcze groźniej – po niefortunnej interwencji Jakuba Wójcickiego z bliska strzelał Jarosław Kubicki, ale Sandomierski obronił. Nieszczęście „Pasów” stało się minutę później. Filip Starzyński przerzucił piłkę nad Hubertem Wołąkiewiczem, wpadł w pole karne i nie dał żadnych szans bramkarzowi Cracovii na skuteczną interwencję. Gospodarze odpowiedzieli błyskawicznie. Krzysztof Piątek sprytnie obrócił się w polu karnym, strzelał z pierwszej piłki, ale minimalnie niecelnie. Niebawem najlepszy snajper „Pasów” znów próbował, tym razem uderzał głową po podaniu Mateusza Szczepaniaka – znów obok prawego słupka bramki Zagłębia.

W 20 min z dystansu uderzał Jaroslav Mihalik – też niecelnie. Goście nie pozostawali dłużni, obrona Cracovii pękała w szwach przy ofensywnych akcjach rywali. Zagłębie miało kilka dobrych szans. W 29 min strzałem z 25 m popisał się zdobywca gola. Sandomierski mógł tylko bezradnie odprowadzić piłkę wzrokiem, ale na szczęście dla gospodarzy futbolówka minęła słupek. Podobnie było, gdy główkował Buksa, po świetnym podaniu Krzysztofa Janusa. Kibice oglądali ciekawy mecz, grany według scenariusza: akcja za akcję. Goście byli jednak groźniejsi. Po serii błędów krakowian w doskonałej sytuacji znalazł się Łukasz Piątek, ale przegrał pojedynek z Sandomierskim. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy K. Piątek pospieszył się z kolei ze strzałem i szansa na bramkę przepadła. Po chwili ten sam zawodnik główkował nad spojeniem.

Zieliński próbował ratować sytuację i na drugą połowę „Pasy” wyszły z dwójką napastników. Do przodu przesunięty został Szczepaniak, a miejsce na flance zajął Erik Jendrisek. W 57 min lubinianie mogli zupełnie sprowadzić do parteru gospodarzy. Starzyński z 5 m posłał jednak piłkę obok słupka. W odpowiedzi główkował Szczepaniak, ale za lekko, by pokonać Martina Polacka.

Wkrótce napastnik opuścił boisko, a jego miejsce na placu gry zajął Tomas Vestenicky. W 68 min odżyły nadzieje gospodarzy – strzałem z 20 m popisał się Marcin Budziński i „zdjął pajęczynę” z lubińskiej bramki. To siódmy gol tego zawodnika w tym sezonie. Równie piękny jak wiele poprzednich bramek.

Był jeszcze czas, by gospodarze pokusili się o kolejne gole. W 77 min K. Piątek pofrunął i doszedł do strzału głową – uderzał jednak niecelnie. Z kolei goście byli bliscy powodzenia, gdy do pustej bramki kierował już piłkę Arkadiusz Woźniak, ale Wołąkiewicz wślizgiem uratował sytuację. Gospodarze starali się, ale nic z tego nie wyszło.

Cracovia – Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Starzyński 12, 1:1 Budziński 68.

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki, Polczak, Wołąkiewicz, Jaroszyński – Szczepaniak (63 Vestenicky), Dąbrowski (46 Jendrisek), Cetnarski, Budziński, Mihalik – K. Piątek.

Zagłębie: Polacek – Todorovski, Madera, Tosik, Dziwniel - Janus, Ł. Piątek, Kubicki, Janoszka (77 Mazek) – Buksa (67 Woźniak), Starzyński (83 Rakowski).

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Warszawa). Żółte kartki: Jaroszyński (2, faul), Jendrisek (52, faul), Cetnarski (90+1, niesportowe zachowanie) – Ł. Piątek (21, faul), Rakowski (90+1, niesportowe zachowanie). Widzów: 6473.
Źródło: gazetakrakowska.pl 13 marca 2017 [2]

"Dwunasty remis Cracovii..." -

Dwunasty remis Cracovii...

0-1 Filip Starzyński 12

1-1 Marcin Budziński 68

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Jaroszyński, Jednrisek, Cetnarski - Ł. Piątek, Starzyński, Rakowski, Buksa. Widzów 6473.

CRACOVIA: Sandomierski - Wójcicki, Polczak, Wołąkiewicz, Jaroszyński - Dąbrowski (46 Jendrisek), Budziński - Szczepaniak (63 Vestenicky), Cetnarski, Mihalik - K. Piątek.

ZAGŁĘBIE: Polacek - Todorovski, Tosik, Madera, Dziwniel - Ł. Piątek, Kubicki - Janus, Starzyński (83 Rakowski), Janoszka (77 Mazek) - Buksa (68 Woźniak).

Cracovia po raz ostatni wygrała u siebie 14 października, 1-0 z Wisłą Płock. Później doznała dwóch porażek (po 1-3), a następnie pięć razy z rzędu zremisowała 1-1. Przy ul. Kałuży Pasy nie odniosły zwycięstwa od pięciu miesięcy...

W poniedziałek lepiej weszło w mecz Zagłębie. Bramka mogła paść w 11. minucie. Po nieudanej interwencji Wójcickiego, sam na sam z bramkarzem znalazł się na 4. metrze Kubicki. Sandomierski błysnął jednak refleksem i obronił strzał nogami.

Minutę później był już bezradny, gdy Starzyński przerzucił piłkę nad Wołąkiewiczem i uderzył z 8 m w "krótki" róg. 0-1.

Gospodarze mogli szybko wyrównać. W 15. minucie K. Piątek uderzył z 13 m z półwoleja, ale chybił. W 17. minucie ten sam zawodnik główkował z 10 m,lecz znów tuż obok słupka.

Szanse na podwyższenie mieli lubinianie w 33. i 38. minucie. Najpierw po "główce" Buksy piłka minęła prawy słupek o centymetry, a następnie oko w oko z Sandomierskim stanął Ł. Piątek, ale przegrał pojedynek.

Kolejnej okazji dla gości nie wykorzystał w 57. minucie Starzyński. Strzelał z 6 m, jednak golkiper Pasów zdołał musnąć futbolówkę, która w efekcie nie wpadła do bramki.

Ofensywa krakowian przyniosła skutek w 68. minucie. Budziński huknął z prawie 25 m w okolice prawego "okienka". Przepiękny gol!

W 77. minucie Cracovia powinna objąć prowadzenie. Z lewego skrzydła zacentrował Jaroszyński, a K. Piątek posłał piłkę głową z 3 m obok lewego słupka. Sytuacja była stuprocentowa.

Minutę później gospodarzy mógł skarcić Woźniak. Minął już Sandomierskiego, ale drogę do pustej bramki zagrodził w ostatniej chwili Wołąkiewicz.

W końcówce krakowianie atakowali, lecz nie potrafili stworzyć konkretnej sytuacji bramkowej.

st
Źródło: Sportowe Tempo 14 marca 2017 [3]

Mecze sezonu 2016/17

Piast Żmigród 2016-06-18 Piast Żmigród - Cracovia 2:9  MŠK Žilina 2016-06-22 Cracovia - MŠK Žilina 1:2  Ruch Chorzów 2016-06-25 Ruch Chorzów - Cracovia 1:3  Shkëndija Tetowo 2016-06-30 KF Shkëndija 79 Tetowo - Cracovia 2:0  Shkëndija Tetowo 2016-07-07 Cracovia - KF Shkëndija 79 Tetowo 1:2  Garbarnia Kraków 2016-07-12 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:4  Piast Gliwice 2016-07-17 Cracovia - Piast Gliwice 5:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-07-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 3:2  Górnik Łęczna 2016-07-31 Górnik Łęczna - Cracovia 0:0  Wisła Kraków 2016-08-05 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Jagiellonia Białystok 2016-08-09 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1  Lech Poznań 2016-08-12 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2016-08-20 Cracovia - Ruch Chorzów 1:1  Pogoń Szczecin 2016-08-27 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Proszowianka Proszowice 2016-09-03 Proszowianka Proszowice - Cracovia 0:5  Lechia Gdańsk 2016-09-09 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:1  Arka Gdynia 2016-09-19 Arka Gdynia - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2016-09-24 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2016-10-02 Cracovia - Korona Kielce 6:0  Tatran Preszów 2016-10-07 Tatran Preszów - Cracovia 0:2  Wisła Płock 2016-10-14 Cracovia - Wisła Płock 1:0  Śląsk Wrocław 2016-10-22 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2016-10-30 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:3  Legia Warszawa 2016-11-06 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2016-11-18 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-11-25 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:3  Górnik Łęczna 2016-12-04 Cracovia - Górnik Łęczna 1:1  Wisła Kraków 2016-12-10 Wisła Kraków - Cracovia 1:1  Lech Poznań 2016-12-17 Cracovia - Lech Poznań 1:1  Cracovia_herb 2017 Trening Noworoczny  Garbarnia Kraków 2017-01-18 Garbarnia Kraków - Cracovia 5:5  Szachtar Donieck 2017-01-22 Cracovia - Szachtar Donieck 0:2  Yanbian Funde 2017-01-25 Cracovia - Yanbian Funde 3:0  Dacia Kiszyniów 2017-01-28 Cracovia - Dacia Kiszyniów 1:1  SV Ried 2017-02-01 Cracovia - SV Ried 0:0  Zemplín Michalovce 2017-02-04 Cracovia - Zemplín Michalovce 0:0  Ruch Chorzów 2017-02-10 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Pogoń Szczecin 2017-02-19 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1  Lechia Gdańsk 2017-02-25 Lechia Gdańsk - Cracovia 4:2  Arka Gdynia 2017-03-04 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Zagłębie Lubin 2017-03-13 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:1  Korona Kielce 2017-03-19 Korona Kielce - Cracovia 3:0  Wisła Płock 2017-04-01 Wisła Płock - Cracovia 4:1  Śląsk Wrocław 2017-04-07 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0  Jagiellonia Białystok 2017-04-15 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0  Legia Warszawa 2017-04-22 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Zagłębie Lubin 2017-05-01 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:2  Arka Gdynia 2017-05-08 Cracovia - Arka Gdynia 2:0  Wisła Płock 2017-05-13 Wisła Płock - Cracovia 1:1  Górnik Łęczna 2017-05-16 Górnik Łęczna - Cracovia 3:0  Ruch Chorzów 2017-05-19 Cracovia - Ruch Chorzów 2:0  Śląsk Wrocław 2017-05-27 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2017-06-02 Cracovia - Piast Gliwice 0:1