2017-08-03 HC 05 Bańska Bystrzyca - Comarch Cracovia 9:4

Wersja z dnia 14:15, 21 mar 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

59:44 Kapica 5/4

27 min. (w tym 25 dla Mihálika) 6 min.

Grad bramek w sparingu mistrzów

W swoim drugim sparingu hokeiści Comarch Cracovii przegrali na wyjeździe z HC 05 iClinic Bańska Bystrzyca 4:9. Gole dla „Pasów” zdobyli Petr Šinágl – dwie oraz Tomáš Sýkora i Damian Kapica po jednej.

– Wiemy, że będzie to niezwykle trudne spotkanie, w którym nie możemy sobie pozwolić na jeden błąd, bo tej klasy przeciwnik potrafi to skrzętnie wykorzystać. Nie będziemy czekać na to, co zrobi rywal. Mamy plan na ten mecz i będziemy starali się go zrealizować – mówił przed meczem Rudolf Roháček, opiekun Cracovii.

Jego podopieczni po wygranej 4:1 z Unią Oświęcim poczuli gorycz porażki, ulegając mistrzowi Słowacji aż 4:9.

„Pasy” źle weszły w mecz, bo pierwszego gola straciły już po 16 sekundach. Na listę strzelców wpisał się Gilbert Gabor. W momencie gdy z ławki kar opuszczał Kasper Bryniczka na 2:0 podwyższył Ivan Ďatelinka

HC 05 iClinic Bańska Bystrzyca w drugiej odsłonie zrobiła milowy krok w kierunku zwycięstwa. Po 25. minutach prowadziła już 6:0. Minutę później pierwszego gola dla Cracovii zdobył Tomáš Sýkora, który wykorzystał dobre dogranie Pawła Zygmunta.

Podobnie, jak w meczu z Unią, dwie bramki dla Cracovii zdobył Petr Šinágl. Czeski skrzydłowy dwukrotnie zrobił użytek z podań Krystiana Dziubińskiego.

Na 16 sekund przed końcową syreną czwartego gola dla mistrzów Polski zdobył Damian Kapica.