2017-08-17 Comarch Cracovia - TMH Polonia Bytom 5:1

Wersja z dnia 13:09, 22 mar 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

37:17 Jaworski (Maliník)

6 min. 4 min.

„Pasy” gotowe na Ligę Mistrzów

W ostatnim meczu sparingowym przed pojedynkami w Lidze Mistrzów zespół Comarch Cracovii pokonał na swoim lodowisku brązowego medalistę ostatnich mistrzostw Polski Polonię Bytom 5:1.

Mecz toczył się pod dyktando zespołu krakowskiego, który od pierwszych minut ostrzeliwał bramkę gości, ale dopiero na 31 sekund przed końcem tercji nowy nabytek „Pasów”, reprezentant Francji (ma także polski paszport) Teddy Da Costa zdobył gola.

W drugiej tercji świetną akcja popisał się drugi atak Cracovii i Maciej Urbanowicz podwyższył na 2:0. Chwila nieuwagi w obronie gospodarzy i goście strzelili kontaktowego gola. Ale odpowiedź „Pasów” była szybka i Tomas Sykora podwyższył na 3:1. W trzeciej odsłonie krakowanie dorzucili jeszcze dwie bramki, zdobyli ją młody 19-letni napastnik Eryk Sztwiertnia (trafił do Cracovii z czeskiego klubu HC Frydek Mistek) i pozyskany z Podhala Kacper Bryniczka.

Tym meczem „Pasy” zakończyły serię sześciu spotkań kontrolnych, z których wygrały cztery. Najcenniejsza była wygrana z czeskim pierwszoligowcem HC Frydek Mistek 4:2. – Do pierwszego meczu w Lidze Mistrzów w Monachium z Red Bull mamy jeszcze siedem dni. Będziemy pracować głównie nad szybkością i założeniami taktycznymi. Nasz pierwszy rywal w LM jest bardzo mocny, mamy nagrane na wideo ich mecze z okresu przygotowawczego. Do Monachium jedziemy klubowym autokarem w czwartek, dzień później zagramy z Red Bull – mówi trener Cracovii Rudolf Rohaczek.

Tymczasem PZHL podał termin meczu o Superpuchar, w którym zmierzą się Comarch Cracovia i GKS Tychy. Pojedynek ten odbędzie się 8 września na lodowisku przy ul. Siedleckiego. Będzie to czwarta edycja Superpucharu, krakowianie zdobywali go dwukrotnie, rok temu po rzutach karnych z Podhalem Nowy Targ. Dla Cracovii to jest dobry termin, zespół będzie miał za sobą cztery pojedynki w Lidze Mistrzów, po dwa z Red Bull Monachium i Brynaes IF.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 17 sierpnia 2017 [1]

"Comarch Cracovia po raz drugi lepsza od Polonii" -

Comarch Cracovia po raz drugi lepsza od Polonii

W swoim ostatnim sparingu przed Ligą Mistrzów Comarch Cracovia nie dała szans Polonii Bytom, pewnie zwyciężając 5:1. Na listę strzelców w drużynie krakowian wpisało się aż trzech nowo pozyskanych graczy: Teddy Da Costa, Eryk Sztwiertnia i Kasper Bryniczka.

W drugim przedsezonowym starciu z Polonią Bytom krakowianie po raz kolejny udowodnili swą wyższość nad brązowymi medalistami z zeszłego sezonu. Pierwsza tercja przebiegała pod dyktando „Pasów”, jednak nie potrafili oni „odczarować” bramki bytomian. Tej sztuki dokonał dopiero Teddy Da Costa na pół minuty przed końcem tercji.

Niespełna osiem minut po wznowieniu gry gospodarze prowadzili już dwoma golami i po ładnej akcji drugiej piątki, krążek do siatki skierował Urbanowicz. Polonia nie zamierzała jednak spocząć na laurach i po jednej z kontr, kontaktowe trafienie zdobył Jaworski. Było to jednak pierwsze i ostatnie skuteczne uderzenie na bramkę mistrzów Polski, którzy zdołali zaaplikować rywalom jeszcze trzy trafienia: W 39. minucie gola zdobył Sykora, w 46. Sztwiertnia, a na nieco ponad pięć minut do końca wynik ustalił Bryniczka.

Było to ostatnie spotkanie kontrolne krakowian przed grą w Champions Hockey League. Już 25 sierpnia Comarch Cracovia zainauguruje tegoroczne rozgrywki wyjazdowym meczem z Red Bull Monachium.