2017-10-03 Comarch Cracovia - IFK Helsinki 0:6: Różnice pomiędzy wersjami

|                    kary_gospodarz = 6
|                          kary_gosc = 7
|                  trener_gospodarz = [[Rudolf Rohaczek]]
|                        trener_gosc = Ari-Pekka Selin
|                      bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] ([[Michael Łuba|Łuba]])
|                      I_piatka_gospodarz = [[Damian Szurowski|Szurowski]]<br>[[Lukáš Zíb|Zíb]]<br>[[Tomáš Sýkora|Sýkora]]<br>[[Teddy Da Costa|Da Costa]]<br>[[Petr Kalus|Kalus]]

(0:1; 0:3; 0:2)

Sędzia: Robin Šír i Tomasz Radzik (Liniowi: Mariusz Smura i Wojciech Moszczyński)

Hokejowa Liga Mistrzów. Z marzeń Cracovii o sukcesie wyszły nici

Nie udało się zawodnikom Cracovii zdobyć pierwszego, historycznego punktu w Hokejowej Lidze Mistrzów, wczoraj w Tauron Arenie przegrali z IFK Helsinki różnicą aż sześciu bramek. Wiadomo już, że krakowianie niezależnie od wyniku ostatniego meczu w Helsinkach zajmą w grupie ostatnie miejsce.

Zespół z Finlandii, który zajmuje dziesiąte miejsce w ekstraklasie, zaczął mecz obiecująco. W 4 min Niklas Nordgren dynamicznie wjechał w strefę obronną krakowian i mocnym strzałem tuż przy słupku po raz pierwszy pokonał bramkarza Rafała Radziszewskiego.

Pierwsza tercja była wyrównana, ale mecz nie miał tempa, akcjom, i to z obu stron, brakowało dynamiki. Wprawdzie krakowianie nieźle budowali akcje ofensywne, ale gorzej było z ich wykańczaniem.

„Pasy” nie wykorzystały aż sześciu minut gry w przewadze. Nie udała im się ta sztuka nawet wtedy, gdy przez 45 sekund miały na lodzie przewagę dwóch graczy. Finowie grali bardzo twardo, a najmocniej odczuł to na własnej skórze Maciej Urbanowicz, który po bodiczku Oliwera Kaski musiał zjechać do boksu, gdzie był opatrywany.

W drugiej tercji Finowie podkręcili tempo i raz po raz zagrażali naszej bramce. Krakowianie odgryzali się pojedynczymi kontrami, po jednej z nich bliski zdobycia gola był Petr Sinagl. W 32 min goście wykorzystali grę w przewadze i krążek po atomowym strzale Kaskiego wpadł do siatki. A potem dwa razy „rozklepali” obronę graczy Cracovii i było już 0:4.

Ostatnią odsłonę gospodarze rozpoczęli fatalnie, grając w przewadze stracili gola. Finowie dominowali na lodzie i 17-letni Nordgren ustrzelił hat-tricka.

„Pasy” zagrały zdecydowanie słabiej niż w niedawnych spotkaniach w Krakowie z Red Bull Monachium i Brynaes, kiedy to przegrali tylko różnicą jednej bramki. Toteż Finowie nie musieli się zbytnio wysilać, by odnieść zwycięstwo. Mecz oglądał nowy trener reprezentacji Polski, Kanadyjczyk Ted Nolan.