|          gospodarz_owczesna_nazwa = Tauron KH GKS Katowice
Linia 13: Linia 13:
|                                rok = 2018
|                            godzina = 18:30
|                            miejsce = Kraków ul. Siedleckiego 7
|                            miejsce = Kraków, [[Lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego|ul. Siedleckiego 7]]

(0:0; 1:1; 0:0; 0:1)

Sędzia: Michał Baca, Zbigniew Wolas (główni) - Daniel Lipiński, Wojciech Moszczyński (liniowi)

61:54 Malasiński

12 min. 18 min.

"GieKSa zwycięża po raz trzeci. Finał o krok!" -

GieKSa zwycięża po raz trzeci. Finał o krok!

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli hokeiści Tauronu KH GKS-u Katowice. Podopieczni Toma Coolena pokonali dziś Comarch Cracovię 2:1 po dogrywce i w półfinałowej rywalizacji, która toczy się do czterech zwycięstw, prowadzą już 3:1.

W pierwszej tercji optyczną przewagę wypracowali sobie krakowianie. Byli dokładniejsi, aktywniejsi i oddali więcej strzałów. Zapewne wynikało to z faktu, że częściej grali w przewadze. Sęk w tym, że mieli ogromny problem, by zaskoczyć Shane'a Owena. Golkiper GieKSy kilka razy zaimponował świetnym refleksem, zatrzymując strzały Petra Kalusa, Krystiana Dziubińskiego i Teddy'ego Da Costę.

Kanadyjski golkiper skapitulował dopiero na początku drugiej odsłony. Uderzeniem spod linii niebieskiej zaskoczył go Petr Chaloupka i krakowscy kibice mieli spory powód do radości.

Katowiczanie rzucili się do odrabiania strat i w 30. minucie na tablicy świetlnej był remis: 1 do 1. Była to jedna z najdziwniejszych bramek, które padły w tegorocznych play-offach. Zacznijmy od tego, że po uderzeniu Jessego Rohtli krążek ugrzązł na siatce bramki. Fin nie dał za wygraną i sprytnie podbił gumę tak, że znalazła sie w polu bramkowym. A wtedy w odpowiednim miejcu w odpowiednim czasie znalazł się Mikołaj Łopuski i doprowadził do wyrównania. Sędzia Michał Baca dla pewności przejrzał jeszcze zapis wideo i po krótkiej analizie wskazał na środek tafli.

Podopieczni Toma Coolena starali się pójść za ciosem i chwilę później zagrali w przewadze, bo Bartosza Fraszkę sfaulował Ņikita Kolesņikovs. Ale nie udało im się wykorzystać okresu gry w przewadze. Groźniejsze sytuacje stworzyli tuż po nim, ale odrobiny szczęścia zabrakło Fraszce i Jakubowi Wanackiemu. Dość powiedzieć, że strzał tego drugiego musnął poprzeczkę.

W trzeciej odsłonie trwała prawdziwa wymiana ciosów, ale żaden z zespołów do końca regulaminowego czasu gry nie zdołał trafić do siatki. Sędziowie zarządzili więc dogrywkę, która w półfinałach rozgrywana jest systemem 4 na 4 przez 10 minut.

W dodatkowym czasie gry szczęście było z katowiczanami, którzy zdobyli złotego gola i sięgnęli po trzecie zwycięstwo w serii. Złotą akcję przeprowadził Tomasz Malasiński, który odebrał krążek we własnej tercji i od razu popędził na bramkę Cracovii. Później uderzył sprzed obrońcy i zaskoczył Rafała Radziszewskiego. Z wysokości trybun wydawało się, że bramkarz "Pasów" powinien w tej sytuacji zachować się znacznie lepiej.