Dąbrowski (42' Drewniak)
Hernández
Rakels (68' Čulina)
Piątek

"Cracovia przed meczem z Termaliką: kontuzja Michala Siplaka, kartki Miroslava Covilo" -

Cracovia pojechała na sobotni mecz z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza bez Miroslava Covilo, który musi pauzować za żółte kartki.

Okazało się, że do autokaru nie wsiadł także reprezentant słowackiej młodzieżówki Michal Siplak. Obrońca wrócił ze zgrupowania z kontuzją. - Jest to dla nas problem. Siplak dwa dni po meczu trenował dwa razy dziennie podczas zgrupowania reprezentacji i złapał kontuzję – relacjonuje trener Cracovii Michał Probierz.

- Słowacy postawili go na nogi, by mógł zagrać w spotkaniu we wtorek. Dla mnie skandalem jest to, że jak ma wyjechać z klubu, a jest kontuzjowany, to każe się mu stawić na kadrze, a jak złapie kontuzję w reprezentacji, to nie może przyjechać do klubu… Potem się okazuje, że wraca z urazem. Oni nie muszą się martwić, bo pewnie następny mecz zagra we wrześniu. Michal chciał być w porządku, ale teraz kuleje i nie ma co ryzykować jego występu. Bo wtedy ten uraz mógłby się pogłębić.

Reszta kadrowiczów z Cracovii wróciła po zgrupowaniach w dobrym stanie. Szansę na zastąpienie Covilo ma Damian Dąbrowski.

- Brak Miro to strata, jeszcze się zastanawiamy, kto go zastąpi – mówi Probierz. - Jest z tym trochę komplikacji. Szymon (Drewniak – przyp.) dwa dni nie trenował bo był przeziębiony. Biorę też pod uwagę opcję dwoma napastnikami i to też jest rozważane.

Probierz nie bierze pod uwagę występu Adama Dei, który jest po 10-dniowej chorobie. - Musi wrócić do dyspozycji – tłumaczy szkoleniowiec. - Rozmawiam z piłkarzami rezerwowymi, co muszą poprawiać. Adam ma sporą konkurencję na swojej pozycji, musi czekać na swoją szansę. Ale warto pracować, niektórzy zawodnicy pół roku temu nie grali, a teraz są podstawowymi.

Cracovia w Niecieczy musi co najmniej zremisować, by mieć szanse na awans do ósemki (w poniedziałek gra Zagłębie Lubin z Jagiellonią, które wyprzedza „Pasy” o punkt). Zakładając, że lubinianie wygrają swój mecz. Wtedy o wszystkim decydować będzie starcie 7 kwietnia Cracovii z Zagłębiem.

- Nie musimy, ale chcemy wygrać – mówi Probierz. - Jak grasz na remis to zazwyczaj przegrasz. Punkt daje nam gwarancję bycia w grze, ale chcemy zwyciężyć, by być na fali wznoszącej. Czeka nas trudny mecz. Termalica pracowała ostatnio nad grą defensywną. Z tego co wiem, to na treningach jej piłkarze poświęcili wiele czasu na stałe fragmenty i zagrania za linię obrony, dlatego musimy być bardzo czujni i może inaczej zagramy w tym spotkaniu niż normalnie. Termalica jest groźna w ofensywie, przy stałych fragmentach gry, które wykonuje Iancu, także Stefanik, do formy wrócił Gergel.
Źródło: gazetakrakowska.pl 30 marca 2018 [1]

"Przerwana seria Cracovii. Zespół Bruk-Betu Termaliki obnażył słabość krakowian" -

Przerwana seria Cracovii. Zespół Bruk-Betu Termaliki obnażył słabość krakowian

W meczu 29. kolejki ekstraklasy zespół Bruk-Betu Termaliki Nieciecza pokonał "Pasy". Skończyła się pasa Cracovii czterech wygranych meczów z rzędu.

Trener Michał Probierz musiał dokonać dwóch zmian w składzie w porównaniu z ostatnim meczem – za kartki musiał pauzować bowiem Miroslav Covilo, a kontuzjowany był Michal Siplak. Szansę występu od początku dostał Damian Dąbrowski, który już zagrał wiosną, ale wchodził do gry. Do jedenastki wrócił Kamil Pestka oraz Diego Ferraresso w miejsce Matica Finka. Cracovia wyszła więc z czterema Polakami w pierwszym składzie. Trener Jacek Zieliński postawił na Dariusza Trelę w bramce w miejsce zawodzącego ostatnio Jana Muchy. Szansę dostał też Bartosz Śpiączka w miejsce Vladislavsa Gutkovskisa.

Mecz oglądał selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. Pierwsze minuty były bardzo dynamiczne z obu stron. Każda ze stron chciała narzucić swoje warunki, akcje bardzo często były przerywane faulami. W 23 min gospodarze mieli okazję – rzut wolny z 25 m – uderzał Gabriel Iancu, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Krakowianie nie dochodzili do sytuacji strzeleckich, bardzo pieczołowicie był pilnowany Krzysztof Piątek. W 33 min gospodarze ciekawie wykonali rzut wolny – bardzo mocnym uderzeniem z 30 m popisał się Iancu i piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Goście nie mieli zbyt wielu stałych fragmentów gry – kilka rzutów wolnych z dalszej odległości. W 42 min skończyło się to spotkanie dla Dąbrowskiego, po zderzeniu z Vlastimirem Jovanoviciem piłkarz Cracovii padł na murawę i po chwili został zniesiony na noszach, a zastąpił go Szymon Drewniak. Kontuzjowana została prawa noga piłkarza. Wcześniej pauzował 9 miesięcy z powodu zerwania więzadeł w kolanie lewej nogi.

Po przerwie Cracovia nadal była bezradna, a nieco groźniejsi byli gospodarze. Gościom nie wychodziły rzuty rożne i wolne. W 67 min gospodarze objęli prowadzenie po główce Gutkovskisa, podawał mu też głową Grzelak. Po weryfikacji VAR sędziowie anulowali jednak gola, uznając, że przy rzucie wolnym poprzedzającym bramkę był spalony. W 72 min na bramkę gospodarzy szarżował K. Piątek – Trela wybiegł z bramki i uprzedził napastnika, wybijając piłkę na aut. W 78 min gospodarze dopięli swego, Szymon Pawłowski przedarł się prawą stroną, na linii końcowej ograł Kamila Pestkę i po chwili strzelił, piłka odbiła się jeszcze od Ołeksija Dytiatjewa i wpadła do siatki obok bezradnego Michala Peskovicia. Gospodarze dobili krakowian w ostatniej minucie po kontrataku. Samuel Stefanik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pokonał golkipera.

Bruk Bet Termalica Nieciecza – Cracovia 2:0 (0:0) Bramki: 1:0 Pawłowski 78, 2:0 Stefanik 90.

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa) oraz Michał Obukowicz (obaj Warszawa), Bartłomiej Lekki (Zabrze). Żółte kartki: Szeliga (84, faul)- Dytiatjew (22, faul). Widzów: 2510.

Bruk-Bet Termalica: Trela – Szeliga, Kupczak, Putiwcew, Grzelak - Gergel (85 Guba), Jovanović, Ł. Piątek, Iancu (74 Stefanik), Pawłowski – Śpiączka (65 Gutkovskis)

Cracovia: Pesković – Ferraresso, Helik, Dytiatjew, Pestka – Zenjov (82 Brock-Madsen), Dąbrowski (42 Drewniak), Hernandez, Dimun, Rakels (69 Culina) – K. Piątek.
Źródło: gazetakrakowska.pl 31 marca 2018 [2]

"Słonie mają sposób na Cracovię" -

Słonie mają sposób na Cracovię

1-0 Szymon Pawłowski 77

2-0 Samuel Stefanik 90

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Szeliga - Dytiatjev. Widzów 2510.

BBT: Trela - Szeliga, Kupczak, Putivtsev, Grzelak - Ł. Piątek, Jovanovic - Gergel (85 Guba), Iancu (74 Stefanik), Pawłowski - Śpiączka (65 Gutkovskis).

CRACOVIA: Peskovic - Ferraresso, Helik, Dytiatjev, Pestka - Dimun - Zenjov (82 Brock-Madsen), Dąbrowski (42 Drewniak), Hernandez, Rakels (69 Culina) - K. Piątek.

Wygrana gospodarzy była zasłużona, oddali oni 8 strzałów, w tym 2 celne zakończone golami. Rywale 5-krotnie strzelali, lecz ani razu (!) na bramkę. To był bardzo słaby występ Pasów...

W I połowie godna odnotowania była tylko jedna sytuacja bramkowa. W 7. minucie Iancu dośrodkował z wolnego, ale Szeliga, będąc na bardzo dobrej pozycji, źle trafił w piłkę i w efekcie chybił.

Pod koniec tej części gry kontuzji kolana doznał powracający z 8-miesięcznej rekonwalescencji Damian Dąbrowski. Niestety, ale chyba zapowiada się kolejna dluższa przerwa utalentowanego i pechowego pomocnika zespołu krakowskiego.

Po przerwie inicjatywę mieli niecieczanie. W 46. minucie bliski powodzenia był Śpiączka, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Dimuna.

W 67. minucie, po ładnej akcji zespołowej, Gutkovskis głową skierował futbolówkę z 5 m do siatki przy lewym słupku. Sędzia gola uznał, lecz po prawie 3 minutach zmienił decyzję, gdyż wideoweryfikacja VAR pokazała, iż na spalonym był uczestniczący aktywnie w tj akcji Kupczak...

Przez parę minut atakowała Cracovia, ale w 77. minucie na indywidualną akcję prawą stroną zdecydował się Pawłowski. Obrońcy nie zdołali mu odebrać piłki, przedarł się z nią w okolice narożnika "piątki", po czym - po nodze Dytiatjeva - posłał ją w "krótki" róg do bramki.

W 90. minucie gospodarze przypieczętowali cenne zwycięstwo z kontry. W jej końcowej fazie Pawłowski wślizgiem uprzedził Ferraresso, zagrał do Stefanika, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Peskovicem.

To była pierwsza wygrana "Słoni" w tym sezonie różnicą więcej niż jednego gola.

st
Źródło: Sportowe Tempo 1 kwietnia 2018 [3]

Mecze sezonu 2017/18

Sandecja Nowy Sącz 2017-06-24 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:0  MFK Karviná 2017-06-28 Cracovia - MFK Karviná 2:2  Pogoń Szczecin 2017-06-30 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1  Zagłębie Lubin 2017-07-05 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:0  Chrobry Głogów 2017-07-08 Chrobry Głogów - Cracovia 1:2  Piast Gliwice 2017-07-15 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Stal Mielec 2017-07-16 Cracovia - Stal Mielec 2:0  Lechia Gdańsk 2017-07-22 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Gwarek Tarnowskie Góry 2017-07-24 Cracovia - Gwarek Tarnowskie Góry 4:0  Korona Kielce 2017-07-31 Korona Kielce - Cracovia 4:2  Puszcza Niepołomice 2017-08-01 Cracovia - Puszcza Niepołomnice 2:1  Lech Poznań 2017-08-06 Cracovia - Lech Poznań 0:2  GKS Tychy 2017-08-09 GKS Tychy - Cracovia 1:1 k.1:4  Wisła Kraków 2017-08-12 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Górnik Zabrze 2017-08-18 Cracovia - Górnik Zabrze 3:3  Śląsk Wrocław 2017-08-25 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  GKS Katowice 2017-09-02 GKS Katowice - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2017-09-09 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Legia Warszawa 2017-09-17 Legia Warszawa - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2017-09-21 Cracovia - Zagłębie Lubin 0:3  Wisła Płock 2017-09-25 Cracovia - Wisła Płock 1:3  Arka Gdynia 2017-09-29 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  Pogoń Szczecin 2017-10-16 Cracovia - Pogoń Szczecin 3:0  Sandecja Nowy Sącz 2017-10-21 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2017-10-28 Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1  Zagłębie Lubin 2017-11-05 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Piast Gliwice 2017-11-18 Piast Gliwice - Cracovia 1:0  Lechia Gdańsk 2017-11-24 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1  Korona Kielce 2017-12-04 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Lech Poznań 2017-12-10 Lech Poznań - Cracovia 1:0  Wisła Kraków 2017-12-13 Cracovia - Wisła Kraków 1:4  Górnik Zabrze 2017-12-18 Górnik Zabrze - Cracovia 0:4  Cracovia_herb 2018 Trening Noworoczny  Puszcza Niepołomice 2018-01-13 Cracovia - Puszcza Niepołomice 2:0  Zagłębie Sosnowiec 2018-01-17 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 2:2  Siarka Tarnobrzeg 2018-01-20 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:1  Stal Mielec 2018-01-20 Stal Mielec - Cracovia 1:3  Akademija Pandew 2018-01-24 Cracovia - Akademija Pandew 4:1  Krylja Sowietow Samara 2018-01-27 Cracovia - Krylja Sowietow Samara 2:0  Mladost Lučani 2018-01-31 Cracovia - Mladost Lučani 1:1  Spartak Subotica 2018-02-03 Cracovia - Spartak Subotica 3:2  Śląsk Wrocław 2018-02-10 Cracovia - Śląsk Wrocław 2:1  Jagiellonia Białystok 2018-02-17 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:0  Legia Warszawa 2018-02-24 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Wisła Płock 2018-02-27 Wisła Płock - Cracovia 0:1  Arka Gdynia 2018-03-04 Cracovia - Arka Gdynia 2:1  Pogoń Szczecin 2018-03-10 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:3  Sandecja Nowy Sącz 2018-03-18 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2018-03-31 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 2:0  Zagłębie Lubin 2018-04-07 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:2  Piast Gliwice 2018-04-14 Cracovia-Piast Gliwice 2:1  Lechia Gdańsk 2018-04-23 Lechia Gdańsk-Cracovia 0:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2018-04-29 Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:2  Śląsk Wrocław 2018-05-04 Cracovia - Śląsk Wrocław 3:3  Arka Gdynia 2018-05-08 Arka Gdynia - Cracovia 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2018-05-12 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:1  Pogoń Szczecin 2018-05-19 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:4