2018-09-02 Cracovia - Legia Warszawa 0:0: Różnice pomiędzy wersjami

|                            miesiac = 9
|                                rok = 2018
|                            godzina = 18
|                            godzina = 18:00
|                            miejsce = Kraków, [[Ulica Józefa Kałuży|ul. Kałuży 1]]
|                  bramki_gospodarz = 0
Linia 39: Linia 39:
|                    inne_informacje =
}}
}}
[[Grafika:Cracovia0-0Legia Warszawa.jpg|thumb|right|300px|[[Bilety|Bilet z meczu; inne bilety ››]]]]

| Autor = Jacek Żukowski
| Tresc =W meczu 7. kolejki ekstraklasy Cracovia podzieliła się punktami z Legią Warszawa, remisując 0:0.

Cracovia od 2005 r. nie potrafi wygrać z Legią i ta fatalna seria została przedłużona.

Obaj byli niezbędni, bo zarówno pozycja defensywnego pomocnika, jak i napastnika mocno szwankowały.

Probierz desygnował ich do składu, a sam oglądał mecz z wysokości trybun – to kara Komisji Ligi Ekstraklasy za jego zachowanie w poprzednim spotkaniu (szarpaczka o piłkę z zawodnikiem Piasta Urosem Korunem). Zastąpił go Grzegorz Kurdziel, drugi trener Cracovii.
Gol, były zawodnik Legii, sprawiał dobre wrażenie, częściej, co zrozumiałe, był przy piłce od Cabrery.
Trener Legii Ricardo Sa Pinto po ostatniej kompromitacji swego zespołu (1:4 z Wisłą Płock) postanowił mocno przemeblować skład. Szansę dostali m.in. Radosław Cierzniak, Sebastian Szymański i Michał Pazdan.

Rumuński obrońca Cracovii dał też sygnał do ataku po przerwie, kiedy to główkował minimalnie nad bramką po dograniu z rzutu rożnego.Próbował też Ołeksij Dytiatjew – główkował obok słupka i Cabrera, który uderzał nad bramką.

W 89 min „Pasy” mogły ostatecznie pokpić sprawę – goście bowiem skontrowali, strzelał Domagoj Antolić, a Gostomski instynktownie odbił piłkę. Strata gola była bardzo blisko! W pierwszej minucie doliczonego czasu gry szczęście znów było przy gospodarzach - po rzucie rożnym Cafu trafił w poprzeczkę! W ostatnich sekundach natomiast po centrze Mateusza Wdowiaka niemiłosiernie pomylił się Hernandez, pudłując w idealnej sytuacji.

Cracovia – Legia Warszawa 0:0

Cracovia: Gostomski – Rapa, Helik, Dytiatjew, Siplak – Ferraresso, Gol, Hernandez, Dimun, Sierdierow – Cabrera (77 Wdowiak).

Legia: Cierzniak – Stolarski, Jędrzejczyk, Pazdan, Hlousek – Szymański, Cafu, Antolić, Nagy – Carlitos (81 Paaquato), Kante (16 Wieteska).

Sędziowali: Paweł Gil (Lublin) oraz Konrad Sapela (Łódź), Marcin Borkowski (Lublin).
Żółte kartki: Nagy (21 faul), Stolarski (45, faul), Antolić (78, faul). Czerwona kartka: Pazdan (13). Widzów: 8123.

{{#ev:youtube|VEEVbYzpzKg}}
*[https://www.youtube.com/watch?v=VEEVbYzpzKg Jakub Serafin po meczu z Legią Warszawa (02.09.18) (MKS CracoviaTV - YouTube)]

Cracovia wciąż nie potrafi znaleźć sposobu na Legię

Cracovia w ostatnim tygodniu pozyskała czterech zawodników. Zgodnie z zapowiedziami trenera Michała Probierza dwóch z nich zadebiutowało – Janusz Gol oraz Hiszpan Airam Cabrera. Ten ostatni zaledwie po jednym rozruchu z zespołem. Probierz jednak stwierdził, że dobry piłkarz sobie poradzi, nie musi trenować z zespołem, by wejść do niego bezboleśnie. Gol zaliczył tylko kilka treningów z Cracovią. Obaj byli niezbędni, bo zarówno pozycja defensywnego pomocnika, jak i napastnika mocno szwankowały.

Probierz desygnował ich do składu, a sam oglądał mecz z wysokości trybun – to kara Komisji Ligi Ekstraklasy za jego zachowanie w poprzednim spotkaniu (szarpaczka o piłkę z zawodnikiem Piasta Urosem Korunem). Zastąpił go Grzegorz Kurdziel, drugi trener Cracovii. Gol, były zawodnik Legii, sprawiał dobre wrażenie, częściej, co zrozumiałe, był przy piłce od Cabrery. Trener Legii Ricardo Sa Pinto po ostatniej kompromitacji swego zespołu (1:4 z Wisłą Płock) postanowił mocno przemeblować skład. Szansę dostali m.in. Radosław Cierzniak, Sebastian Szymański i Michał Pazdan.

W 12 min Cabrera urwał się obrońcom, pędził sam na bramkę Cierzniaka, gdy nieprzepisowo powstrzymał go Pazdan. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna – czerwona kartka dla reprezentanta Polski. Krakowianie mieli kapitalna szansę na objęcie prowadzenia. Rzut wolny z 17 m egzekwował Javi Hernandez i trafił w mur. Cracovia znalazła się w komfortowej sytuacji, od tej pory grając w przewadze. Szkoleniowiec warszawian od razu zdjął z boiska Josa Kante i wprowadził Mateusza Wieteską, by w obronie nie było wyrwy. Mecz toczył się w środku pola, bo Legia zaryglowała dostęp do własnej bramki, a gospodarze nie znajdywali środków, jak można rozmontować defensywę. Dopiero w 43 min gospodarze zagrozili bramce Cierzniaka. Po rzucie wolnym w wykonaniu Hernandeza i zbyt krótkim wybiciu piłki przez legionistów dopadł do niej Cornel Rapa i ładnym strzałem pod poprzeczkę zmusił golkipera do interwencji. Legia długo nie odpowiadała żadną akcją zaczepną, dopiero w 62 min na strzał z daleka zdecydował się Carlitos, który chciał przelobować Macieja Gostomskiego, ale posłał piłkę nad bramką. Rumuński obrońca Cracovii dał też sygnał do ataku po przerwie, kiedy to główkował minimalnie nad bramką po dograniu z rzutu rożnego.Próbował też Ołeksij Dytiatjew – główkował obok słupka i Cabrera, który uderzał nad bramką.

Źródło: gazetakrakowska.pl 2 września 2018 [1]

"Cracovia tylko zremisowała z mistrzem Polski" -

Cracovia tylko zremisowała z mistrzem Polski

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Dimun, Hernandez, Rapa - Nagy, Stolarski, Antolic. Czerwona kartka: Pazdan (Legia, 12). Widzów 8123.

CRACOVIA: Gostomski - Rapa, Helik, Dytiatiev, Siplak - Gol, Dimun (70 Serafin) - Serderov (62 Strózik), Hernandez, Ferraresso - Cabrera (77 Wdowiak).

LEGIA: Cierzniak - Stolarski, Jędrzejczyk, Pazdan, Hlousek - Nagy, Cafu, Antolic, Szymański (71 Kucharczyk) - Kante (16 Wieteska), Lopez (81 Pasquato).

W 12. minucie Pazdan kontrolował sytuację, gdy nagle Cabrera wybiegł przed niego. Obrońca Legii powstrzymał napastnika Cracovii, a sędzia uznał, że nastąpiło to w niezgodzie z przepisami i pokazał czerwoną kartkę reprezentantowi Polski na ostatni mundial. Z wolnego w 14. minucie Hernandez strzelił z 17 m w mur.

Gospodarze nie mieli pomysłu na grę przeciwko osłabionemu rywalowi i w I połowie tylko raz zagrozili bramce Cierzniaka. Rapa uderzył z 16 m po poprzeczkę, lecz golkiper przebił piłkę.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. W 52. minucie główkował z 6 m Rapa, ale za wysoko. W 61. minucie Lopez dojrzał wysuniętego z bramki Gostomskiego i strzelił z ok. 40 m, tyle że nieznacznie nad bramką.

Kolejną okazję mieli gospodarze w 75. minucie. Tym razem główkował Dytiatiev, ale znów niecelnie.

W końcówce bliżej wygranej była Legia. W 89. minucie Kucharczyk pociągnął prawym skrzydłem, zagrał do Antolica, ten uderzył z 5 m, ale doskonałą interwencją popisał się Gostomski, ratując swój zespół przed utratą bramki. W 90+1. minucie goście mieli jeszcze jedną stuprocentową sytuację, tym razem Cafu trafił w poprzeczkę...

Cracovia miała swoją meczową piłkę w 90+4. minucie, gdy po akcji Wdowiaka Hernandez z 10 m przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W sumie gospodarze oddali w całym meczu zaledwie dwa celne strzały, osłabieni liczebnie rywale - trzy...

ST

Źródło: Sportowe Tempo 3 września 2018 [2]

Piłkarze po meczu

Mecze sezonu 2018/19

Górnik Wieliczka 2018-06-16 Górnik Wieliczka - Cracovia 0:4  MFK Karviná 2018-06-23 MFK Karviná - Cracovia 2:4  Partizan Belgrad 2018-06-27 Cracovia - Partizan Belgrad 0:1  NK Maribor 2018-06-30 NK Maribor - Cracovia 4:0  Gabala FK 2018-07-04 Cracovia - Gabala FK 1:0  Dinamo Zagrzeb 2018-07-07 Cracovia - Dinamo Zagrzeb 0:1  Puszcza Niepołomice 2018-07-14 Puszcza Niepołomice - Cracovia 0:3  Śląsk Wrocław 2018-07-21 Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1  Lech Poznań 2018-07-29 Lech Poznań - Cracovia 2:0  Arka Gdynia 2018-08-06 Cracovia - Arka Gdynia 0:0  Pogoń Szczecin 2018-08-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2018-08-17 Cracovia - Zagłębie Lubin 0:1  Piast Gliwice 2018-08-24 Piast Gliwice - Cracovia 3:1  Legia Warszawa 2018-09-02 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2018-09-07 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2018-09-14 Jagiellonia Białystok - Cracovia 3:1  Wisła Płock 2018-09-22 Cracovia - Wisła Płock 3:1  ROW Rybnik 2018-09-26 ROW 1964 Rybnik - Cracovia 1:3  Zagłębie Sosnowiec 2018-09-30 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:1  Wisła Kraków 2018-10-07 Cracovia - Wisła Kraków 0:2  Piast Gliwice 2018-10-13 Cracovia - Piast Gliwice 0:0  Górnik Zabrze 2018-10-22 Cracovia - Górnik Zabrze 2:0  Korona Kielce 2018-10-28 Korona Kielce - Cracovia 0:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2018-10-31 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2018-11-03 Cracovia - Miedź Legnica 0:0  Lechia Gdańsk 2018-11-10 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2018-11-17 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 2:1  Śląsk Wrocław 2018-11-24 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Lech Poznań 2018-12-02 Cracovia - Lech Poznań 1:0  Arka Gdynia 2018-12-10 Arka Gdynia - Cracovia 0:3  Pogoń Szczecin 2018-12-15 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1  Zagłębie Lubin 2018-12-22 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Cracovia_herb 2019 Trening Noworoczny  Stal Mielec 2019-01-18 Stal Mielec - Cracovia 1:1  Vejle BK 2019-01-23 Cracovia - Vejle BK 1:1  Terek Grozny 2019-01-26 Cracovia - Achmat Grozny 3:3  Partizan Belgrad 2019-01-31 Cracovia - Partizan Belgrad 1:0  Proleter Nowy Sad 2019-02-01 Cracovia - Proleter Nowy Sad 0:1  Piast Gliwice 2019-02-09 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Garbarnia Kraków 2019-02-10 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:4  Legia Warszawa 2019-02-17 Legia Warszawa - Cracovia 0:2  Gwarek Tarnowskie Góry 2019-02-18 Gwarek Tarnowskie Góry - Cracovia 3:2  Jagiellonia Białystok 2019-02-24 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Wisła Płock 2019-03-02 Wisła Płock - Cracovia 3:2  Zagłębie Sosnowiec 2019-03-09 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 2:1  Wisła Kraków 2019-03-17 Wisła Kraków - Cracovia 3:2  Stal Mielec 2019-03-22 Stal Mielec - Cracovia 0:0  Małopolski ZPN 2019-03-26 Małopolski ZPN - Cracovia 0:1  Górnik Zabrze 2019-03-29 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2019-04-02 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Miedź Legnica 2019-04-05 Miedź Legnica - Cracovia 2:1  Lechia Gdańsk 2019-04-13 Cracovia - Lechia Gdańsk 4:2  Legia Warszawa 2019-04-20 Legia Warszawa - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2019-04-23 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1  Piast Gliwice 2019-04-26 Piast Gliwice - Cracovia 3:1  Lechia Gdańsk 2019-05-05 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0  Lech Poznań 2019-05-11 Cracovia - Lech Poznań 1:0  Zagłębie Lubin 2019-05-15 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Pogoń Szczecin 2019-05-19 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:3