2019-01-22 Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 5:4

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 12:36, 14 lip 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (Costamagica przeniósł stronę 2019-01-22 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 5:4 do 2019-01-22 Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 5:4: ujednolicenie)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zagłębie Sosnowiec - hokej mężczyzn herb.png

Trener:
Marcin Kozłowski
Hokej.png
42 kolejka, 4 runda, etap 1, Polska Hokej Liga - hokej mężczyzn
Sosnowiec, wtorek, 22 stycznia 2019, 19:00

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia

5
:
4

(2:2; 1:1; 2:1)

Sędzia: Robert Długi, Przemysław Kępa (główni) - Rafał Noworyta, Szymon Urbańczyk (liniowi)
Widzów: 299


Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaček
Skład:
Radziszewski

Turoň
Horzelski
Stoklasa
Bucenko
Luka

Akimoto
Podsiadło
Kozłowski
Słaboń
Salamon

Charousek
Działo
Jaskólski
Rutkowski
Bernacki

M. Domogała
Gniewek
Stojek
Sikora
Piotrowski
Bramki
3:03 Piotrowski (Stojek, Sikora)

15:07 Słaboń (Kozłowski)


38:26 Luka (Stoklasa, Turoň)
44:40 Bernacki (Jaskólski, Podsiadło)
48:08 Stoklasa (Horzelski, Luka) 5/4
1:0
1:1
2:1
2:2
2:3
3:3
4:3
5:3
5:4

7:10 Zygmunt (Bryniczka, Kamiński)

19:02 Tvrdoň (A. Domogała, Švec)
35:01 Csamangó (Vachovec)50:19 A. Domagała (Zygmunt, Švec)

Kary
6 min. 10 min.
Skład:
Łuba (49' Kowalówka)

Kruczek
Gajor
Turtiainen
Kalinowski
Kapica

Rompkowski
Noworyta
Bepierszcz
Vachovec
Csamangó

Kamienieu
Musioł
Švec
Domagała
Tvrdoň

Kamiński
Kisielewski
Brynkus
Bryniczka
Zygmunt

Opis meczu

"Comarch Cracovia rozbija Zagłębie Sosnowiec i walczy o czwórkę" -
Gazeta Krakowska

Comarch Cracovia rozbija Zagłębie Sosnowiec i walczy o czwórkę

Krakowianie w tym sezonie trzykrotnie bez kłopotów pokonali Zagłębie (poprzednia wizyta w Sosnowcu skończyła się efektownym 9:0). Tym razem jednak szło im jak po grudzie.

Gospodarze trzykrotnie obejmowali prowadzenie (raz za sprawą byłego zawodnika „Pasów” Słabonia). Bardzo dobrze bronił inny były gracz krakowskiego zespołu Radziszewski.

Jego vis a vis Łuba nie miał powodów do zadowolenia i w 49 min został zmieniony przez Kowalówkę. Stało się to po tym, jak gospodarze zyskali dwie bramki przewagi, wykorzystując grę w przewadze. Mimo starań gości, nie udało im się doprowadzić do remisu mimo ściągnięcia bramkarza.

Pierwszego gola w nowych barwach strzelił niedawno pozyskany Słowak Marek Tvrdon, ale tak jak i jego koledzy, nie miał powodów do radości.
Jacek Żukowski
Źródło: Gazeta Krakowska 22 stycznia 2019 [1]


"Niespodzianka w Sosnowcu" -
Hokej.net

Niespodzianka w Sosnowcu

W meczu 42. kolejki Polskiej Hokej Ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało na własnym lodzie Comarch Cracovię 5:4. Po dwa punkty dla ekipy z zamkowej zdobyli Vladimír Luka i Filip Stoklasa.

Spotkanie przypominało bieg na dochodzenie. W pierwszej odsłonie gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po golach Mariusza Piotrowskiego i Damiana Słabonia, z kolei krakowianie odpowiadali trafieniami Pawła Zygmunta i Marka Tvrdoňa.

Gdy w 36. minucie trzeciego gola dla „Pasów” zdobył Štěpán Csamangó, wydawało się, że podopieczni Rudolfa Roháčka wkrótce przejmą kontrolę nad wydarzeniami na lodzie. Po strzale czeskiego skrzydłowego nieco lepiej powinien zachować się Rafał Radziszewski, który przepuścił krążek między parkanami. Chwilę później goście mogli powiększyć zaliczkę, ale Damian Kapica nie wykorzystał świetnej okazji.

Jednak jeszcze przed zakończeniem drugiej odsłony sosnowiczanie wyprowadzili groźną kontrę. Doskonałe nagranie Filipa Stoklasy na bramkę zamienił Vladimir Luka i znów był remis. Trzecia odsłona zapowiadała się więc niezwykle ciekawie.

Rzeczywiście, dostarczyła wielu emocji. W 45. minucie Zagłębie objęło prowadzenie po uderzeniu Michała Bernackiego, a cztery minuty później na 5:3 podwyższył Filip Stoklasa. Drużyna prowadzona przez Marcina Kozłowskiego znalazła się w komfortowym położeniu i mogła skupić się na uważnej grze w destrukcji.

A krakowianie? Z impetem ruszyli w pogoń za wynikiem, ale stać ich było tylko na jednego gola. W 51. minucie zdobył go Adam Domogała, który z bliska pokonał „Radzika”. Później goście próbowali też manewru z wycofaniem bramkarza i wprowadzeniem do gry dodatkowego napastnika, ale ostatecznie komplet punktów został na Stadionie Zimowym.
rak
Źródło: Hokej.net 22 stycznia 2019 [2]