2019-10-23 Comarch Cracovia - Kadra PZHL U23 6:0: Różnice pomiędzy wersjami

(nowy artykuł)

(opis meczu)
Linia 71: Linia 71:

Gospodarze grali na luzie. Po tym meczu krakowianie awansowali z 9. na 8 pozycję w tabeli mając 17 pkt. Po 14 meczach. W piątek zagrają z GKS Katowice na wyjeździe, a w niedzielę z Podhalem Nowy Targ u siebie.}}
|              Autor = rak
|              Tresc = '''Hokeiści Comarch Cracovii w zaległym meczu 12. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali na własnym lodzie Kadrę PZHL U23 6:0.'''
Trener Rudolf Roháček wykorzystał ten mecz na eksperymenty. W bramce postawił na rezerwowego Roberta Kowalówkę, który obronił 11 strzałów rywali i zachował czyste konto. Z kolei w jednym ataku zestawił dwóch nominalnych obrońców: Aleša Ježka i Adriana Gajora.
Wynik spotkania w 11. minucie otworzył Adam Domogała, który wykorzystał dogranie Jiříego Guli i z wysokości prawego bulika trafił do siatki. Dwadzieścia sekund później na 2:0 podwyższył Kamil Kalinowski, popisując się precyzyjnym uderzeniem z bekhendu.
„Pasy” dzisiejszego wieczoru nie grały porywająco, ale były na tyle konsekwentne, że w każdej z tercji zdobyły po dwa gole.
W 45. minucie przy Siedleckiego 7 byliśmy świadkami sytuacji znanej z lodowisk NHL. Kacper Opiłka zaatakował pod bandą Macieja Kruczka z taką siłą, że pleksiglasowa szyba rozbiła się w drobny mak. Mecz został przerwany na kilkanaście minut.}}

(2:0; 2:0; 2:0)

Sędzia: Mateusz Bucki, Tomasz Radzik (główni) - Marcin Młynarski, Nikifor Szczerba (liniowi)

6:0

6 min. 12 min.

Zając

"Comarch Cracovia wreszcie odniosła zwycięstwo. Nie dała szans "szkółce" PZHL" -

Comarch Cracovia wreszcie odniosła zwycięstwo. Nie dała szans "szkółce" PZHL

Comarch Cracovia odrabiała zaległości. „Pasy” wreszcie wygrały, ale miały za przeciwnika jednego z najsłabszych rywali w lidze, zajmującego przedostatnią pozycję w tabeli.

Zagrały już bez Michala Barty, który został pozyskany przed tym sezonem, ale nie spełnił oczekiwań i rozwiązano z nim kontrakt. Słowak rozegrał tylko cztery mecze, w których zdobył jednego gola. Do gry po kontuzji wrócił kapitan zespołu Maciej Kruczek, a w bramce pierwszy raz w tym sezonie stanął Robert Kowalówka.

Na tafli istniał jedne zespół, dwie pierwsze bramki dzieliło 21 sekund. Pierwszego gola po powrocie do Comarch Cracovii zdobył Marek Trvdoń. A ostatnią bramkę gospodarze zdobyli grając w osłabieniu.

Źródło: Gazeta Krakowska 23 października 2019 [1]