2019-10-29 JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 5:2

Wersja z dnia 10:30, 7 gru 2019 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(2:1; 2:1; 1:0)

Sędzia: Michał Baca, Mariusz Smura (główni) - Sajmon Grelich, Dariusz Pobożniak (liniowi)

25:16 Tvrdoň (Domogała, Gula) 5/4

10 min. 30 min.

Comarch Cracovia ma wzmocnienia, ale wyniki takie same

Comarch Cracovia pozyskała dwóch zawodników, ale ligowy mecz znów przegrała. Kanadyjczyk i reprezentant Słowenii muszą się jeszcze zgrać z resztą zespołu.

Dwóch zawodników związało się z Comarch Cracovia umowami i obaj zadebiutowali w tym meczu w nowych barwach. To Kanadyjczyk Matt Harter, który jest napastnikiem. 32-latek grał w niższych ligach w swoim kraju, a od sezonu 2014/15 występuje w Europie. Ostatnio grał w Lidze Alpejskiej w austriackim zespole EHC Lustenau.

Do „Pasów” dołączył też słoweński obrońca, 27-letni reprezentant kraju Miha Stebih. Grał w kilku krajach, a ostatnio w Dukli Jihlava (drugi poziom rozgrywkowy w Czechach).

W Jastrzębiu-Zdroju dość szybko gospodarze uzyskali prowadzenie, po strzale Kasperlika, który uderzył z okolic bulika między parkany Kowalówki. „Pasy” wyrównały po uderzeniu Trvdonia w górny róg bramki, gdy goście grali w liczebnej przewadze. Na przerwę goście nie schodzili jednak przy remisie, bo fatalną interwencja popisał się w ostatniej minucie Domogała, kierując krążek do własnej bramki. W hokeju nie ma goli samobójczych, to trafienie zapisano Urbanowiczowi. Fatalnie zaczęli krakowianie drugą tercję – w ciągu 23 sekund stracili dwa gole! Było po meczu, ale „Pasy” nie poddawały się, strzelając gola w okresie gry w przewadze. Potem jednak nie miały już nic do powiedzenia.
Źródło: Gazeta Krakowska 29 października 2019 [1]