2019-11-12 Lotos PKH 2014 Gdańsk - Comarch Cracovia 2:1

Wersja z dnia 12:46, 7 gru 2019 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(0:0; 1:1; 0:0; 0:0; 3:2)

Sędzia: Przemysław Gabryszak, Włodzimierz Marczuk (główni) - Daniel Lipiński, Sebastian Machel (liniowi)

Vachovec

2 min. 4 min.

"Comarch Cracovia znów rozstrzygała mecz w rzutach karnych!" -

Comarch Cracovia znów rozstrzygała mecz w rzutach karnych!

Spotkanie w Krakowie rozstrzygnęła dogrywka (3:2 dla gdańszczan), teraz o wyniku decydowały karne. Kolejne w tym sezonie, jakie przychodzi strzelać „Pasom”.

Dla Cracovii była to próba generalna przed Pucharem Kontynentalnym, który od piątku do niedzieli odbędzie się w Krakowie, a rywalami „Pasów” będą Bejbarys Atyrau z Kazachstanu, białoruski Nioman Grodno oraz ukraiński Donbas Donieck. Do składu wrócił po długotrwałej kontuzji Michal Vachovec co spowodowało kilka zmian w poszczególnych formacjach.

Cracovia ma ogromne problemy ze zdobywaniem bramek i ta prawidłowość też się uwidoczniła w tym meczu. Plusem było to, że wiele też nie straciła. W I tercji okazji strzeleckich było mało, próbował m.in. Drzewiecki, wychowanek Stoczniowca Gdańsk, który awansował do I ataku – bez efektów, Uderzenia Jachyma i Kapicy tez nie przyniosły rezultatów. Dobrze broniącemu Kowalówce udawało się zachowywać czyste konto do 24 min, wtedy to gdy gospodarze grali w przewadze,pokonał go Polodna, który zmienił kierunek loty krążka po strzale Tieslukiewicza - „guma” między parkanami bramkarza wpadła do siatki.

„Pasy” wyrównały 10 min później po okresie ich przewagi. Gula strzałem w róg zmieścił krążek w gdańskiej bramce. Mimo wielu prób żadnej ze stron nie udało się już zdobyć gola, choć bliski tego był Drzewiecki, który trafił w słupek. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku. O wszystkim decydowały więc rzuty karne, które krakowianie przegrali 2:3.
Źródło: Gazeta Krakowska 12 listopada 2019 [1]