2019-11-15 Comarch Cracovia - Beibarys Atyrau 3:2

1 kolejka, 3 runda, etap półfinał, Puchar Kontynentalny - hokej mężczyzn
Kraków ul. Siedleckiego 7, piątek, 15 listopada 2019, 19:00

3
:
2

(2:1; 0:0; 1:1)

Sędzia: Pavel Halas Jr., Christoph Sternat (główni) - Andrzej Nenko, Wiktor Zień (liniowi)
Widzów: 1000 (30 kibiców Beibarys Atyrau)

"Puchar Kontynentalny. Comarch Cracovia rozpoczęła od wygranej z Kazachami!" -

Puchar Kontynentalny. Comarch Cracovia rozpoczęła od wygranej z Kazachami!

Comarch Cracovia rozpoczęła trzydniowy udział w Pucharze Kontynentalnym. Stawką jest awans do finału tych rozgrywek, który wywalczą dwie najlepsze ekipy.

Krakowianie ruszyli bez respektu na rywali i w 3 min dopięli swego – ładnym, precyzyjnym strzałem popisał się Mikula. Nie minęła minuta, a „Pasy” podwyższyły prowadzenie – z bliska „gumę” do siatki wepchnął ponownie Mikula, gdy gospodarze grali w przewadze. Goście mieli szanse na gola grając 4 na 5, gdy obrońcom uciekł Dzedaiew.

W drugiej tercji gra się wyrównała, bramkarze nie mieli zbyt wielu okazji do interwencji. Ale końcówce tej odsłony gospodarze wyraźnie osłabli i tylko dzięki dobrym interwencjom Koprivy zachowywali przewagę bramkową.

W ostatniej odsłonie dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Bepierszcz, ale jej nie wykorzystał, przegrywając pojedynek z bramkarzem. W 57 min w poprzeczkę trafił Stepanow, a po chwili ten sam zawodnik wcisnął krążek do siatki. Na kapitalny rajd zdecydował się w 59 Kapica, strzelając w „okienko”. Goście wycofali bramkarza, ale nic nie wskórali.

W sobotę o godz. 19 „Pasy” zagrają z Niomanem, a w niedzielę o tej porze z Donbasem.

W pierwszym meczu Nioman Grodno – Donbas Donieck 4:3 po dogr.
Źródło: Gazeta Krakowska 15 listopada 2019 [1]

Zwycięstwo na inaugurację!
Cracovia ograła mistrza Kazachstanu
Pierwszym rywalem Cracovii podczas półfinałowego turnieju Pucharu Kontynentalnego w Krakowie była drużyna mistrza Kazachstanu Beibarys Atyrau. Na początku pierwszej tercji biało-czerwoni zaskoczyli faworyzowanych gości z nad Morza Kaspijskiego i dwukrotnie za sprawą Mikuli pokonał Voloshina. Przyjezdni zdołali odpowiedzieć za sprawą Philonova ale na pierwszą przerwę zespoły zjeżdżały przy prowadzeniu Cracovii 2:1. Od pierwszej minuty drugiej tercji zarysowała się przewaga Kazachów, którzy zagrali szybciej i agresywniej na bandach. Na szczęście defensywa Pasów z Kopřivą w bramce spisywała się bez zarzutu. Napór gości narastał przez całą trzecią tercję i w końcu w ogromnym zamieszaniu w 57. minucie Kazachowie dopięli swego. Wydawało się że zepchnięta do głebokiej defensywy Cracovia nie ma szans na ripostę i wtedy błysnął najlepszy strzelec biało-czerwonych Damian Kapica. „Kapi” wjechał do tercji i niesygnalizowaniem uderzeniem po długim rogu kompletnie zaskoczył Voloshina. Podopieczni Rudolfa Rohacka rewelacyjnie rozpoczęli rywalizację w turnieju i na dzień dobry zgarnęli całą pulę. Teraz przed Pasami pojedynek z Niomanem Grodno.