2019-12-03 Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 2:3

Wersja z dnia 20:09, 7 gru 2019 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(2:0; 0:2; 0:1)

Sędzia: Krzysztof Kozłowski, Mariusz Smura (główni) - Mateusz Bucki, Maciej Waluszek (liniowi)

45:11 Kostek (Jass)

8 min. 8 min.

Comarch Cracovia nie "zestrzeliła" Jastrzębia. Przerwana passa zwycięstw

Ostatnia zwyżka formy Comarch Cracovii (trzy wygrane z rzędu: 5:0 z Naprzodem, 4:0 z GKS Katowice, 2:1 z Podhalem) nie była przypadkiem. Liderowi krakowianie jednak nie dali rady mimo dobrej I tercji.'

Po wyrównanym początku gospodarze przeprowadzili składną akcję – Leivo wycofał krążek do Drzewieckiego, a ten pewnym strzałem pokonał Raszkę. Gospodarze nie poprzestali na tym, chcieli podwyższyć wynik, stąd też bramkarz jastrzębian był często w opałach, obronił jednak m.in. dobre uderzenie Trvdonia i Stebiha. Na 30 s przed końcem tercji Bepierszcz z bliska skierował krążek do siatki.

Ledwo co zaczęła się druga tercja, a Raszkę zatrudnił Trvdoń, ale golkiper pewnie złapał krążek. Niebawem strzelał Mikula – golkiper odbił „gumę”. W 31 min bliski gola był Leivo, strzelający z metra, ale trafił w bramkarza. Odpowiedź gości była natychmiastowa – Kopriva puścił między parkanami krążek po strzale Ł. Nalewajki, który był z nim w sytuacji sam na sam. Gdy krakowianie grali w przewadze, JKH zdobył bramkę, ale po weryfikacji wideo została ona anulowana z uwagi na spalonego w polu bramkowym. Co się odwlecze, gości kilkanaście sekund później doprowadzili do wyrównania. W 39 min sam na sam z bramkarzem „Pasów” znalazł się Sawicki, ale Kopriva był górą.

Trzecia tercja zaczęła się od gry gospodarzy w przewadze 4 na 3, krakowianie jednak nic nie wskórali. Za to goście zdobyli gola, kontrę wykończył Kostek. Krakowianie zabrali się za odrabianie strat. Nie mogli jednak stworzyć sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. W 56 min mocno strzelał Gula, ale Raszka świetnie obronił. W końcówce „Pasy” wycofały bramkarza. W ostatniej minucie strzelał Gula, ale bramkarz obronił. Podobnie jak strzał Bryniczki.
Źródło: Gazeta Krakowska 3 grudnia 2019 [1]