2020-01-21 Comarch Cracovia - KH GKS Katowice 2:1

Wersja z dnia 15:31, 26 sty 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(1:0; 0:0; 1:1)

Sędzia: Robert Długi, Przemysław Kępa (główni) - Kamil Korwin, Mateusz Niżnik (liniowi)

44:02 Pasiut (Kolusz, Turtiainen)

6 min. 10 min.

Comarch Cracovia zagrała mądrze i wzbogaciła się o trzy punkty

W bardzo istotnym dla układu tabeli meczu hokeiści Comarch Cracovii pokonali GKS Katowice 2:1.

Comarch Cracovia walczy o to, by do fazy play-off przystępować z jak najwyższej pozycji, a nie z 7. miejsca, które obecnie zajmuje. I po wygranej zbliżyła się do 6. pozycji. Goście zaatakowali i o mało co nie zdobyli gola już w 1 min, ale świetnie spisał się Kopriva. W 3 min „Pasy” jednak prowadziły, Leivo popisał się kapitalnym podaniem do Kapicy, a ten strzałem z nadgarstka posłał krążek pod poprzeczkę. Gospodarze złapali wiatr w żagle i kilka razy zagrozili potem bramce przeciwnika. W 15 min Kapica o mało co nie podwyższył prowadzenia „Pasów”. W rewanżu groźnie strzelał Cizmar, ale Kopriva obronił.

Na początku II tercji Drzewiecki nie trafił w bramkę po świetnym podaniu Kalinowskiego. „Pasy” miały przewagę, ale ne potrafiły udokumentować jej bramkami. Gospodarze musieli się bronić, gdy grali 4 na 5, ale przetrwali. A gdy sami byli w przewadze, dobrą okazję zmarnował Leivo.

Trzecia tercja dobrze zaczęła się dla katowiczan – strzał Turtiainena odbił Kopriva, ale wobec dobitki Pasiuta był bezradny. To gol byłych zawodników Cracovii. Po chwili gospodarze grali 5 na 3 przez 22 s, ale nie wykorzystali tego. Gdy zespoły grały 4 na 4 bramka gości była obstrzeliwana, ale Rahm wychodził obronną ręką z opresji. W 52 min Kapica był sam przed bramkarzem, ale wpadł w niego. W 54 min krakowianie wreszcie objęli prowadzenie. Bardzo ładnym strzałem popisał się Mikula. W końcówce goście wycofali bramkarza, ale nic nie dał im ten manewr.
Źródło: Gazeta Krakowska 21 stycznia 2020 [1]