2020-01-24 Lotos PKH 2014 Gdańsk - Comarch Cracovia 1:3

Wersja z dnia 17:40, 26 sty 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(0:2; 1:0; 0:1)

Sędzia: Bartosz Kaczmarek, Sebastian Kryś (główni) - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi)

44:49 Domogała (Kruczek, Drzewiecki)

2 min. 0 min.

Comarch Cracovia. Zwycięska seria trwa, jest awans w tabeli

Comarch Cracovia pokonała w Gdańsku ekipę Lotosu 3:1. Czwarte z rzędu zwycięstwo pozwoliło "Pasom" awansować na 6. miejsce w tabeli, dotychczas zajmowane przez gdańszczan.

Pierwsza - i jedyna - kara nastąpiła dopiero w 52 minucie, ale wcale nie był to mdły mecz. "Pasy" zaczęły go świetnie, bo już po 69 sekundach objęły prowadzenie: Tomas Fucik odbił krążek po strzale Filipa Drzewieckiego, a Ondrej Mikula wykonał skuteczną poprawkę. Miroslav Kopriva dbał o utrzymanie prowadzenia (w I tercji obronił 11 strzałów), po czym Tomi Leivo je podwyższył.

W drugiej tercji inicjatywę przejęli gdańszczanie, co przełożyło się na trafienie Vladislav Havlika w "okienko" i zmniejszenie dystansu. W Cracovii na koniec tej odsłony szansę miał Mateusz Bepierszcz, lecz Fucika nie pokonał. Zrobił to natomiast w 45 min Adam Domogała, z dobitki po uderzeniu Macieja Kruczka.
BOCH
Źródło: Gazeta Krakowska 24 stycznia 2020 [1]

"Fatalny Lotos powstrzymany przez "Pasy"" -

Fatalny Lotos powstrzymany przez "Pasy"

Lotos PKH Gdańsk przegrał 1:3 z Comarch Cracovią. Gdańszczanie popełniali wiele błędów i najniższy wymiar kary zawdzięczają bramkarzowi Tomášowi Fučíkowi.

Początek meczu doskonale ułożył się dla przyjezdnych. Już w 69 sekundzie Ondrej Mikula dobił krążek po strzale Filipa Drzewieckiego i skierował krążek do odsłoniętej bramki. Chwilę później odpowiedzieć mógł Josef Vitek, ale Czech nie wykorzystał akcji sam na sam z Miroslavem Kopřivą. Krakowianie wyczekiwali na kolejny błąd rywala i nadarzył się on w 17. minucie, kiedy to Tomi Leivo popisał się skuteczną dobitką po strzale Damiana Kapicy.

W drugiej tercji w powietrzu wisiała trzecia bramka dla podopiecznych Rudolfa Roháčka. Jednak to gospodarze zdołali strzelić kontaktową bramkę. Ladislav Havlik przymierzył w samo okienko i ściągnął pajęczynę z siatki. Podopieczni Marka Ziętary próbowali pójść za ciosem, ale popełniali wiele prostych błędów i aż z niedowierzaniem głową kręcił Tomáš Fučík po dokonaniach swoich kolegów z pola.

Trzecia odsłona to kontrola "Pasów" nad wydarzeniami na lodzie. Dwubramkowe prowadzenie przyjezdnym po koronkowej akcji przywrócił Adam Domogała. Wynik mógłby być o wiele wyższy, gdyby nie postawa gdańskiego bramkarza. Pod jego bramką aż roiło się od groźnych akcji Cracovii. Czeski golkiper nie wytrzymał jednak i w ostatniej minucie z frustracji uderzył kijem o słupek łamiąc go.

Wygrana krakowian w Gdańsku sprawia, że przeskoczyli oni Lotos w tabeli i zajmują obecnie 6. miejsce. W tabeli jest jednak tak ciasno, że do ostatniej kolejki toczyć się będzie bój o jak najwyższą lokatę.

Już w niedzielę gdańszczanie udadzą się do Torunia na derby Pomorza, a Comarch Cracovia do Katowic na mecz z Naprzodem. Początek obu spotkań o godz. 17.