2020-08-18 STS Sanok - Comarch Cracovia 1:2 k.

Wersja z dnia 14:04, 17 wrz 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(0:0; 1:1; 0:0; -:-; k. 0:2)

Sędzia: Mirosław Cybuch (główny) - Daniel Darosz, Adam Witek (liniowi)

65:00 Franek DRZK

10 min. 12 min.

Walka, zaangażowanie i rzuty karne w Arenie Sanok

Po wyrównanym i niezwykle emocjonującym meczu sparingowym STS Sanok przegrał po rzutach karnych z Comarch Cracovią 1:2. Młoda drużyna z Sanoka sprawiła wiele kłopotów o wiele bardziej doświadczonemu rywalowi.

W ekipie Comarch Cracovii testowany jest słowacki napastnik Tomáš Trnka, który w poprzednim sezonie występował na zapleczu Extraligi słowackiej w HK Skalica (48 meczów, 15 bramek, 8 asyst) oraz Białorusin z drużyny juniorów Cracovii Kirył Jastrabau.

W pierwszej tercji nie zobaczyliśmy bramek, lecz z dwóch stron było kilka okazji do otworzenia wyniku spotkania. Najgroźniej strzelał Bogusław Rąpała a z drugiej strony testowany w Krakowie Trnka.

W drugiej tercji wynik otworzyli gospodarze, na bramkę kibice musieli czekać do 31 minuty. Doskonałe podanie Jauhienija Kamienieua wykorzystał w sytuacji sam na sam Jakub Bukowski, który uderzył pod poprzeczkę. Wyrównał po błędzie w ataku gospodarzy Damian Szurowski cztery minut później. Od połowy meczu przewagę zaznaczyła dużo bardziej doświadczona ekipa z Krakowa, ale w bramce świetnie spisywał się Spěšný.

Sanoczanie w ostatniej odsłonie grali z dużym zaangażowaniem i poświęceniem nie dając sobie strzelić bramki a co jakiś czas groźnie kontrując. Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne a je lepiej wykorzystali goście. Bramki zdobył Franek i Němec.
skh
Źródło: Hokej.net 18 sierpnia 2020 [1]

Marek Ziętara, trener STS-u

Rozegraliśmy drugi sparing, po raz kolejny się potwierdza jeden pozytywny akcent że ta drużyna nabiera wyrazu. Jest to zaangażowanie na treningu i w meczu, wola walki i chęć rozwijania się. Dzisiaj w meczu z dużo bardziej doświadczoną drużyną, chłopacy nie bali się i wyszli bardzo odważnie podejmując walkę. Cały czas pracujemy, nie robimy wielkiego hura z dobrego wyniku. Mamy swój cel i program na kilka sezonów z tą młodą drużyną. Krok po kroku, trening po treningu pracując nad rozwojem tej drużyny. Co do przebiegu meczu to dobrze zagraliśmy pierwszą tercją, funkcjonowało zdyscyplinowanie z naszej strony. Od połowy drugiej odsłony zaczęła się przewaga Cracovii, graliśmy słabiej w obronie ale w trzeciej tercji wyszliśmy zmobilizowani a obie strony miały swoje okazje do zdobycia gola. Ten remis to obiektywny wynik a karne lepiej wykonywali rywale.

Po ciężkiej pracy na treningach pierwszy sparing uważam co dotyczy szybkości i twardości możemy być zadowoleni. Nie będę oceniał zawodników, tylko zgranie bo buduje się nowy zespół. Nikt po tygodniu nie zrobi super drużyny. Ale to najważniejsze dla tego zespołu chęć do treningu i poprawiania umiejętności. Jest wola walki i wykonanie swoich obowiązków na lodzie to mogę póki co ocenić.

Źródło: Hokej.net [2]