2020-08-30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 2:2: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 37: Linia 37:
| sklad_gospodarz = Polaček <br> Mroczko (73' Laskowski) <br> Osyra <br> Komor <br> Gach <br> Danielak <br> Rzuchowski (67' Kocsis) <br> Figiel (82' Bashlai) <br> Sierpina (74'Jaroch) <br> Nowak (68' Ubbink) <br> Biliński
| ustawienie_gosc =
| sklad_gosc = [[Karol Niemczycki|Niemczycki]]<br>[[Cornel Râpă|Râpă]]<br>[[Iván_Márquez|Marquez]]<br>[[David Jablonský|Jablonský]]<br>[[Diego Ferraresso|Ferraresso]] (70' [[Thiago Rodrigues de Souza|Thiago]]) <br>[[Sergiu Hanca|Hanca]]<br>[[Florian Loshaj|Loshaj]] (59' [[Marcos Álvarez|Álvarez]])<br>[[Milan Dimun|Dimun]] (70' [[Dawid Szymonowicz|Szymonowicz]])<br>[[Pelle van Amersfoort|van Amersfoorth]]<br>[[Mateusz Wdowiak|Wdowiak]] (86' [[Jakub Gut|Gut]])<br>[[Rivaldinho]] (59' [[Tomáš Vestenický|Vestenický]])
| sklad_gosc = [[Karol Niemczycki|Niemczycki]]<br>[[Cornel Râpă|Râpă]]<br>[[Iván_Márquez|Marquez]]<br>[[David Jablonský|Jablonský]]<br>[[Diego Ferraresso|Ferraresso]] (70' [[Thiago Rodrigues de Souza|Thiago]]) <br>[[Sergiu Hanca|Hanca (C)]]<br>[[Florian Loshaj|Loshaj]] (59' [[Marcos Álvarez|Álvarez]])<br>[[Milan Dimun|Dimun]] (70' [[Dawid Szymonowicz|Szymonowicz]])<br>[[Pelle van Amersfoort|van Amersfoorth]]<br>[[Mateusz Wdowiak|Wdowiak]] (86' [[Jakub Gut|Gut]])<br>[[Rivaldinho]] (59' [[Tomáš Vestenický|Vestenický]])
| inne_informacje =
}}
}}

Wersja z 13:32, 8 lut 2021

Mecz z ograniczonym udziałem publiczności (50% pojemności stadionu) z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

2020-08-29 Cracovia II - Hetman Zamość 2:1

"Cracovia. Górale z Bielska-Białej okazali się twardzi. Cracovia musiała gonić wynik" -

W meczu 2. kolejki ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z Cracovią 2:2. Podopieczni trenera Michała Probierza mają -1 punkt po dwóch kolejkach (zaczynali sezon z -5).

Spotkanie w Bielsku-Białej miał dać odpowiedź na to, czy „Pasy” otrząsnęły się po odpadnięciu z europejskich pucharów. W czwartek dostały lekcję od Malmoe (0:2) w I rundzie eliminacji Ligi Europy.

Trener Michał Probierz zdecydował się trochę pozmieniać skład w stosunku do ostatnich meczów – ligowego z Pogonią i pucharowego z Malmoe. Kamila Pestkę wykluczyła z gry kontuzja, natomiast na ławce, decyzją trenera, zasiedli Marcos Alvarez i Michał Helik. Zadebiutował Ivan Marquez, od początku zagrali też Milan Dimun i Diego Ferraresso.

Starcie Podbeskidzia z Cracovią to był także mecz ucznia z mistrzem. Michał Probierz i Krzysztof Brede (trener Podbeskidzia) pracowali razem przez 3 lata i 9 miesięcy. W Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok Probierz uczył szkoleniowca bielszczan zawodu. Podbeskidzie inaugurowało występy w ekstraklasie na własnym stadionie. W pierwszej kolejce doznało dotkliwej porażki (2:4 w Zabrzu z Górnikiem) i chciało się zrehabilitować. Gospodarze ruszyli na „Pasy” z ogromnym animuszem. Nie zagrozili jednak bramce Karola Niemczyckiego. W 12 min było jednak gorąco pod bramką „Pasów” - po rzucie rożnym Aleksander Komor główkował w słupek! Po chwili gospodarze zdobyli gola – Karol Danielak uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Karola Niemczyckiego. Początkowo arbiter wskazał na spalonego, ale po analizie VAR, gola uznał, uznając, że strzelec o podania Łukasza Sierpiny wyszedł w momencie podania sprzed linii obrony.

W 24 min wreszcie pokazał się Mateusz Wdowiak – pobiegł lewym skrzydłem i ładnie strzelił, zmuszając do najwyższego wysiłku Martina Polacka, który zdołał wybić piłkę na róg. 4 min później znów próbował Wdowiak – tym razem obok słupka.

Krakowianie wielokrotnie wrzucali piłkę z prawej i lewej strony, ale za każdym razem wbiegający w pole bramkowe zawodnik „Pasów” mijał się z piłką. W 36 min mocno przymierzył Pelle van Amersfoort strzałem z woleja, ale trafił wprost w Polacka. Po chwili Holender trafił do siatki, ale był spalony.

W ostatniej minucie pierwszej połowy „Pasy” dopięły swego – po rzucie wolnym Floriana Loshaja, 2 m przed bramką do piłki doszedł David Jablonsky i wcisnął ją do siatki. Co ciekawe, Probierz w przerwie nie zdjął bezproduktywnego Rivaldinho, „Pasy” zaczęły drugą część w tym samym składzie co pierwszą.

Krakowianie nakręcili się mocno i już w 1 min po wznowieniu gry o mało co, a Wdowiak strzeliłby gola – piłka nieznacznie minęła słupek. W rewanżu Kamil Biliński został powstrzymany przez Marqueza, bo byłaby groźna sytuacja bramkowa. Po chwili nie tylko była okazja bramkowa, ale i gol. Po rzucie rożnym kapitalnie główkował Komor i wpakował piłkę Minutę później nieznacznie pomylił się Hanca- strzelając po ziemi obok słupka. Strzelony gol nakręcił jednak gospodarzy – w 64 min strzelał z kąta Tomasz Nowak – Niemczycki dobrze się zachował.

Probierz nie czekał, tylko wprowadził na boisko czterech nowych zawodników. Sergiu Hanca musiał cofnąć się do obrony. Właśnie po akcji zmieników w 72 min po centrze Thiago piłka zaplątała się pod nogami Tomasowi Vestenicky’emu. Czas uciekał, a krakowianie musieli za wszelką cenę ratować remis.

I udało się, w 81 min po akcji Wdowiaka z Vestenickym, Słowak strzałem po ziemi w dalszy róg, doprowadził do remisu.

Kamil Biliński w 86 min popędził na bramkę Cracovii i w sytuacji sam na sam pokonał Niemczyckiego. Na szczęście dla „Pasów” był spalony. W tej samej minucie Probierz dał szansę debiutu 17-letniemu Jakubowi Gutowi. W 90 min Vestenicky główkował po rzucie rożnym i postraszył Polacka. W doliczonym czasie nikt już nie stworzył sobie groźnej sytuacji.

2-2 Tomas Vestenicky 81

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Mroczko, Biliński, Ubbink (Podbeskidzie). Widzów 4308.

PODBESKIDZIE: Polacek - Mroczko (73 Laskowski), Komor, Osyra, Gach - Rzuchowski (67 Kocsis), Figiel (83 Bashlai) - Danielak, Nowak (68 Ubbink), Sierpina (74 Jaroch) - Biliński.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Marquez, Jablonsky, Ferraresso (71 Thiago) - Hanca, Dimun (70 Szymonowicz), Loshaj (60 Alvarez), Wdowiak (87 Gut) - van Amersfoort, Rivaldo Jr (60 Vestenicky).

Początek spotkania należał do gospodarzy. W 12. minucie, po wrzutce z kornera, Komor główkował z 5 m w słupek. Cztery minuty później piłka wpadła do siatki krakowian. Po dośrodkowaniu z wolnego goście wybili futbolówkę, ale Sierpina zagrał ją ponownie w pole karne. Wybiegł do niej Danielak i w sytuacji sam na sam z 7 m pokonał Niemczyckiego. Asystent sędziego zasygnalizował spalonego, lecz po 2-minutowej analizie VAR arbiter główny gola uznał. Wprawdzie na ofsajdzie było bodaj aż pięciu zawodników Podbeskidzia, ale z 16. metra wyskoczył ten szósty, Danielak, który na spalonym nie był... Można dyskutować z taką interpretacją przepisów gry...

Niebawem inicjatywę przejęli goście. Dwa razy uderzał z dystansu Wdowiak, a w 36. minucie z woleja z 15 m huknął van Amersfoort, tyle że w ręce golkipera.

Pasy wyrównały w doliczonym czasie I połowy. Z wolnego z prawej strony chytrze dośrodkował Loshaj, a Jablonsky na dalszym słupku wepchnął piłkę z 2 m do siatki.

Po przerwie Cracovia nadal miała inicjatywę, w 46. minucie Wdowiak chybił minimalnie z 16 m. Gdy zanosiło się raczej na gola dla gości, zdobyli go bielszczanie. W 58. minucie po wrzutce z rzutu rożnego Komor wygrał pojedynek z Marquezem i z 6 m głową trafił pod poprzeczkę.

Krakowianie nie poddali się. Szanse zmarnowali Jablonsky i Vestenicky, ale w 81. minucie po podaniu Wdowiaka z lewej strony Vestenicky dołożył nogę i z 5 m strzelił na 2-2.

Oba zespoły chciały wygrać. W 86. minucie Biliński zakończył kontrę celnym strzałem, jednak po analizie VAR okazało się, że był na minimalnym spalonym. Dwie minuty później Hanca zacentrował z lewego skrzydła idealnie na głowę nieobstawionego Thiago, który z 5 m posłał piłkę nad poprzeczką...

Statystyka meczu: 6:15 w strzałach, 2:5 w celnych, 48:52% w posiadaniu piłki, 4:9 w kornerach i 112:111 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.
Źródło: Sportowe Tempo 30 sierpnia 2020 [2]

Mecze sezonu 2020/21

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2020-08-12 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 3:1  Chrobry Głogów 2020-08-16 Chrobry Głogów - Cracovia 1:2  Pogoń Szczecin 2020-08-22 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1  Malmö FF 2020-08-27 Malmö FF - Cracovia 2:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2020-08-30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 2:2  Stal Mielec 2020-09-12 Cracovia - Stal Mielec 1:1  Zagłębie Lubin 2020-09-20 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  Raków Częstochowa 2020-09-26 Cracovia - Raków Częstochowa 2:2  Śląsk Wrocław 2020-10-02 Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1  Legia Warszawa 2020-10-09 Legia Warszawa - Cracovia 0:0 k.4:5  Piast Gliwice 2020-10-17 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Lech Poznań 2020-10-25 Lech Poznań - Cracovia 1:1  Jagiellonia Białystok 2020-11-07 Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:1  Świt Skolwin 2020-11-14 Świt Skolwin - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2020-11-22 Cracovia - Legia Warszawa 0:1  Wisła Płock 2020-11-27 Wisła Płock - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2020-12-04 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Górnik Zabrze 2020-12-12 Górnik Zabrze - Cracovia 0:2  Lechia Gdańsk 2020-12-19 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3  Cracovia_herb 2021 Trening Noworoczny  Puszcza Niepołomice 2021-01-13 Cracovia - Puszcza Niepołomice 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2021-01-16 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2021-01-20 Cracovia - GKS Katowice 1:2  MŠK Žilina 2021-01-23 Cracovia - MŠK Žilina 3:2  Warta Poznań 2021-01-30 Warta Poznań - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 2021-01-31 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Pogoń Szczecin 2021-02-06 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0  Warta Poznań 2021-02-09 Warta Poznań - Cracovia 0:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2021-02-13 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1  Stal Mielec 2021-02-19 Stal Mielec - Cracovia 0:0  Zagłębie Lubin 2021-02-28 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4  Chojniczanka Chojnice 2021-03-03 Chojniczanka Chojnice - Cracovia 0:3  Raków Częstochowa 2021-03-06 Raków Częstochowa - Cracovia 0:0  Śląsk Wrocław 2021-03-12 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Piast Gliwice 2021-03-19 Piast Gliwice - Cracovia 2:0  Lech Poznań 2021-04-03 Cracovia - Lech Poznań 2:1  Jagiellonia Białystok 2021-04-09 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1  Raków Częstochowa 2021-04-14 Cracovia - Raków Częstochowa 1:2  Legia Warszawa 2021-04-18 Legia Warszawa - Cracovia 0:0  Wisła Płock 2021-04-21 Cracovia - Wisła Płock 1:0  Wisła Kraków 2021-04-24 Wisła Kraków - Cracovia 0:0  Górnik Zabrze 2021-05-03 Cracovia - Górnik Zabrze 1:0  Lechia Gdańsk 2021-05-08 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1  Warta Poznań 2021-05-16 Cracovia - Warta Poznań 0:1