2020-09-16 Dąbski Kraków - Cracovia II 0:5

Wersja z dnia 13:32, 18 paź 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (drobne redakcyjne)

1-4-5-1

Krzysztof Bociek walczy o piłkę z kapitanem Dąbskiego Arturem Turczykiem Foto: Oficjalna strona Cracovii

Opis meczu - opracowanie własne

"Awans rezerw do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski" -

Awans rezerw do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski

Krakowianie rozpoczęli mecz z Dąbskim z aż ośmioma zmianami w wyjściowej jedenastce w porównaniu do meczu ligowego z Lewartem. Od początku zagrali tylko Pieńczak, Matheus i Rząsa. Pierwszy gol padł w 7 minucie po prostopadłym podaniu do Biernata, który otworzył worek z bramkami. W 26 minucie Bociek zagrał do Jarzynki, a ten strzałem minimalnie chybił bramkę Dąbskiego. Trzy minuty później po rajdzie Matheusa prawą flanką boiska, strzelił na bramkę, ale interweniował Maciej Antosz. W 34 minucie bramkarz Dąbskiego tym razem się nie popisał. Z dystansu uderzył Ożóg, a piłka niefortunnie odbija się od rąk bramkarza rywali, wpadając finalnie do siatki. Do przerwy "Pasy" skromnie, ale w pełni zasłużenie prowadziły z rywalem grającym dwie klasy rozgrywkowej niżej.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Vinícius, zastępując Matheusa. Było to świetne posunięcie, bo Brazylijczyk zdobył dwa gole. Najpierw w 65 minucie zbiegł z boku do środka i uderzył w samo okienko gospodarzy. Gracze Dąbskiego też próbowali strzelać na bramkę Cracovii. W 74 minucie Piotr Kozak strzelił z dystansu, ale piłkę wyłapał Wilk. Dziesięć minut później było już 0:4. Bała z linii pola karnego trafia do siatki. W 89 minucie znów Bała po rajdzie dogrywa piłkę do Viníciusa, a ten z bliska pakuje piłkę do siatki - po raz drugi w meczu.

Mecz kończy się pewnym zwycięstwem Cracovii II, która w ćwierćfinale zmierzy się z drużyną KS Borek Kraków. Spotkanie odbędzie się w środę 30 września o godzinie 16 na boisku w Borku przy ulicy Żywieckiej.