2020-10-03 KS Wiązownica - Cracovia II 2:1

Wersja z dnia 19:56, 12 paź 2020 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (drobne redakcyjne)

Spotkanie miało pierwotnie odbyć się w Krakowie. Jednak zmieniono gospodarza.

Plakat meczowy we wsi Wiązownica
Kolejne starcie rozegrają dziś nasze rezerwy! Druga drużyna Pasów jedzie do podkarpackiej Wiązownicy - pierwszy gwizdek wybrzmi wcześnie, bo już o godzinie 13:00.

Nasi dzisiejsi rywale, zespół KS Wiązownica, to bezpośredni sąsiedzi rezerw Cracovii w trzecioligowej tabeli. Gospodarze, również będący trzecioligowym beniaminkiem, zajmują lokatę tuż pod zespołem Trenera Piotra Gizy, legitymując się jednak tym samym bilansem spotkań: dwoma wygranymi, dwoma remisami oraz siedmioma porażkami.

Co jednak ważne, aż sześć z siedmiu przegranych meczów to spotkania, w których Wiązownica pełniła rolę gospodarzy! Stadion Gminny w Wiązownicy przy ul. Sportowej 36 to teren wyjątkowo gościnny dla przyjezdnych i liczymy na wykorzystanie tego atutu przez Cracovię II.

Bezpośrednim powodem, dla którego zespół KS-u znajduje się niżej w tabeli od Pasów, jest defensywa. Obrona z Wiązownicy dopuściła do straty już 25 bramek. To niemal dwa razy tyle, co trzynaście wpuszczonych trafień przez bramkarza naszych rezerw. Dobra ofensywa może okazać się dziś kluczem do sukcesu, jakim będzie przywiezienie z terenu rywala ważnego kompletu punktów dla układu ligowej tabeli.

Niekwestionowanie najlepszym strzelcem zespołu z Wiązownicy pozostaje Kacper Rop z pięcioma bramkami. Pozostali gracze trafiali do siatek rywali zaledwie dwu- lub jednokrotnie. Snajper zespołu rywali przeżywa jednak kryzys w ostatnich spotkaniach, nie mogąc znaleźć drogi do siatki od piątej kolejki ligowej. Wówczas zdobył jedyną bramkę dla Wiązownicy w spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg, przegranym aż 1:7.

W konfrontacji ligowych beniaminków - zespół z Podkarpacia również niedawno awansował na szczebel trzecioligowy - trzy punkty dla rezerwy Pasów będą bardzo istotne. Gramy o pełną pulę! Start naszej relacji tekstowej już w okolicach 13:00 - bezpośrednio przed pierwszym gwizdkiem.
Cracovia.pl
Źródło: Cracovia.pl 3 października 2020 [1]

Stadion KS Wiązownica na kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu Foto: Oficjalna strona Cracovii

"KS Wiązownica wygrała z Cracovią II. Szybki gola Rafała Michalika ustawił mecz" -
Nowiny

KS Wiązownica wygrała z Cracovią II. Szybki gola Rafała Michalika ustawił mecz

Gospodarze po ubiegłotygodniowej porażce „na własne życzenie”, tym razem od pierwszych minut bardzo uważnie zagrali w obronie a że z przodu potrafili wykorzystać okazję bramkowe, po końcowym gwizdku cieszyli się ze zwycięstwa.

Kibice miejscowych już w 3. minucie cieszyli się z gola zdobytego przez Rafała Michalika, który to wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Goście z Krakowa szybko się otrząsnęli po straconej bramce i mocno zaatakowali. Już w 9 .minucie po główce Mateusza Pieńczaka, bramkarz gospodarzy z trudem wybił piłkę na róg. Z czasem miejscowi opanowali sytuację na boisku i mecz przeniósł się do środkowej strefy zielonej murawy.

W końcowym kwadransie pierwszej połowy obie drużyny stworzyły sobie dobre okazje na strzelenie bramki, jednak obaj bramkarze stanęli na wysokości zadania i na przerwę zespoły zeszły z jedno bramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Po zmianie stron miejscowi w 60. minucie powinni zdobyć gola, ale strzał Jakuba Janika, w fantastyczny sposób wybił Adam Wilk. Co nie u dało się w 60, udało się w 70. minucie. Arkadiusz Gil wpadł w pole karne, wyłożył piłkę Sebastianowi Dziedzicowi, a ten uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Cracovii. Goście nie poddali się i jedna z kilku akcji zakończyła się zdobyciem gola kontaktowego w 83. minucie, po strzale z pola karnego Sebastiana Strózika.

Cracovia po zdobyciu gola, chciała pójść za ciosem, ale strzał Michała Wiśniewskiego, na szczęście dla gospodarzy wyłapał Arkadiusz Cynar. W odpowiedzi, podopieczni Valerija Sokolenki mieli dwie okazje do oddania strzału z pola karnego, ale przekombinowali i ostatecznie piłkę wybili obrońcy przyjezdnych. Wiązownica mecz musiała kończyć w osłabieniu. W doliczonym czasie gry drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Valerij Sokolenko po faulu na Sebastianie Stróziku.
Grzegorz Kostka
Źródło: Nowiny 03 października 2020 [2]

"Rezerwa "Pasów" jest bardzo konsekwentna..." -

Rezerwa "Pasów" jest bardzo konsekwentna...

Fragment meczu KS Wiązownica - Cracovia II
Cracovia II gra kolejny mecz na wyjeździe. Na prośbę krakowian zamieniono gospodarza tego spotkania. I po raz kolejny podopieczni trenera Piotra Gizy przegrali jedną bramką.

Fatalnie zaczął się ten mecz dla przyjezdnych – już w 4 min. Podobnie jak pierwszy zespół „Pasów”, także rezerwa dała się zaskoczyć po rzucie rożnym – Rafał Michalik zaskoczył Adama Wilka.

Szybko, bo już w 9 min mógł odpowiedzieć Mateusz Pieńczak, który strzelał głową. Ale zarówno to uderzenie jak i poprawkę Doriana Pituły odbił bramkarz gospodarzy Arkadiusz Cynar. Potem z dystansu uderzali Robert Ożóg i Mateusz Supryn – w obu przypadkach golkiper gospodarzy miał problemy, ale wyszedł obronna ręką z tych sytuacji.

W 61 min musiał wykazać się Wilk, broniąc uderzenie Jakuba Janika po którym piłka zmierzała pod poprzeczkę. W 70 min miejscowi wygrywali już dwoma bramkami – Arkadiusz Gil wyłożył piłkę Arkadiuszowi Dziedzicowi, który nie dał szans Wilkowi. W 83 min wróciła nadzieja do zespołu „Pasów” za sprawą Sebastiana Strózika, który płaskim strzałem zmusił do kapitulacji Cynara.

W 87 min przed szansą stanął Michał Wiśniewski, ale jego uderzenie obronił bramkarz. Gospodarze kończyli mecz w „10”, ale gościom zabrakło już czasu, by to wykorzystać.
Źródło: Gazeta Krakowska 3 października 2020 [3]

Mecze sezonu 2020/21 (Cracovia II)

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 2020-07-22 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Cracovia II 1:6  Avia Świdnik 2020-08-01 Cracovia II - Avia Świdnik 1:0  Podlasie Biała Podlaska 2020-08-08 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 1:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2020-08-12 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2020-08-16 Wólczanka Wólka Pełkińska - Cracovia II 1:0  Korona II Kielce 2020-08-26 Korona II Kielce - Cracovia II 3:0  Hetman Zamość 2020-08-29 Cracovia II - Hetman Zamość 2:1  Chełmianka Chełm 2020-09-05 Chełmianka Chełm - Cracovia II 0:0  Wisłoka Dębica 2020-09-09 Cracovia II - Wisłoka Dębica 0:1  Lewart Lubartów 2020-09-13 Lewart Lubartów - Cracovia II 1:1  Dąbski Kraków 2020-09-16 Dąbski Kraków - Cracovia II 0:5  Siarka Tarnobrzeg 2020-09-19 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0  Wisła Sandomierz 2020-09-27 Wisła Sandomierz - Cracovia II 2:1  Borek Kraków 2020-09-30 Borek Kraków - Cracovia II 0:3  KS Wiązownica 2020-10-03 KS Wiązownica - Cracovia II 2:1  Jutrzenka Giebułtów 2020-10-07 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 2:2  Stal Kraśnik 2020-10-10 Stal Kraśnik - Cracovia II 0:3  Garbarnia II Kraków 2020-10-14 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 1:1 k.3:4  ŁKS Łagów 2020-10-17 Cracovia II - ŁKS Łagów 2:0  Wisła Puławy 2020-10-24 Wisła Puławy - Cracovia II 4:1  Wieczysta Kraków 2020-10-28 Wieczysta Kraków - Cracovia II 4:0  Orlęta Radzyń Podlaski 2020-11-07 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 2:1  Podhale Nowy Targ 2020-11-11 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 5:1  Stal Stalowa Wola 2020-11-14 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 0:3  Sokół Sieniawa 2020-11-25 Cracovia II - Sokół Sieniawa 1:2  Cracovia_herb 2021 Trening Noworoczny  Wieczysta Kraków 2021-01-27 Cracovia II - Wieczysta Kraków 3:2  Podhale Nowy Targ 2021-02-10 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 4:1  Wisłoka Dębica 2021-02-20 Cracovia II - Wisłoka Dębica 1:0  Avia Świdnik 2021-02-28 Avia Świdnik - Cracovia II 1:1  Podlasie Biała Podlaska 2021-03-07 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2021-03-13 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2021-03-20 Cracovia II - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0  Jutrzenka Giebułtów 2021-03-27 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Korona II Kielce 2021-04-03 Cracovia II - Korona II Kielce 2:0  Hetman Zamość 2021-04-10 Hetman Zamość - Cracovia II 0:1  Chełmianka Chełm 2021-04-14 Cracovia II - Chełmianka Chełm 1:2  Wisłoka Dębica 2021-04-18 Wisłoka Dębica - Cracovia II 3:1  Lewart Lubartów 2021-04-25 Cracovia II - Lewart Lubartów 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2021-04-28 Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 0:0  Wisła Sandomierz 2021-05-01 Cracovia II - Wisła Sandomierz 6:2  KS Wiązownica 2021-05-09 Cracovia II - KS Wiązownica 4:1  Stal Kraśnik 2021-05-15 Cracovia II - Stal Kraśnik 2:1  ŁKS Łagów 2021-05-19 ŁKS Łagów - Cracovia II 2:2  Wisła Puławy 2021-05-22 Cracovia II - Wisła Puławy 2:0  Sokół Sieniawa 2021-05-29 Sokół Sieniawa - Cracovia II 0-2  Orlęta Radzyń Podlaski 2021-06-02 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 2-0  Podhale Nowy Targ 2021-06-05 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 3:1  Stal Stalowa Wola 2021-06-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 2:2