2020-10-10 Stal Kraśnik - Cracovia II 0:3

Herb_Stal Kraśnik

Marcin Wróbel
III liga grupa: IV (Cracovia II) , 14 kolejka
Kraśnik, Stadion MOSiR, ul. Żwirki i Wigury 2, sobota, 10 października 2020, 15:00

Marcin Wróbel, trener Stali Kraśnik

Na pewno będziemy dobrze zmotywowani na najbliższego rywala. Wiemy, co mamy robić na murawie. Nie ukrywam, że ta sytuacja z meczami u siebie musi już siedzieć w głowach zawodników. Minęło sporo czasu od ostatniej wygranej. Zaczęliśmy jednak nowy rozdział i wydaje mi się, że rozpocząłem pracę w Kraśniku całkiem nieźle. Chcę to kontynuować. Jeżeli marzymy o tym, żeby coś osiągnąć w tej lidze, to nie ma co ukrywać, że trzeba zacząć wygrywać na swoim stadionie. Chciałbym, żeby Kraśnik stał się twierdzą nie do zdobycia. W sobotę postaramy się zostawić te poprzednie mecze za sobą i udowodnić, że potrafimy wygrywać przed własną publicznością.}}

"Stadion nadal zaczarowany" -
Dziennik Wschodni

Stadion nadal zaczarowany

Plakat meczowy na mieście w Kraśniku
Już od ponad roku kibice w Kraśniku nie oglądali na swoim stadionie wygranej Stali. I wygląda na to, że jeszcze będą musieli poczekać na przełamanie. Wydawało się, że świetną okazją na przerwanie fatalnej passy będzie mecz z rezerwami Cracovii. Niestety, „Pasy” wygrały sobotnie zawody 3:0.

Przed pierwszym gwizdkiem trener Marcin Wróbel wierzył, że od spotkania z krakowskim zespołem zła karta w Kraśniku wreszcie się odwróci.

– Ta sytuacja trwa już tak długo, że na pewno siedzi chłopakom w głowach. Pracujemy jednak nad tym, żeby nasz stadion stał się twierdzą nie do zdobycia – mówił szkoleniowiec.

Niestety, okazało się, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Niebiesko-żółci przegrywali od 23 minuty po golu Matheusa. Goście dowieźli korzystny rezultat do przerwy. A po zmianie stron długo na tablicy wyników nic się nie zmieniało.

Niestety, w końcówce zamiast wyrównania to Cracovia II upewniła się, że zabierze do domu wszystkie punkty. W przeciągu 180 sekund dwa razy na listę strzelców wpisał się Patryk Zaucha i podopieczni Piotra Gizy wygrali w Kraśniku aż 3:0.

I tym samym goście przerwali swoją, kiepską passę na boiskach rywali. Do tej pory w dziewięciu meczach na obcych stadionach zanotowali: trzy remisy i sześć porażek. Za dziesiątym razem zgarnęli jednak pierwszy, wyjazdowy komplet punktów w tym sezonie.
Źródło: Dziennik Wschodni 10 października 2020 [1]

"Katastrofa w trzech aktach" -
Oficjalna strona Stali Kraśnik

Katastrofa w trzech aktach

Niestety nie udało się odczarować domowego stadionu i w kolejnym meczu Stal nie zdobywa w Kraśniku kompletu punktów, przegrywając z Cracovią II 0:3.

Już w 6 minucie na strzał decyduje się Adrian Cybula, jednak bez problemu piłkę łapie bramkarz gości. Minutę później strzelał Daniel Luiz Romera, jednak finał był taki sam. W odpowiedzi Sebastian Strózik zmusza do interwencji Kubę Borusińskiego, który wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Adrian Popiołek strzela z woleja, jedna piłka mija poprzeczkę bramki Cracovii w bezpiecznej dla gości odległości. I tak wyglądał ta część spotkania, która była bardzo szybka z obu stron, a akcje przechodziły z jednej na drugą stronę, jednak po żadnej z nich piłka albo nie trafiała w bramkę, albo na posterunku byli obaj bramkarze. Niestety w 24 minucie na strzał zdecydował się Santos Nunes i goście objęli prowadzenie. Po stracie bramki Stal ruszyła do odrabiania strat i chwile później Kamil Bartoś zmusił do wysiłku Adama Wilka. Kolejnym zawodnikiem który przetestował bramkarza Cracovii był Adrian Cybula, jednak bez skutku. W tej części meczu swoje szanse mieli jeszcze m.in. Jakub Czelej i Adrian Popiołek, jednak do przerwy wynik się już nie zmienił.

Druga połowa meczu rozpoczęła się troszkę spokojniejszą grą obu drużyn, ale i Stal i Cracovia miały swoje szanse, jednak brakowało wykończenia, a czasami celności. Niestety pomimo bardzo dobrej pierwszej połowy w wykonaniu Stali, w tej części meczu z czasem częściej do piłki zaczęli dochodzić goście, którzy technicznie zaczęli wyglądać coraz lepiej. Jeszcze w 82 minucie byliśmy świadkami groźnego strzału Kacpra Nastałka, ale to Cracovia zdobyła jeszcze dwie bramki, a strzelcem ich w przeciągu dwóch minut (85 i 87 minuta) był Patryk Zaucha. W ostatniej minucie rozmiary porażki mógł zmniejszyć Dariusz Cygan, piłka po jego strzale minęła słupek.

Podsumowując, pomimo niezłej pierwszej połowy meczu zabrakło być może chłodnej głowy i Stal wyśrubowała niechlubny rekord meczów domowych bez zwycięstwa (13). Teraz Stal czekają dwa mecze wyjazdowe (Stal Stalowa Wola i Avia Świdnik). Będziemy więc szukać punktów w tych meczach, chociaż przeciwnicy będą bardzo wymagający. Jednak jak na razie łatwiej jak widać zdobywa nam się punkty na obcych stadionach. Podkreślić trzeba również bardzo dobre sędziowanie trójki arbitrów.
Źródło: Oficjalna strona Stali Kraśnik 11 października 2020 [2]

Wyróżnienia

W jedenastce kolejki tygodnika Piłka Nożna znalazł się Patryk Zaucha

Mecze sezonu 2020/21 (Cracovia II)

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 2020-07-22 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Cracovia II 1:6  Avia Świdnik 2020-08-01 Cracovia II - Avia Świdnik 1:0  Podlasie Biała Podlaska 2020-08-08 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 1:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2020-08-12 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2020-08-16 Wólczanka Wólka Pełkińska - Cracovia II 1:0  Korona II Kielce 2020-08-26 Korona II Kielce - Cracovia II 3:0  Hetman Zamość 2020-08-29 Cracovia II - Hetman Zamość 2:1  Chełmianka Chełm 2020-09-05 Chełmianka Chełm - Cracovia II 0:0  Wisłoka Dębica 2020-09-09 Cracovia II - Wisłoka Dębica 0:1  Lewart Lubartów 2020-09-13 Lewart Lubartów - Cracovia II 1:1  Dąbski Kraków 2020-09-16 Dąbski Kraków - Cracovia II 0:5  Siarka Tarnobrzeg 2020-09-19 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0  Wisła Sandomierz 2020-09-27 Wisła Sandomierz - Cracovia II 2:1  Borek Kraków 2020-09-30 Borek Kraków - Cracovia II 0:3  KS Wiązownica 2020-10-03 KS Wiązownica - Cracovia II 2:1  Jutrzenka Giebułtów 2020-10-07 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 2:2  Stal Kraśnik 2020-10-10 Stal Kraśnik - Cracovia II 0:3  Garbarnia II Kraków 2020-10-14 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 1:1 k.3:4  ŁKS Łagów 2020-10-17 Cracovia II - ŁKS Łagów 2:0  Wisła Puławy 2020-10-24 Wisła Puławy - Cracovia II 4:1  Wieczysta Kraków 2020-10-28 Wieczysta Kraków - Cracovia II 4:0  Orlęta Radzyń Podlaski 2020-11-07 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 2:1  Podhale Nowy Targ 2020-11-11 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 5:1  Stal Stalowa Wola 2020-11-14 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 0:3  Sokół Sieniawa 2020-11-25 Cracovia II - Sokół Sieniawa 1:2  Cracovia_herb 2021 Trening Noworoczny  Wieczysta Kraków 2021-01-27 Cracovia II - Wieczysta Kraków 3:2  Podhale Nowy Targ 2021-02-10 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 4:1  Wisłoka Dębica 2021-02-20 Cracovia II - Wisłoka Dębica 1:0  Avia Świdnik 2021-02-28 Avia Świdnik - Cracovia II 1:1  Podlasie Biała Podlaska 2021-03-07 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2021-03-13 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2021-03-20 Cracovia II - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0  Jutrzenka Giebułtów 2021-03-27 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Korona II Kielce 2021-04-03 Cracovia II - Korona II Kielce 2:0  Hetman Zamość 2021-04-10 Hetman Zamość - Cracovia II 0:1  Chełmianka Chełm 2021-04-14 Cracovia II - Chełmianka Chełm 1:2  Wisłoka Dębica 2021-04-18 Wisłoka Dębica - Cracovia II 3:1  Lewart Lubartów 2021-04-25 Cracovia II - Lewart Lubartów 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2021-04-28 Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 0:0  Wisła Sandomierz 2021-05-01 Cracovia II - Wisła Sandomierz 6:2  KS Wiązownica 2021-05-09 Cracovia II - KS Wiązownica 4:1  Stal Kraśnik 2021-05-15 Cracovia II - Stal Kraśnik 2:1  ŁKS Łagów 2021-05-19 ŁKS Łagów - Cracovia II 2:2  Wisła Puławy 2021-05-22 Cracovia II - Wisła Puławy 2:0  Sokół Sieniawa 2021-05-29 Sokół Sieniawa - Cracovia II 0-2  Orlęta Radzyń Podlaski 2021-06-02 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 2-0  Podhale Nowy Targ 2021-06-05 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 3:1  Stal Stalowa Wola 2021-06-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 2:2