2020-10-14 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 1:1 k.3:4: Różnice pomiędzy wersjami

(drobne redakcyjne)

Linia 106: Linia 106:
Regulaminowy czas gry zakończył się remisem, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Te lepiej egzekwowali zawodnicy „Pasów” i tym samym znaleźli się w finale.}}

{{mecze z sezonu|2020/21|Cracovia II|III liga grupa: IV (Cracovia II)}}
{{mecze z sezonu|2020/21|Cracovia II|okręgowe rozgrywki Pucharu Polski (Cracovia II)}}

Aktualna wersja na dzień 12:52, 15 lip 2021

Herb_Garbarnia II Kraków

Stanisław Śliwa
okręgowe rozgrywki Pucharu Polski (Cracovia II)
Kraków, Rydlówka, boisko ze sztuczną nawierzchnią, środa, 14 października 2020, 15:30

3:4 - Marcin Kołtoń (obroniony)

"W półfinale Regionalnego Pucharu Polski Cracovia II lepsza od Garbarni II. Awans po rzutach karnych" -

W półfinale Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu rejonu Kraków Garbarnia II zremisowała na własnym, sztucznym boisku z Cracovią II, ale przegrała z nią rzutami karnymi 3:4. Rezerwy "Pasów" w finale PP zmierzą się z Wieczystą Kraków (wygrała na boisku Hutnika II Kraków 8:3).

W pierwszych dwóch kwadransach obie drużyny miały po jednej okazji do zdobycia gola, ale skończyło się na strachu. "Pasy" objęły prowadzenie w 21 min, gdy Kacper Nowicki wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła. Zmobilizowało to gospodarzy, którzy zaczęli grać aktywnie w ataku. Przyniosło to efekt w 38 min, kiedy po centrze Patryka Paczki piłkę z bliska w siatce ulokował Kamil Kowalczyk.

Po przerwie dwaj ostatni mieli okazję do podwyższenia wyniku, ale najpierw pierwszego z nich ubiegł jeden z rywali, a potem drugi główkował za słabo. W rewanżu dwukrotnie groźnie strzelił Vinicius. Potem na bramkę Cracovii uderzali Konrad Wąsik i Paczka, ale golkiper gości był czujny. W serii karnych lepsze okazały się "Pasy".
Źródło: Gazeta Krakowska 14 października 2020 [1]

"Rezerwy Cracovii lepsze w rzutach karnych" -
Garbarnia.krakow.pl

Rezerwy Cracovii lepsze w rzutach karnych

W meczu półfinałowym regionalnego Pucharu Polski druga drużyna Garbarni po rzutach karnych uległa rezerwom Cracovii. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 1:1, a na listę strzelców po stronie „Brązowych” wpisał się Kamil Kowalczyk.

Środowy pojedynek toczony był w jesiennej aurze, a jego stawką był awans do finału i rywalizacją ze zwycięzcą pary Hutnik II Kraków – Wieczysta Kraków. W 8. minucie meczu groźnie zrobiło się pod bramką gości. Dominik Zalejski wstrzelił piłkę w pole karne, a tam próbował ją opanować Kamil Kowalczyk. Napastnik Garbarni domagał się odgwizdania rzutu karnego, wskazując na nieprzepisowe zagranie przez rywala, lecz arbiter zawodów nie dopatrzył się przewinienia.

W 17. minucie po raz pierwszy groźnie zaatakowali podopieczni trenera Piotra Gizy. Mateusz Bończyk dośrodkował w pole karne, a tam futbolówkę nieczysto trafił Matheus i ta opuściła pole gry. Cztery minuty później „Pasy” objęły prowadzenie, gdy dośrodkowanie z lewego skrzydła wykorzystał Kacper Nowicki.

Od tego momentu podopieczni trenera Stanisława Śliwy zaczęli bardziej zagrażać Cracovii. Po dalekim wybiciu Bartosza Kieliszka w dobrej sytuacji znalazł się Patryk Paczka, lecz uderzenie pomocnika było zbyt słabe, aby sprawić problemy Jakubowi Grzywaczewskiemu. Wreszcie nadeszła 38. minuta gry. Konrad Wąsik zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, lecz defensorzy gości zdołali wybić futbolówkę. Ta natychmiast znalazła się pod nogami Paczki, który bez wahania zacentrował. Piłka trafiła do Kamila Kowalczyka, który uderzając z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy meczu „Garbarze” stworzyli sobie pierwszą dogodną sytuację. Dominik Zalejski zagrał futbolówkę wzdłuż bramki, natomiast akcję zamykał Paczka, którego w ostatniej chwili ubiegł jeden z defensorów Cracovii wybijając piłkę na rzut rożny. Chwilę później głową na bramkę „Pasów” uderzył Kowalczyk, lecz zbyt słabo by zapisać na swoim koncie drugą bramkę.

Następnie do akcji ofensywnych przystąpili zawodnicy w biało-czerwonych koszulkach, a wprowadzony w przerwie spotkania Vinicius postanowił sprawdzić formę Kieliszka uderzając z dystansu. Golkiper „Brązowych” zanotował skuteczną interwencję. Najgroźniejszą akcję po przerwie goście przeprowadzili w 77. minucie meczu. Najpierw Vinicius uderzył na bramkę Garbarni, a piłkę przed siebie odbił Kieliszek. Od razu nadeszła dobitka jednego z zawodników Cracovii, którą zablokowali defensorzy „Brązowych”.

W doliczonym czasie podopieczni trenera Stanisława Śliwy egzekwowali kilka stałych fragmentów gry, po których zrobiło się niebezpiecznie pod bramką gości. Na bramkę Grzywaczewskiego uderzali Konrad Wąsik i Patryk Paczka, lecz golkiper nie dał się zaskoczyć.

Źródło: Garbarnia.krakow.pl 14 października 2020 [2]

Mecze sezonu 2020/21 (Cracovia II)

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 2020-07-22 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Cracovia II 1:6  Avia Świdnik 2020-08-01 Cracovia II - Avia Świdnik 1:0  Podlasie Biała Podlaska 2020-08-08 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 1:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2020-08-12 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2020-08-16 Wólczanka Wólka Pełkińska - Cracovia II 1:0  Korona II Kielce 2020-08-26 Korona II Kielce - Cracovia II 3:0  Hetman Zamość 2020-08-29 Cracovia II - Hetman Zamość 2:1  Chełmianka Chełm 2020-09-05 Chełmianka Chełm - Cracovia II 0:0  Wisłoka Dębica 2020-09-09 Cracovia II - Wisłoka Dębica 0:1  Lewart Lubartów 2020-09-13 Lewart Lubartów - Cracovia II 1:1  Dąbski Kraków 2020-09-16 Dąbski Kraków - Cracovia II 0:5  Siarka Tarnobrzeg 2020-09-19 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0  Wisła Sandomierz 2020-09-27 Wisła Sandomierz - Cracovia II 2:1  Borek Kraków 2020-09-30 Borek Kraków - Cracovia II 0:3  KS Wiązownica 2020-10-03 KS Wiązownica - Cracovia II 2:1  Jutrzenka Giebułtów 2020-10-07 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 2:2  Stal Kraśnik 2020-10-10 Stal Kraśnik - Cracovia II 0:3  Garbarnia II Kraków 2020-10-14 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 1:1 k.3:4  ŁKS Łagów 2020-10-17 Cracovia II - ŁKS Łagów 2:0  Wisła Puławy 2020-10-24 Wisła Puławy - Cracovia II 4:1  Wieczysta Kraków 2020-10-28 Wieczysta Kraków - Cracovia II 4:0  Orlęta Radzyń Podlaski 2020-11-07 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 2:1  Podhale Nowy Targ 2020-11-11 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 5:1  Stal Stalowa Wola 2020-11-14 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 0:3  Sokół Sieniawa 2020-11-25 Cracovia II - Sokół Sieniawa 1:2  Cracovia_herb 2021 Trening Noworoczny  Wieczysta Kraków 2021-01-27 Cracovia II - Wieczysta Kraków 3:2  Podhale Nowy Targ 2021-02-10 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 4:1  Wisłoka Dębica 2021-02-20 Cracovia II - Wisłoka Dębica 1:0  Avia Świdnik 2021-02-28 Avia Świdnik - Cracovia II 1:1  Podlasie Biała Podlaska 2021-03-07 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2021-03-13 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2021-03-20 Cracovia II - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0  Jutrzenka Giebułtów 2021-03-27 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Korona II Kielce 2021-04-03 Cracovia II - Korona II Kielce 2:0  Hetman Zamość 2021-04-10 Hetman Zamość - Cracovia II 0:1  Chełmianka Chełm 2021-04-14 Cracovia II - Chełmianka Chełm 1:2  Wisłoka Dębica 2021-04-18 Wisłoka Dębica - Cracovia II 3:1  Lewart Lubartów 2021-04-25 Cracovia II - Lewart Lubartów 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2021-04-28 Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 0:0  Wisła Sandomierz 2021-05-01 Cracovia II - Wisła Sandomierz 6:2  KS Wiązownica 2021-05-09 Cracovia II - KS Wiązownica 4:1  Stal Kraśnik 2021-05-15 Cracovia II - Stal Kraśnik 2:1  ŁKS Łagów 2021-05-19 ŁKS Łagów - Cracovia II 2:2  Wisła Puławy 2021-05-22 Cracovia II - Wisła Puławy 2:0  Sokół Sieniawa 2021-05-29 Sokół Sieniawa - Cracovia II 0-2  Orlęta Radzyń Podlaski 2021-06-02 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 2-0  Podhale Nowy Targ 2021-06-05 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 3:1  Stal Stalowa Wola 2021-06-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 2:2