2020-11-14 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 0:3

Herb_Cracovia II

Piotr Giza
III liga grupa: IV (Cracovia II) , 20 kolejka
Kraków, Stadion Miejski KS Prądniczanka Kraków, sobota, 14 listopada 2020, 16:00

Sędzia: Adam Jamka z Kielc
Widzów: 0 Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się bez kibiców

2020-11-14 Świt Skolwin - Cracovia 0:1

"Stal Stalowa Wola wygrała w Krakowie z miejscowymi rezerwami Cracovii. Bohaterem "Stalówki" został Michał Fidziukiewicz" -
Nowiny 24

Rezerwy Cracovii przegrały w Krakowie ze Stalą Stalowa Wola 0:3. Dwa gole dla Stali zdobył Michał Fidziukiewicz, który ma w obecnym sezonie już 17 bramek na koncie. Trzecią bramkę dorzucił Bartosz Wiktoruk. Sobotnie spotkanie odbyło się na stadionie Prądniczanki, gdzie całkiem niedawno Stal zaliczyła sporą wpadkę, przegrywając z Jutrzenką Giebułtów.

Rezultat zmienił się już w 9. minucie, gdy pięknym uderzeniem po koźle popisał się Michał Fidziukiewicz. Przy tym golu trzeba docenić również asystę Piotra Mrozińskiego - 28-letni pomocnik uruchomił napastnika długim podaniem jeszcze z własnej połówki. W 29. minucie Stal podwyższyła wynik. Piłkę z rzutu wolnego wrzucał Bartosz Wiktoruk i Fidziukiewicz głową skierował piłkę do bramki "Pasów".

Stal miała więcej okazji, m.in. groźnie uderzał Michał Zięba, który trafił latem do Stali właśnie z rezerw Cracovii. Na posterunku był jednak Filip Majchrowicz, który ma za sobą epizod w Resovii.

Tuż po zmianie stron groźnie główkował strzelec dwóch bramek, ale dobrze ustawiony był jeden z defensorów gospodarzy. Rezerwy krakowskiego ekstraklasowicza też miały swoje okazje, ale nie zagroziły konkretnie bramce strzeżonej przez Matthewa Korziewicza.

Ostatecznie, pomimo bardziej wyrównanej drugiej połowy, to "Stalówka" wyprowadziła ostateczny cios; Fidziukiewicz rozegrał na skrzydło do Stępniowskiego, ten wrzucił piłkę na pole karne i Wiktoruk na wślizgu wpakował ją do siatki.

Dla podopiecznych Jaromira Wieprzęcia to drugie zwycięstwo z rzędu.
Źródło: Nowiny 24 14 listopada 2020 [1]

"Zwycięstwo w Krakowie. Trzy punkty dla Stali" -
Stal1938.pl

Zwycięstwo w Krakowie. Trzy punkty dla Stali

Piłkę odgrywa kapitan Cracovii Mateusz Supryn. Próbuje go powstrzymać piłkarz Stali Bartosz Wiktoruk. Foto: Stal1938.pl
W sobotę 14 listopada w meczu 20. kolejki III ligi grupy IV nasi piłkarze zmierzyli się na wyjeździe z Cracovią II. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Stalówki”!

Po ostatnim spotkaniu z Orlętami Spomlek Radzyń Podlaski czasu na odpoczynek nie było zbyt dużo. Zielono-czarni już w sobotę przystąpili bowiem do rywalizacji z rezerwami ekstraklasowej Cracovii.

Stal od pierwszych minut uzyskała przewagę na boisku i rozgrywała piłkę na połowie rywala. Na bramkę dla zielono-czarnych nie trzeba było długo czekać. Już w 9. minucie z powietrza z 16 metrów uderzył Michał Fidzukiewicz. 1:0 dla Stali!

Po objęciu prowadzenia piłkarze prowadzeni przez Jaromira Wieprzęcia nie spuścili z tonu i cały czas szukali kolejnej okazji bramkowej. W 29. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Bartosz Wiktoruk, a w polu karnym „Pasów” efektowny strzał głową oddał Fidziukiewicz. „Stalówka” od tego momentu z Cracovią II prowadziła 2:0.

W drugiej połowie sytuacja na boisku początkowo nie uległa zmianie. Stal przeważała i rozgrywała piłkę na połowie rywala. Rezerwy Cracovii tylko raz na jakiś czas przedostawały się przed naszą bramkę. Groźniej w okolicy pola karnego zielono-czarnych zrobiło się po około godzinie gry, ale nasi zawodnicy dobrze prezentowali się w defensywie.

W 79. minucie Stal podwyższyła natomiast swoje prowadzenie w tym spotkaniu. Wiktor Stępniowski dośrodkował z prawej strony boiska, akcję zamknął Bartosz Wiktoruk, który skierował piłkę do bramki gospodarzy. Dla tego piłkarza był to debiutancki gol w zielono-czarnych barwach.

„Stalówka” ostatecznie pokonała 3:0 rezerwy Cracovii po dwóch golach Michała Fidziukiewicza i jednym Bartosza Wiktoruka. Zielono-czarni do Stalowej Woli wracają z trzema punktami.
Źródło: Stal1938.pl 14 listopada 2020 [2]

Jaromir Wieprzęć, trener Stali Stalowa Wola

W pełni zasłużone zwycięstwo. Pierwsza połowa minęła pod naszym dyktandem. W drugiej Cracovia postawiła większe wymagania i było nieco trudniej, ale to też pokazuje, że mamy trochę rzeczy do poprawy w grze. Brawo jednak dla zespołu. Ci chłopcy potrafią grać w piłkę, ale muszą w to uwierzyć. Każdy z nich ma duży potencjał indywidualny, teraz należy to przerodzić w potencjał całego zespołu. Z Cracovią II dużymi fragmentami było to widać - mecz nie wygrał indywidualności, ale wygrał go zespół. To jest najważniejsze.

Źródło: [3]
Mecze sezonu 2020/21 (Cracovia II)

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 2020-07-22 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Cracovia II 1:6  Avia Świdnik 2020-08-01 Cracovia II - Avia Świdnik 1:0  Podlasie Biała Podlaska 2020-08-08 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 1:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2020-08-12 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2020-08-16 Wólczanka Wólka Pełkińska - Cracovia II 1:0  Korona II Kielce 2020-08-26 Korona II Kielce - Cracovia II 3:0  Hetman Zamość 2020-08-29 Cracovia II - Hetman Zamość 2:1  Chełmianka Chełm 2020-09-05 Chełmianka Chełm - Cracovia II 0:0  Wisłoka Dębica 2020-09-09 Cracovia II - Wisłoka Dębica 0:1  Lewart Lubartów 2020-09-13 Lewart Lubartów - Cracovia II 1:1  Dąbski Kraków 2020-09-16 Dąbski Kraków - Cracovia II 0:5  Siarka Tarnobrzeg 2020-09-19 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0  Wisła Sandomierz 2020-09-27 Wisła Sandomierz - Cracovia II 2:1  Borek Kraków 2020-09-30 Borek Kraków - Cracovia II 0:3  KS Wiązownica 2020-10-03 KS Wiązownica - Cracovia II 2:1  Jutrzenka Giebułtów 2020-10-07 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 2:2  Stal Kraśnik 2020-10-10 Stal Kraśnik - Cracovia II 0:3  Garbarnia II Kraków 2020-10-14 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 1:1 k.3:4  ŁKS Łagów 2020-10-17 Cracovia II - ŁKS Łagów 2:0  Wisła Puławy 2020-10-24 Wisła Puławy - Cracovia II 4:1  Wieczysta Kraków 2020-10-28 Wieczysta Kraków - Cracovia II 4:0  Orlęta Radzyń Podlaski 2020-11-07 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 2:1  Podhale Nowy Targ 2020-11-11 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 5:1  Stal Stalowa Wola 2020-11-14 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 0:3  Sokół Sieniawa 2020-11-25 Cracovia II - Sokół Sieniawa 1:2  Cracovia_herb 2021 Trening Noworoczny  Wieczysta Kraków 2021-01-27 Cracovia II - Wieczysta Kraków 3:2  Podhale Nowy Targ 2021-02-10 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 4:1  Wisłoka Dębica 2021-02-20 Cracovia II - Wisłoka Dębica 1:0  Avia Świdnik 2021-02-28 Avia Świdnik - Cracovia II 1:1  Podlasie Biała Podlaska 2021-03-07 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2021-03-13 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2021-03-20 Cracovia II - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0  Jutrzenka Giebułtów 2021-03-27 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Korona II Kielce 2021-04-03 Cracovia II - Korona II Kielce 2:0  Hetman Zamość 2021-04-10 Hetman Zamość - Cracovia II 0:1  Chełmianka Chełm 2021-04-14 Cracovia II - Chełmianka Chełm 1:2  Wisłoka Dębica 2021-04-18 Wisłoka Dębica - Cracovia II 3:1  Lewart Lubartów 2021-04-25 Cracovia II - Lewart Lubartów 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2021-04-28 Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 0:0  Wisła Sandomierz 2021-05-01 Cracovia II - Wisła Sandomierz 6:2  KS Wiązownica 2021-05-09 Cracovia II - KS Wiązownica 4:1  Stal Kraśnik 2021-05-15 Cracovia II - Stal Kraśnik 2:1  ŁKS Łagów 2021-05-19 ŁKS Łagów - Cracovia II 2:2  Wisła Puławy 2021-05-22 Cracovia II - Wisła Puławy 2:0  Sokół Sieniawa 2021-05-29 Sokół Sieniawa - Cracovia II 0-2  Orlęta Radzyń Podlaski 2021-06-02 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 2-0  Podhale Nowy Targ 2021-06-05 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 3:1  Stal Stalowa Wola 2021-06-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 2:2